Şimdi Ara

iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize) (430. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.918
Cevap
186
Favori
768.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 428429430431432
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    En son bildigim güncelde yesil pasaportunda vize gibi bir izne tabi oldugu yinede detayli bilgi icin konsolosluga mail atabilirsiniz.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • suganday kullanıcısına yanıt

Bir arayayım olmadı, çok teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonla ulasmak zor ama deneyin

• quote:

Orijinalden alıntı: frkneser

Merhabalar arkadaşlar idata üzerinden 26sı perşembe günü başvuru yaptım. Yakın tarihlerde vizesi gelenler oldu mu kaç gün sürdü bilgilendirebilirseniz çok memnun olurum.

Merhaba, ben de aynı durumdayım. 25 Ağustos'ta ulusal vize randevusu almak için başvurdum. Benden 1 hafta önce başvuran arkadaşıma 2 günde randevu atandı 9 Eylül olarak ama bana 1 haftadır randevu tarihi atanmadı. Yakın zamanda bu süreçlerden geçip zamanla ilgili bilgilendirebilecek var mı?

• Ankara için aracı firma önerileriniz var mı

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Merhaba, IDATA üzerinden Almanya vizesine başvurmak istiyorum ama tarih seçme bölümüne geldiğimde hepsi kapalı yani hiçbir şekilde tarih seçemiyorum. Ocak ayına geldiğimde bile aynı. Bu bir çeşit bug falan mı yoksa gerçekten tüm randevular dolu mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4ttack4Live

Merhaba, IDATA üzerinden Almanya vizesine başvurmak istiyorum ama tarih seçme bölümüne geldiğimde hepsi kapalı yani hiçbir şekilde tarih seçemiyorum. Ocak ayına geldiğimde bile aynı. Bu bir çeşit bug falan mı yoksa gerçekten tüm randevular dolu mu?

Aklıma iki ihtimal geliyor.

1- Tarayıcınızı "Google Chrome" yaparak yeniden deneyin.

2- Hafta sonu olduğu için randevuları kapattılar. Pazartesi günü deneyin.

• Merhaba arkadaşlar, öncelikle forumda yeniyim hatalarım olursa affola. Aklımdaki soru yeşil pasaport sahibi olanlar ulusal vize tarihinden önce Almanya'ya girebilir mi hakkında. Almanyaya erasmusa gidiyorum ve ulusal vizem çıktı elimde, 1 Ekim'de başlıyor. Fakat ben yeşil pasaportumla 15gün önceden gitmeyi düşünüyorum. Planım hem okul başlamadan önce bir dil kursuna kayıt olmak hem de adaptasyon sağlamak. Kira sözleşmem, AT11 belgem hepsi Eylülde başlıyor. Ayrıca ulusal vizenin başlangıç tarihi olan 1 Ekim'de de Almanyaya çıkış-giriş yapmayı planlıyorum sorun çıkmaması için. Sizce bütün bunları havalimanındaki memura anlattığımda beni Almanyaya almama olasılığı var mıdır ? Önceden hiç bu şekilde giden oldu mu Almanya'ya ? Cevaplarınız için teşekkürler.

• Ulusal vize 90 günden uzun kalmayı sağlıyor. Yeşil pasaportunla turist olarak gittiğinde 90 günden kısa kalmalısın. Ama yeşil pasaportla istediğin zaman gidebilirsin. Mantıken düşündüğümde sorun olmaması lazım ama daha iyi bilen bir yere danışmanda fayda var. Konsolosluğa email göndererek sorabilrsin belki. Cevap verirler mi belli olmaz.

• merhaba!

ben de 2 Eylül Perşembe günü Gayrettepe iDATA'dan turistik amaçla yapacağım seyahat için C tipi vizeye başvurdum. 9 Eylül Perşembe günü Aras Kargo'dan pasaportumun yola çıktığına dair mesaj aldım (Eskiden seçmeli olan bu hizmet pandemi koşulları bahane edilerek zorunlu kılınmış ve 65 lira ilave bir masraf çıkıyor). 10 Eylül'de vizeli pasaportum elimdeydi. bu aralar başvuran varsa süreç benim için böyle ilerledi.

• 6 eylülde yaptigim basvuru bu gun sonuclandi. 2 yillik vermisler. Bundan onceki vizeler 6 aylik ve 1 yillik Almanyaydi. Baska bir arkadasima ayni kosullarda 3 yillik veriler. Cidden neye gore veriyorlar cözemedim. Kimisi 1-2-5 seklinde kimisi 1-3-5 seklinde gidiyor

• Arkadaşlar selam ,

6 aralıkta almanyaya gideceğim. max 2 gece konaklayıp amsterdam'a geçeceğim. orada ise 4-5 gece konaklayacağım.

Daha önce 1 gece almanya , 2 gece belçika 2 gece de amsterdam da kalmıştım yine vizeyi almanyadan almıştım.

Şimdi amsterdam konaklama süresi uzun olduğu için düşünceliyim. Normalde vize kuralları gereği konaklamanın uzun olduğu ülkeden vize alıyoruz. Ancak Almanya bazen sıkıntı çıkarıyor diye bir konu vardı bundan 2 sene öncesine kadar.

Sizce nerden almalıyım vizeyi ? Son durumlar nedir , tecrübeli arkadaşlar aktarabilir mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Senceru

Arkadaşlar selam ,

6 aralıkta almanyaya gideceğim. max 2 gece konaklayıp amsterdam'a geçeceğim. orada ise 4-5 gece konaklayacağım.

Daha önce 1 gece almanya , 2 gece belçika 2 gece de amsterdam da kalmıştım yine vizeyi almanyadan almıştım.

Şimdi amsterdam konaklama süresi uzun olduğu için düşünceliyim. Normalde vize kuralları gereği konaklamanın uzun olduğu ülkeden vize alıyoruz. Ancak Almanya bazen sıkıntı çıkarıyor diye bir konu vardı bundan 2 sene öncesine kadar.

Sizce nerden almalıyım vizeyi ? Son durumlar nedir , tecrübeli arkadaşlar aktarabilir mi ?

Kitabına uygun olmasını istiyorsanız en uzun hangi ülkede kalacaksanız o ülkeye vize için başvurmalısınız. Kuralda bir değişiklik yok aynen devam ediyor. Karar sizin.

• quote:

Orijinalden alıntı: cleanton

Kitabına uygun olmasını istiyorsanız en uzun hangi ülkede kalacaksanız o ülkeye vize için başvurmalısınız. Kuralda bir değişiklik yok aynen devam ediyor. Karar sizin.

Alıntıları Göster

Almanya girişli vizelerde , almanya sıkıntı çıkarıyor başka ülkeden alırsan şeklinde bir mevzu vardı geçen yıllarda ondan sordum bilemedim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Veli89

6 eylülde yaptigim basvuru bu gun sonuclandi. 2 yillik vermisler. Bundan onceki vizeler 6 aylik ve 1 yillik Almanyaydi. Baska bir arkadasima ayni kosullarda 3 yillik veriler. Cidden neye gore veriyorlar cözemedim. Kimisi 1-2-5 seklinde kimisi 1-3-5 seklinde gidiyor

Merhaba,

Hangi şehir acaba? 6 eylülde Ankara idata'ya evrakları teslim ettim. Hala "elçiliğe iletildi" statüsünde. Ankara'da mı bir yavaşlık var, yoksa bir sorun mu var anlayamadım.

• bal17 B kullanıcısına yanıt
    Istanbul idata dan basvurdum

• quote:

Orijinalden alıntı: Senceru

Almanya girişli vizelerde , almanya sıkıntı çıkarıyor başka ülkeden alırsan şeklinde bir mevzu vardı geçen yıllarda ondan sordum bilemedim :)

Alıntıları Göster

Schengen vize kuralları gereği hangi ülkeye gideceksen o ülkeden vize alman gerekir ve o vize ile ilk girişinin de o ülke olması gerekir. Ama aynı anda iki Schengen ülkesine gideceksen en uzun hangisinde kalacaksan o ülkeden vize almalısın. Kural bu. Buna uymassan ne olur bilmem.

• Merhabalar
    Ankara idata şubesinden 6 eylülde evraklarımı eksiksiz teslim ettim. 7 eylülde konsolostukta olduğuna dair başvuru takipten baktım. O gün bugündür konsoloslukta acaba ne zamana sonuçlanır ? 25 eylülde gitmem gerekiyor. Vakit daraldıkça insan panikliyor gelir mi gelmez mi red yer mi? Bu arada aile ziyareti olarak başvurdum. Davet mektubu vs hepsi mevcut.

• bal17 B kullanıcısına yanıt
    Vizeniz geldi mi ? Aynı sorun bende de var 6 eylülde teslim ettim evrakları hala komsoloslukta

• Evet dün kargoya verildi, bugün ulaştı. Daha önceye ait schengenler olmasına rağmen sadece seyahat süremiz olan 5 gün vermişler, tarihlerin önüne arkasına birkaç günlük pay bile koymamışlar, inanamadık. Covid zamanı bir terslik olsa geri dönmeyeceğiz herhalde.

• 
Sayfa: önceki 428429430431432
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.