Şimdi Ara

İddia: Türkiye, Karadeniz'de doğalgaz buldu (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
217
Cevap
1
Favori
11.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • herkesin evine 5 tane tup verecekler sanki. o dogalgazi havaya salarlar yine sana bana yar etmezler.

• quote:

Orijinalden alıntı: furandor

Aman Erdoğan bulmasın diye içi gidenler toplanmış .

Kim onlar hocam ?

İkincisi petrol ülke yararınadır tabiki lakin halka yansıması önemli . Zenginlik halka yansısaydı şuan ırak , suriye, iran ekonomisi uçardı.

• Krone K kullanıcısına yanıt

Rusya'nın sınırı yok mu karadenizde?

• Krone K kullanıcısına yanıt

Karadeniz Rusya'nın arka gölü dür..

Rusya Karadeniz'de sınır mınır tanımaz .. ama Türkiye ye yide hiç bir zaman tehdit olarak görmez saygı duyar bizim karasularımıza saygı duyar..

Ama bu iyi niyeti zengin bir rezerv bulunursa devam edermi şüpheliyim... Hak idda edebilir....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Stones S kullanıcısına yanıt
    Fabrikaya gerek yok.Gazın petrole en büyük avantajı bu işleme için rafineri ihtiyacı olmaması..Lakin dediğiniz gibi Gazın son kullanıcıya ulaşması için yapılması gereken bir dolu işlem var (boru-yükseltme tesisleri-dağıtım santralleri v.s) buda 4-5 sene dünya ortalamasında.Bir şansımız varsa oda halihazırdaki ana hatlara yakın olması bu süreci kısaltır.Hem Samsun'da hemde Trakya'da alt yapı hazır.
    Eğer büyük bir rezerv bulunursa en büyük şansımız yakında sözleşmesi sona erecek olan Rusların al yada öde anlaşmasından kurtularak paranın yurt içinde kalması ki yanlış bilmiyorsam yurt dışına senede 4-0-50 milyar dolar civarı para ödüyoruz.
    Ama nihayetinde bu paraların bizde kalması için yapılması gerekenler 4 sene civarında sürer.
    Ben tahmini rezerv miktarını merak ediyorum.Suudların elinde 50 yıldır işlettikleri yataklar var.Türkiye'nin 20-30 yılını karşılayacak bir rezerv olsa öpüp başıma koyarım.

• Sevinmeyin la halk yine sefalet içinde olur kaymaşı godomanlar yer.Ülkede çeşmeden petrol aksa yine halkın çeşmesinden tuzlu su akar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Stones S kullanıcısına yanıt

Bakan konuştu güvenmeyin, başkan konuştu iman edin, sizin yaptığınız seçim...

Corona için de inanmıyorsun o zaman.

• quote:

Orijinalden alıntı: codeThoreau

Bakan konuştu güvenmeyin, başkan konuştu iman edin, sizin yaptığınız seçim...

Corona için de inanmıyorsun o zaman.

Ne anlatıyorsun sen allasen? Anladık saçmalamışsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: detanaoq

Rusya'nın sınırı yok mu karadenizde?

Karadenizdeki münhasır ekonomik bölgelerin dağılımı bu şekilde;

İddia: Türkiye, Karadeniz'de doğalgaz buldu
  • Yukarıdaki harita eski. Rusya kırımı aldı

• Yerli uçak 2014'den beri göklerde.

Gene keriz silkeliyorlar ahahahahaha. Peynire 60 tavuka 20tl vermeye devam.

• Yavvvv heee heeeee

• DARTH_BLACK kullanıcısına yanıt

Yarin zoren,enerjisa,petkim falan hepsi tavan olur borsada boyle giderse...

• Yurtdışında yaşıyorsanız yine işinize gelicek daha ucuza doğalgaz alıcaksınız
    Türkiyede indirim ütopyadır

• Some guy S kullanıcısına yanıt
    İşi siyasete dökmeye gerek yok. Ben geçmiş yıllarda çıkan haber başlıklarını sıraladım. Bulunmuşsa ne ala. Venezuela Petrol zengini bir ülke fakat şuan ki durumu ortada. Petrol veya doğalgaz çıkması beni ilgilendirmiyor. Size hayırlı uğurlu olsun. Çıkartılıp işlenince kullanırsınız.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kalyon inşaat yine voleyi vurdu

• quote:

Orijinalden alıntı: Akcam46

Yarin zoren,enerjisa,petkim falan hepsi tavan olur borsada boyle giderse...

şöyle bir durumda var;

şayet doğalgaz bulunduğu açıklanır ise dış yatırımcılar için bu çok cazip bir fırsat alanı yaratacakdır.Türkiye için dış yatırım gereksinimleri döviz girdileri için hayati bir öneme sahip dolayısıyla böylesi bir durumda dışardan yatırım yapmak isteyen veya borsadan ilgili firmaların tahvillerine talip olacak dış piyasa oyuncuları yüzünden ülkeye daha gaz çıkarılmadan döviz girdisi sağlayabilir.

• Gençlik sakin, sakin. Bulunmuş ne mutlu. İyi, hoş. Lakin bu dünyada trilyon dolarlık petrolu olup da, üstüne onu çıkartıp yine de bi pok olamayan ülkeler var. Hatırlatırım. Hadi hayırlısı.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.