Şimdi Ara

IDE Yolu Kırılan Harddisk ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar Seagate 300GB IDE harddiskimde 2 tane problem var..
    takıp sökerken ide baglantısının yapıldıgı metal çubuklardan birini kırmışım..

ve harddisk takılıyken bilgisayar çalışmıyor, hiç elektrige baglamamışım gibi başlamıyor yani..
    harddiski çıkardıgım an açılıyor.

bu elektrik kısa devresi ide çubuguyla alakalı olabilir mi, yoksa ayrıca bir problemmi?

ve ben bunu mutlaka tamir ettirmeliyim, içinde yedeği alınmamış çok önemli veriler var.
    işin kötüsü de garanti belgesini kaybetmişim..

bunu nerede ve nasıl tamir ettirebilirim? yardımcı olurmusunuz..

• o kırık gelen ide kablonun deliğine bir tane igne tak olmazmı?
  • 0216 352 73 65 OZDEN GETIR BANA YAALIM YANNIZ IDE PINI KIRIK BILE OLSA MAKINANIN ACMASI LAZIM AMA ACMIYOSA BASKA BI YERINDE DAHA PROBLEM VAR DEMEKTIR
  • aynı tür arızalı bir hd bul bilgisayarcıları dolaş.kartını al.belki olur.yoksa bir iki ince tel parçasını ortadan geçirmeye çalış olduysa lehimle sertleşir ve ide kanalına rahat giriş ç.ıkış yapar.kolay gelsin.
  • ide kablosunu çıkar yenisini tak ve jumper ayarlarını kontrol et eğer hardiskin üzreinde barracuda yazıyosa jumper lara karışma

ayrıca kırılan çubuk ortadakiyse birşeyin olmaması lazım gerekirse biosu sıfırla
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozden

0216 352 73 65 OZDEN GETIR BANA YAALIM YANNIZ IDE PINI KIRIK BILE OLSA MAKINANIN ACMASI LAZIM AMA ACMIYOSA BASKA BI YERINDE DAHA PROBLEM VAR DEMEKTIR

açar ama sorunlu çalışır..mesela windows yiklerken sorun çıkar..yada bazen windowsta hhd yok olur..kopyalamada sorun çıkar v.s..
  • garanti kapsamına girmez ki zaten bildiğim kadarıyla yanlışım var mı ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: WinPeAcE

garanti kapsamına girmez ki zaten bildiğim kadarıyla yanlışım var mı ?

hayır gırmez %100 kullanıcı hatası dıceklerdır ..en azından bana demıslerdı ama yazıcıda 5 lıraya yaptırdım
  • quote:

Orjinalden alıntı: sewger

ide kablosunu çıkar yenisini tak ve jumper ayarlarını kontrol et eğer hardiskin üzreinde barracuda yazıyosa jumper lara karışma

ayrıca kırılan çubuk ortadakiyse birşeyin olmaması lazım gerekirse biosu sıfırla

Merhaba bu yzmış olduğunu cevabıb dayanağı nedir? merak ettim, açıklama yapabilirsen sevinirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: kmp16

quote:

Orjinalden alıntı: sewger

ide kablosunu çıkar yenisini tak ve jumper ayarlarını kontrol et eğer hardiskin üzreinde barracuda yazıyosa jumper lara karışma

Merhaba bu yzmış olduğunu cevabıb dayanağı nedir? merak ettim, açıklama yapabilirsen sevinirim

Yukarda zaten çubuk kırıldı demiş sorunu olan arkadaş. Fakat sewger sen neden bu öneride bulundun doğrusu bende öğrenmek istiyorum?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.