Şimdi Ara

Ideapad 510 vs 520 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
2.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    520 de 60 dereceyi geçtiğinde bellek frekansının düşme sorunu yok.
    520 de fan ile ilgili bir sorun yok.
    520 de HDD sesli çalışıyor (Tıkırtı)

SSd disk takmak çok iyi olacaktır.
  • 520 kullanan arkadaşlara bi sorum olacak.

Laptop şarjda değilken normal serin çalışıyor. Ama şarja taktığım an bi anda mesela tarayıcılarda acayip kasma oluyor. Mesela YouTube da normalde anında açılan video takılıyor ses kaymaları oluyor. Acaba bu konu hakkında sorun yaşayan yada sorunun neyden kaynaklandığı hakkında fikri olan var mıdır ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgisayarıma kıydım.

Hdd yi 240 gb samsungg evo ssd ile değiştirdim.

Çıkan hdd yi caddy ile dvdrom sürücüsünün yerine yerleştirdim. Sürücünün orjinal kapağını yerleştirdiğim
    için dışarıdan farkedilecek bir durum yok.

Bilgisayar inanılmaz hızlandı. Sıfırdan kurulum yaptım.

Garantilik bir durum olursa bilgisayarı eski durumuna getirip göndermeyi düşünüyorum.
    İnşallah garantilik bir durum olmaz.

Kasa sökülmesi çok kolay oldu , internetten bilgisayar kasaı sökümü için
    internetten 9 tl ye ( gerçi n11 den kupon kullandığım için daha ucuza geldi.) aparat aldım.
    Kasay hiç zarar vermeden mükemmel bir şeklide hiç zorlamadan kasayı açtım.
    https://urun.n11.com/diger-yedek-parca/cep-telefonu-tamir-seti-8-parca-tablet-tornavida-seti-P108459625

Vidaları sökerken dikkatli davrandım , yanlızca 1 vida da çooook hafiften ( dikkatli bakılması gerekir)
    beyazlık oluştu , onuda siyaha boyarım olur biter...

Paylaşmak istedim , teşekkürler....

• quote:

Orijinalden alıntı: sakindst

520 kullanan arkadaşlara bi sorum olacak.

Laptop şarjda değilken normal serin çalışıyor. Ama şarja taktığım an bi anda mesela tarayıcılarda acayip kasma oluyor. Mesela YouTube da normalde anında açılan video takılıyor ses kaymaları oluyor. Acaba bu konu hakkında sorun yaşayan yada sorunun neyden kaynaklandığı hakkında fikri olan var mıdır ?

Merhaba , bende bu tip bir sorun olmadı . Sorun devam ediyor mu ?
  • hburak kullanıcısına yanıt
    Allah Allah. Ben de geçen hafta 510'u açtım ama sökülmesi gereken vidaların birinin üzerinde Lenovo etiketi vardı. Onu yırtmadan kaldıramadım, zaten kaldırsaydım bile geri yapıştıramazdım. Yani kasanın açıldığı her türlü belli.

Sizin laptopta yok muydu o etiket?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkeynes

Allah Allah. Ben de geçen hafta 510'u açtım ama sökülmesi gereken vidaların birinin üzerinde Lenovo etiketi vardı. Onu yırtmadan kaldıramadım, zaten kaldırsaydım bile geri yapıştıramazdım. Yani kasanın açıldığı her türlü belli.

Sizin laptopta yok muydu o etiket?

Bilgisayarımda öyle vida üstünde etiket yada benzeri bir şey yoktu...
  • hburak kullanıcısına yanıt
    Sorun yazılımsalmış. Windows u sıfırladım. Şu an bi sorun yok. Gayet serin hızlı çalışıyor makine.

• mkeynes M kullanıcısına yanıt
    Etiketi sorun yaparlarsa söyleceğin şey şu. Etiket sökülmüş ordan..benle bi alakası yok.. sağlam yapıştıraydınız p*uştlar

O kadsr para veriyoz bırakında ssd yi takalım. Bu kadwr zorlaştırmışssınız zaten

• arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama geçen gün ben de ideapad 520 aldım.

laptop'ın olumlu yönleri; kasası çok hafif, ekranı full hd mat renkleri çok güzel veriyor, tuşların basım hissi falan çok güzel.

olumsuz yönleri; hdd çalışırken tıkırtı sesi geliyor. bunu da internette araştırdım lenovo'da kronikmiş servise göndermeme gerek yokmuş. şarjı da çok fazla gitmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AtalayD -- 21 Kasım 2017; 15:7:13 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.