Şimdi Ara

IdeaPad Gaming 3 16ARH7 82sc0062tx Cızırtı, ısınma ve uyku Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
1
Favori
671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • IdeaPad,IdeaPad Gaming 3 16ARH7,Model:82sc0062tx (lenovo.com)

IdeaPad Gaming 3 16ARH7 82sc0062tx ürünü satın aldım, bazı sorunlarım var, fikirlerinizi almak isterim. Üründen cızırtı şeklinde ses geliyor, sanki eski hdd'lerin çalışma sesini andırıyor. (Coil Whine dedikleri şey olabilir) Bunun sebebi nedir, düzeltilebilir bir sorun mudur, değilse birebir değişim mümkün müdür, aksi takdirde iade etmeyi düşünüyorum. Ayrıca makinayı zorlamayacak olan dota oyununda ekran kartı sıcaklığı 60derece, işlemci 70derece, güzel sıcaklık değerleri olduğunu düşünüyorum, ancak bu sıcaklıklara rağmen klavyenin bir miktar fazla ısındığını düşünüyorum, yoksa normal midir? Bir diğer sorunum bilgisayarı uyku moduna alınca, belirli aralıklarla kendi kendine arka planda açılıyor(görüntü gelmiyor), bir müddet sonra tekrar kapatıyor kendini, ancak belirli aralıklarla bunu yapıyor, ben tamamen pasif durumda olmasını, herhangi bir tuşa bastığımda oturum açma ekranı gelmesini istiyorum sadece. Ayarları da kurcaladım ama bulamadım bir çözüm. Bende 6 yıllık Acer laptop var, onda böyle cızırtı, klavyenin fazla ısınması ya da uyku modunda kendi kendine çalışması gibi sorunlar yok. Son olarak pil garanti süresi 30 Eylül 2022 tarihinde başlamış, ama ben bilgisayarı alalı daha 1 hafta oldu, bunun sebebini de merak ediyorum. Bu problemlerim ile ilgili beni aydınlatabilecek varsa sevinirim.  

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.