Şimdi Ara

İddia: Türkiye, Karadeniz'de doğalgaz buldu (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
217
Cevap
1
Favori
11.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ebubekir Sıddık bebeğin ana babaları bunu beğendi

• Geçen sene de Trakya'da bulunmuştu hani ne oldu o?

• gazımız erken bitti galiba, dolar yine artıyor.

• Devletimize milletimize hayırlısı neyse o olsun. Ben yurt dışında yaşıyorum ama türkiyede yaşayan vatandaşlarımız ve devletimiz adına çok sevinirim eğer böyle bir şey var ise. Rabbim milleti için yorulmadan usanmadan çalışan her türlü karalamaya rağmen dimdik görevinin başında duran cumhurbaşkanımızı bu vatanın başından eksik etmesin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer doğruysa şu an Fatih Sondaj Gemisi Tuna-1 bölgesinde

https://www.marinetraffic.com/tr/ais/home/shipid:371651/zoom:10

• umarım haber doğrudur . Umarım bulunmuştur.

• quote:

Orijinalden alıntı: İsen Buga

Geçen sene de Trakya'da bulunmuştu hani ne oldu o?

Trakya'da gaz çıkarılıyor zaten Kırklareli'nde doğalgaz yatakları var ama tabi ülke ihtiyacını karşılamıyor.

• Iddialar canli yayin araclarinin zonguldak eregliye gittigi..Insallah dogrudur.Trt de haber cikti.Tahminler yer alti kaynagi seklinde diye.Yer alti kaynagi olmazsa agir hayal kirikligi olur.Borsa bayagi kan kaybeder.Hayirlisi bakalim.Insallah bir sey bulmusuzdur.

• Bence uzaylilari bulduk....

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hakkını Arayan Serçe kullanıcısına yanıt
    ''Rahatsız olanlar olmuş. İşler düzelir diye ödleri kopuyor.''
    Nasıl yaa bi dakka işler kötü mü ki düzelir müzelir.. ekonomimiz şaha kalkmamış mıydı? Almanlar bizi kıskanmıyor muydu?

• Artık gazı biz 50kdan, yurtdışındakiler 10k dan kullanırlar, benzin de öyle değil mi, ne zaman rafineri bulsak zam geliyor (vergi oranı artırılarak) yap işlet devret modeliyle yandaş fitmaya dogalgazı kullanmasak da öderiz artık, az kullanınca da ucuza ihrac ederler

• Vatan hainleri tam da tahmin ettiğim gibi konuya gelip eleştirmeye başlamışlar. Hiç şaşırtmıyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: RevengeRain

23 yaşındaki Karasakal'ı okuyan foruma gelip artislik yapıyor.

Alıntıları Göster

Bahsettiğin Twitter hesabını biliyorum ama şu basit örneği bir kişi mi misal verebilir? 2+2 4 kadar basit bir faydayı algılayamayacak derecede sıkıntılısınız sonra yok kesin şuradan öğrenmişsin yok kesin buradan duymuşsun.

Velev ki okudum okudum geldim buraya yazdım karasakaldan veya başkasından. Ee???

bu sizin şu basit misali bile algılayamadığınız meselesi

• Gaz rezervi 2004 yılında Amerikalılarca bulunmuş,şimdi adı değiştirilip yeni bulunmuş gibi lanse ediliyor deniyor.Bilemiyorum artık....Neye inanacağımızı şaşırdık.

• Çıkarılması kaç sene sürecek, kaç milyar dolara mal olacak, kaç sene yetecek düşünülmüyor

Fayda hesabı yapsan kafa kafaya denk geliyor.Ki şu an dünyaya gaz satan Azerbaycan ve Rusya'da yaşayan halkın musluklarından altın suyu akmıyor

Inşallah Karadeniz değilde Akdeniz'de bulunmuştur.Çünkü Akdeniz'de tahmin edilen rezerv +500senelik.Öyle 10-12 senelik rezerv değil

Bu yüzden ta ebesinin nihakından Fransa çıkıp zıplıyor çünkü o rezervi bulan hakikaten yaşar.Mevcut hükümet 1TL'ye bile ihraç etse gazı ülke inanılmaz kalkınır

• Bunun işletmesi kime verilecek takip edilmeli

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar dürüstçe çıkıp söyleyen bi tane delikanlı varmı merak ediyorum “üzüldüm ya doğalgaz bulmuşlar” içinizden geçeni dürüstçe söyleyin ama yok bilmem şöyleymiş böyleymiş az delikanlı olun ya üzülüyorsanız üzüldüm deyin zaten az çok tahmin ediyoruz üzüldüğünüzü

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ziyan82

Arkadaşlar dürüstçe çıkıp söyleyen bi tane delikanlı varmı merak ediyorum “üzüldüm ya doğalgaz bulmuşlar” içinizden geçeni dürüstçe söyleyin ama yok bilmem şöyleymiş böyleymiş az delikanlı olun ya üzülüyorsanız üzüldüm deyin zaten az çok tahmin ediyoruz üzüldüğünüzü
    Sevgili abim(nickte ki 82 nin doğumyılın olduğunu varsayarak abim diyorum),

Sence bu ülkenin bir evladı neden doğalgaz bulunmasına üzülsün? Velev ki akp karşıtı olsun, sence neden üzülsün ülkesi doğalgaz bulduysa? Üzülmesi için sebebi nedir? Üzüldüklerini tahmin ediyorum demişsin ya, o yüzden soruyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turkiye dunyayi fethetse ekonomisi dudak ucuklatsa bu donanimhaberdeki devlet dusmani tiplerden yinede kurtulamayiz. Acizlik ve cahillik damarlarindaki akan kanla yer degistirmis. Cani cikmadan bu fikirlerden cikamazlar.

• Numenorian Man kullanıcısına yanıt
    Senin türk soluna bir şey anlatmana gerek yok merak etme. O Türk solunun tek derdi yarısı devlet bankasından çekilen(bilmem kaç yıllığına vadelenen ama çoğu ödenmeyip ''görev zararı'' yazılacak olan) krediyle, Japon-Rus ortaklığı tarafından yapılan, Arap sermayesine bu ülkenin kaynaklarının peşkeş çekilmemesi. Bilmem senin öyle bir derdin var mı? Bence yoktur. Ha bu arada unutmayalım tek yiyecek olan Araplar(veya küresel sermaye) mı? Yoooo.. O işlerde kimin ne yiyeceği baştan planlanır Arap bir yer vatan sevdalısı sağcılarımız üç yer. Siz baştan kabul etmişsiniz tabi birilerinin şirketlerinin eti yiyip kemiklerini halka(çoğu medyaya) atmasına, ''Bir enerji bulunduğunda çıkaran şirket kâr eder.'' demenizden belli. Bak bakalım Norveç'e ülkelerindeki kaynakları Varlık fonu üzerinden nasıl şirketlere değil halkın hizmetine sunuyorlar. Kişi başına 214000 dolara gelmişler. Her bir vatandaşın fonda o kadar parası var. Pandemi süreciyle baş etmek için fondan 167 milyar dolar çekmişler. Sen de burda vatandaşa iban ver. Küçücük ülke 167 milyar dolar kaynak aktarabilmiş niye çünkü bir avuç kodomana ''yedirmemişler''
    Sen halk için en iyisi nedir diye düşünme ''şirketler gitgide zenginleşiyor,gelir dağılımı eşitsizliği artıyor,insallar toplumculuktan bireyciliğe kayıyor,şiddet artıyor...'' de.
    Son sözüm şu. Bir kere bak sadece 1 kere AKP veya bu İslamcılar beni yanıltsın. Bu bulunan gaz veya her neyse Varlık fonuna aktarılsın aradan 10 sene(öyle aktardık demeyle de 1 yılda da bir şey olmaz) geçince bakalım biriken parayı bir görelim. 2030da ''vay be TPAO bu işi kotardı, Varlık Fonunda da bir sürü para birikti, öyle dalavere malavere de olmadı vay be AKP beni şaşırttı'' demeyi çok isterim. İnşallah derim ama benim umudum yok. Çünkü halkın ülkenin zenginliğinden adilce faydalanma niyeti yok. Halkın kendisi adil değil. Tek dertleri onları onları gündelik/uyduruk siyasi konularla,Allahla,kitapla,toprakla,Atatürk ile kandıran komşusuna düşman eden ağalarına,paşalarına,reislerine tıskırana kadar yedirmek.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.