Şimdi Ara

iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize) (390. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.918
Cevap
186
Favori
768.564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 388389390391392
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aynı o da turistik vize başvurusu yapmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar, okuduğum yanlış bir bilgiyi düzeltmek için yazmak istedim.
    Vizenin geçerlilik süresi her zaman onayladığı ya da aldığınız tarihte başlamaz, böyle bir genelleme yanlıştır.

Benim İdata aracılığı ile Almanya'dan aldığım 3 ticari vizenin ilki 6 aylık, son ikisi ise 1'er yıllıktı.

Bu üç vizeye de erkenden başvurmuştum ve üçü de onaylandığı tarihten değil, uçuşunun gerçekleşeceği ileri bir tarihten itibaren geçerli olmak üzere verilmişti.

• Bu arada, 10 sayfa sonra bu başlıkta girilen mesajlar 400 sayfaya ulaşmış olacak ve ne yazık ki pek çok arkadaş, önceki sayfaları inceleyerek rahatlıkla cevaplarını bulabilecekleri soruları sormaya devam ediyorlar.

Bu konuda temel bilgi şudur dostlarım; konsolosluk aslında sadece (kendi sitesinde de belirttiği gibi) ülkelerine gelecek olan kişinin geri dönüp dönmeyeceğinden emin olmak ister.

Bu sebepten, başvuruda bulunan kişinin bu konudaki açıklığı ve samimiyeti, sahip olduğu malvarlığı, banka hesaplarındaki yüklü meblağlar, kredi kartı özetleri gibi şeylerden önce gelir. Bu başlık ve internetteki pek çok sayfa bunun örnekleriyle doludur. Kimisi ev ve araba tapusu ile yüklü banka hesaplarına rağmen vize alamazken (ya da çok kısa süreli vize alırken) bir diğeri kısıtlı imkanlarına rağmen bir başkasının sponsorluğunda uzun süreli vize alabiliyor.

Yani olması gereken, sunduğunuz belgelerle (ya da konsolosluğa görüşmeye gidiyorsanız söylediklerinizle) karşınızdakileri bu konuda kuşkuya düşürmeyecek açıklıkta olmanızdır. Meraklanmayın, "ben Brandenburg Kapısı'nın önünde fotoğraf çektirmek ve Müzeler Adasında bir iki müzeyi ziyaret etmek istiyorum" deyip, gidiş dönüş uçak bileti ve kalacağınız hosteli gösterdiğinizde kimse sizi vizesiz bırakmaz.

Dedigim gibi, sadece bu konuda karşınızdakilerde herhangi bir şüphe uyandırmamanız lazım, özeti budur :)

• dhkonuk kullanıcısına yanıt
    Zaten kimse vizenin baslangici teslim alinmasindan itibaren baslar demedi ki
    Ucak biletinin tarihinden sonra verilen vize verildigi zamandan baslar dendi

• Hımm, evet, teşekkürler dostum.

Alıntılanan bir konuya cevaben öyle yazılmış, farketmemişim ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: efe_yakub

Kesin bilgi değil ama vize acentasının söylediği şu,

izmir konsolosluğa günlük ortalama 500 civarı geliyormuş.

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim cevap için

• h4libo H kullanıcısına yanıt
    Dostum nereden basvurmustun

• selçuk taşdemir kullanıcısına yanıt
    İstanbul Gayrettepe. Orası çok kalabalık ama sistemi oturtmuşlar herşeyi tıkır tıkır yapıyorlar. 4-5 seferdir istanbuldaki idataları kullanıyorum her seferinde yılbaşı öncesi aldığım için biraz bekliyorum. Bu sefer biraz daha fazla bekledim bakalım. sonuç ne çıkıcak
  • 20 aralıkda Gayrettepe idata dan eşimle birlikte başvurmuştuk. "Pasaportunuz ile ilgili kargo işlemleri başlatılmış olup, kargo firması tarafından SMS ile iletilecek takip numarası ile buradan takip edebilirsiniz." yazıyor. Elime ulaşınca sureleri yazarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Veli89 -- 10 Ocak 2020; 10:12:13 >
  • Veli89 V kullanıcısına yanıt
    Dostum birinizinki islemler bitmis digeri islemler devam ediyor muhtemelen o da bugun cikar

• Ankara yok mu hic ankaradan basvurup pasaportunu alan veya gelecek olan var mi

• 12 aralıkta ve sonrasında Ankara'dan başvuru yapıp da vizesi çıkan var mı_?
  • konsolosluğa mail atıp da cevap alabilen var mı?
    benim mailere cevap gelmedi de
  • daisyyyyyyyyyy D kullanıcısına yanıt
    Galiba ikimizden baska kimse yok ben 23 aralikta basvurdum

• Bi de ben varım 12 Aralık’tan beri bekliyorum hala gelen giden yok

• Bizde 18.12. ankaradan basvurduk gecen hafta persembe elciliknen görüstüm henüz 12 sinin basvurularini isliyoruz dediler bu hafta carsamba aradim 16 basvurularindayiz dediler.Her gün sabah Saat 9 ideta gelip hazir passaportlari aliyorlarmis.
  • adler123 A kullanıcısına yanıt
    12 sinde basvuranlar hala bekliyor nasil 16 ya gecmisler bir haber alirsaniz bilgilendirirsiniz

• Merhaba arkadaşlar ben aracı firma ile başvurdum istanbuldan 16 aralık'ta. firma bana 14 ocaktan aşşa sonuçlanmaz dedi. sizin nasıl oluyorda 16'sında başvuranların pasaportu teslim ediliyor.

istanbul harbiyeden başvurdum. turistik olarak 16 ocak seyahat tarihim. konsoloslukta işlemde gözüküyor . idata'nın yapabilcek bişeyi yok malesef bekleyeceğiz.
  • Bende 27-12-2019 basvurdum gayrettepeden hala işlemde diyor 5 gun kaldi gitmeme ins çikar o zamana kadar 😰

• Ankara idata’dan 11 Aralık 2019’ta yaptığımız başvurumuz bugün(10 Ocak 2020) sonuçlandı. 1 yıl multi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurca999 -- 10 Ocak 2020; 17:2:36 >
  • 
Sayfa: önceki 388389390391392
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.