Şimdi Ara

İddia : 41MP çözünürlükte Lumia 9 Temmuz'da piyasada

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
1.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• İddia : 41MP çözünürlükte Lumia 9 Temmuz'da piyasada

Windows Phone 8 işletim sisteminin duyurulması ile birlikte yeni Lumia serisi görücüye çıkarken, PureView 808 modelindeki kameranın ne zaman Lumia cihazlarına geleceği en çok merak edilen konular arasında yeraldı.

Ancak henüz resmi bir teyit ortada yokken, genelde iddialar üzerinden bazı tahminler yapılıyor. Yeni gelen bir bilgiye göre Nokia EOS modeli 9 Temmuz'da piyasaya sürülecek. 

Modeli test ettiğini belirten kaynak, cihazda 4 çekirdekli bir işlemci kullanıldığını belirtiyor. Ekran ise 4.5 inç ve 1280x768 piksel çözünürlük sunuyor. Ekran itibari ile cihazın önceki amiral gemi modelindeki geleneği devam ettirdiği görülüyor. 

Model 720p ve 1080p video çekimlerine olanak tanırken, Lumia 920 ile benzer çizgileri taşıyor ancak biraz hafif. Fotoğraf profesyonelleri için manuel ayarlama imkanı sunan Nokia Pro Camera uygulaması da ilk bu modelde karşımıza çıkacak.

Cihazda WP8 Blue güncellemesinin olup olmayacağı belirsiz ancak tahminler ikinci nesil Lumia ailesine ait olacağı yönünde.

• android ile böyle mı yarışmaya çalışıyor ? halbukı tükürdüğünü 1 kez olsun yalasa tekrardan o gunlere dönmesı çok uzak degıl.... neden nokia neden bir inat uğruna batıyorsun.....

not; yıne doğruları söledık yıne eksilendik ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castiel -- 25 Mayıs 2013; 0:16:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Castiel

android ile böyle mı yarışmaya çalışıyor ? halbukı tükürdüğünü 1 kez olsun yalasa tekrardan o gunlere dönmesı çok uzak degıl.... neden nokia neden bir inat uğruna batıyorsun.....

Kendi tahminlerime dayanarak söylüyorum:
    -WP çok stabil ve seri bir işletim sistemi,
    -WP'da kameralarına uygun programları sorunsuzca yazıyolar,
    -Fazla donanım gerektirmeyen bir işletim sistemi,
    -Gelişmekte olan, belki de ileride ki en iyi olabilecek bir işletim sistemi.

• kameranın telefonu var :p

• quote:

Orijinalden alıntı: createemir

quote:

android ile böyle mı yarışmaya çalışıyor ? halbukı tükürdüğünü 1 kez olsun yalasa tekrardan o gunlere dönmesı çok uzak degıl.... neden nokia neden bir inat uğruna batıyorsun.....

Tahmin etmekten ziyade kullanan biri olarak tamamen sana katılıyorum ve her zaman bunu dile getirdiğim için bol bol eksi alıyorum Millet kafasını Androide gömmüş hiçbir şeyin farkında değil bir tane alt model alıp kullansa fikri değişecek ama nerde gelde anlat anlatabilirsen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Her şeyi geçin Nokia WP sayesinde yine ayakta kalabiliyor zira WP tercih edenler önce Lumia'lara bakıyorlar. Nedeni basit, üretici sayısı az. Bu sayede fazla rekabete girmiyorlar. Kaldı ki bu editörlerin de düşüncelerinde olan bir şey. Nokia aldığı hibe ile yazılım yönünde de iyi yatırımlar yapıp adeta WP'nu sahiplenmiş durumda. Reklam kampanyalarını da gayet iyi yönetiyor. Sadece WP kısıtlamaları nedeniyle çok uç cihazlara daha kısmet olmadı ulaşmak ve mağazası sıkıntılı. Arkadaş 820 aldı bakıyoruz uygulamalar yok ve olanlar ücretli. Ücretsizler ise deneme sürümü. Bu kısım gelişirse iyi olacak. (aslında kastettiğim oyun kısmı adına çoğunlukla yoksa gerçekten ücretsiz uygulamalar falan var tabi ama iyi oyunlar yönünden bakarsak -angry birds bile- ücretli sunuluyor öncelikle :( )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi St Batuhan -- 25 Mayıs 2013; 0:17:06 >
  • Nokia kamera konusunda daha iyisini yapana kadar en iyisi L920-L925...

• nokia donanım kısmını toparlıyor yavaş yavaş şimdi geriye kalan wp8'in gelişmesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: yumyjikk

Nokia kamera konusunda daha iyisini yapana kadar en iyisi L920-L925...

Hayır en iyisi L920-L925 degil . Nokıa 808'dir bence...

• Hayatımda böyle rezil tasarım görmedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tahminimce snap800 ile gelice ve gpu adreona330 yapicaklar, 55megapsle kadar destekledigini duymustum.

fakat arka tarafi fazla kalinladtirmadan 20-25 megapiksellik sensor ile zenon flasi guzel bi tasarimla birlestirirlerse, milletin fazlasiyla ilgisini ceker ve tutulurr ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: melih9478

Hayatımda böyle rezil tasarım görmedim

Farkındaysanız bu PureView 808, yani yeni Lumia değil. Bu tasarım birkaç sene önceki teknolojiye ait. Nokia hakkında bildiğiniz bir şey yok ama iş lafa gelince her şeyi biliyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: createemir

quote:

Wp çok stabil ve seri olabilir ama bu onun çok iyi oldugunu göstermez..
    Şirket olarak bakarsak ms takıntıları olan bir şirket işletim sisteminin biri iyi olur sonra ki kötü olur hep böyle geldi ve gidiyor. Oyun konsolu piyasanındaki yorumu 2si1 çok güzel bir şekilde açıkladı konuşmaya gerek yok. windowphone ise bu şekilde olmamalı bnce gelişmek istiyorsa bu günden sonra marketinin ücretsiz yapmalı paralı oyun ve uygulamalarda bile bir çok kandırmaca saklı. "yani PS vita gibi bir cihazımız var ama oynayacak oyun yok" wp için en güzel yorum bu gibi. İos stabil olupda o dağ gibi marketi olmasaydı bir hiçti... Android ise kendisine öyle bir ekosistem oluşturduki bazı ülkelerde %100 luk liderlik söz konusu... wp istedigi kadar stabil olsun genede plastik kasalı sürekli takılan kasan RAm'e aç androidli akıllı telefonlar satılacak ... Wp bu politikasından kurtulmalı firmalara izin vererek özelleştirme(arayüz vs) kapısını sonuna kadar açmalı...Şuan ne ios gibi nede android gibi çok farklı bi deneyip sunuyor ama bunun geregi yok ki. örnek olarka mesela android sonra çıktı ama parmakla aşağıya şekilen sekmeyi kopyala yapıştır yapan ios oldu. o kutucuklarla fazla iş yapacagını sanmıyorum yapsaydı tabletlerde yapardı zaten...Ama öte yandan işletim sistemi(wp) androidden ve hatta iosdan bile güzel çalışıyor RAM'e aç bir sistemden degil.
    iyi forumlar iyi geceler..

• Snapdragon 800 işlemci ile gelicek sanırım. Ve sürpriz... O işlemcinin 4K video kayıt desteği var. Bunuda yine 41MP sensörle birleştirecek olan Nokia, 4K'da bile kayıpsız zoom yapabilecek ve yine kamera konusunda rakipsiz olduğunu ispatlayacak diye tahmin ediyorum.

• Lumia 925 ve 928 çerez modeller, amiral gemi değiller. Eğer nokia bu telefon için blue güncellemesini beklerse atı alan üsküdarı geçer. Bence yapması gereken, sadece kamerayı geliştirmek yerine aynı sony honami gibi elindeki tüm teknolojileri lumia eos'ta birleştirmek olmalı. Gerçek anlamda bir all in one yapmalı, misal 808'de ki bir fm transmitter'ı bile es geçmemeli, aynı şekilde yine daha önce ki iddialarda yer alan, pilin ekran üzerinden güneş ışığıyla şarj olması, tüm donanımların nano teknolojiyle kaplama yapılarak su geçirmezlik özelliği, kamerada ki ayarlanabilir diyafram v.s. yani kendi bünyesindeki ve piyasadaki tüm teknolojilerden yararlanmalı alem akıllı telefon görsün şeklinde
  • Üstteki mesajı yazan arkadaşa sonuna kadar katılıyorum. Nokia gerçekten amiral gemisi yapmalı ve güncel bütün teknolojileri ve kendi gelistirdiği ilklere imza atılabilecek ekran, kamera, ses neyi ön plana çıkarabiliyorsa abanmalı...

Bir de Hiç WP kullandınız mı diye soran?, Telefon donanım, ram, işlemci istemez, sistem stabil Vs diye ayar çeken arkadaşlar!!! Sizin için bunlara gerek olmayabilir, Bilinçli ve iyi bir kullanıcı olabilirsiniz.

Lakinnnnnnn!!!!

Yıllarca iphone kullanan insanlarda bile inceden inceden bir arayış var, Samsung un tasarımından kusan insanlar var, Sony nin hep bir şeyleri eksik bırakmasını kanıksayan sadık kullanıcıları var, HTC nin akıbetinden ve yazılım desteğinden endişeler var... Var oğlu var...

Sadece 8 çekirdek diye koşa koşa gidip Samsun alanlar, Sırf Premium kasa diye aylarca HTC one modelini bekleyenler, Tatilde deniz kenarında havuzda su geçirmez aletiyle kız tavlayanlar, Sırf işyerinde adam yerine konulmak için iphone almış ama ömründe telefonu itunese takmayı becerememis zırtopozlar var... Var oğlu var....

Bırakalım da Nokia neye abanabiliyorsa abansın devir psikolajik duvarları yıkma devridir!!!

• Tasarımı acayip pis hoşuma gitti uygun fiyatla çıkış yaparsa kesin almayı düşünüyorum ve hala 720p kullanması mantıklı şimdiki mobil gpular 1080p'yi zar zor taşıyolar.

• Bekliyoruz.
  • İşletim sistemi şimdilik yetersiz fakat sırf kamerası için alınabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: xconnect

Üstteki mesajı yazan arkadaşa sonuna kadar katılıyorum. Nokia gerçekten amiral gemisi yapmalı ve güncel bütün teknolojileri ve kendi gelistirdiği ilklere imza atılabilecek ekran, kamera, ses neyi ön plana çıkarabiliyorsa abanmalı...

Bir de Hiç WP kullandınız mı diye soran?, Telefon donanım, ram, işlemci istemez, sistem stabil Vs diye ayar çeken arkadaşlar!!! Sizin için bunlara gerek olmayabilir, Bilinçli ve iyi bir kullanıcı olabilirsiniz.

Lakinnnnnnn!!!!

Yıllarca iphone kullanan insanlarda bile inceden inceden bir arayış var, Samsung un tasarımından kusan insanlar var, Sony nin hep bir şeyleri eksik bırakmasını kanıksayan sadık kullanıcıları var, HTC nin akıbetinden ve yazılım desteğinden endişeler var... Var oğlu var...

Sadece 8 çekirdek diye koşa koşa gidip Samsun alanlar, Sırf Premium kasa diye aylarca HTC one modelini bekleyenler, Tatilde deniz kenarında havuzda su geçirmez aletiyle kız tavlayanlar, Sırf işyerinde adam yerine konulmak için iphone almış ama ömründe telefonu itunese takmayı becerememis zırtopozlar var... Var oğlu var....

Bırakalım da Nokia neye abanabiliyorsa abansın devir psikolajik duvarları yıkma devridir!!!

Adam üstüne başına adam gibi bir kıyafet almaz gider iphone alır.
    İkinci el bölümü sözde eski modellerle dolu. Halbuki eski falan değil. 5 çıkar 4s ler forumda ikinci el bölümünde uçuşur. Bu nasıl bir psikolojik hastalıktır henüz çözemedim.
    Kendi kişisel sorunlarını bu şekilde eşyalarla materyallerle kapatabildiklerini zannediyorlar. Halbuki kimsenin kimseden ne bir farkı var ne de fazlası. Hepimiz insanız.
    Dünya bu hastalar yüzünden tam bir çöplüğe döndü.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.