Şimdi Ara

iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize) (385. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.924
Cevap
186
Favori
768.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 383384385386387
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    umarım gelir ama noel ve yılbaşı biraz sekteye uğratabilir geldiğinde bilgi veririmisin
  • merhaba herkese,

bende 13.12 de başvurmuştum yarın tam 21 gün olacak, araya tabi noel girdi ama yine de uzun geldi bana süre.
    bu 3. schengen başvurum neticeyi bekliyoruz. ayrıca benim seyahat planları rezervasyonlar bilet vs 28 aralık 5 ocak arasındaydı bakalım sonuç olumlu/olumsuz ne şekilde çıkacak :)
  • alpyil_ A kullanıcısına yanıt
    nereden başvurmuştun dostum
  • selçuk taşdemir kullanıcısına yanıt
    istanbul gayrettepe'den
  • 05 aralıkta Gaziantep ten başvurdum. 9 una Ankara’ya teslim edildi. Bugün pasaport yola cıktı yarın elimde olur muhtemelen. Umarım olumlu sonuçlanmıştır beklediğimize değer.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pnr1003 P kullanıcısına yanıt
    umarım beklediğiniz gibi olur cevabınızı bekliyoruz
  • Merhaba hocam,

Ben 2 adet schengen vizesine sahibim. İlki 3 aylık 30 gün multi, ikincisi 6 aylık 90 gün multiydi. Fakat geçen mart ayında vize başvurum otel rezervasyonumun o süre içinde kartımı kabul etmeyip iptal olmasıyla reddedildi. Ben öğrenciyim ve babamı sponsor yapıyorum. Bu red cevabına hiç itiraz etmedim ve aylar sonra dün tekrar İstanbul Gayrettepe'den vize başvurusunda bulundum ve bu sefer otel rezervasyonumu kontrol ediyorum hiç bir problem yok. Ayrıca otele mesaj attım konuştuk onaylanmıştır diye teyit aldım. Bir kere red yediğim için tekrar red alma olasığım nedir ve ya vize çıkabilir mi? Dün iData'daki görevliye bir öncekinde red aldığımı söyledim neden diye sordu bende otel rezervasyonu iptal olmuş dedim ooo dedi sanki çok önemli bir şeymiş gibi baya şaşırdı. Haliyle bu da beni korkuttu.
  • Pasaportum bugün elime ulaştı, 25 günlük vermişler. 27 aralıkta başlatmışlar 20 ocağa kadar. 8 günüm gitti kaldı 17 gün kaldı. 2 günü yolda geçse 15 günlük vize düştü bizim payımıza da... buruk bi sevinç yaşıyorum. Hiç çıkmayadabilirdi, çıktı bari gittiğimize değseydi 1 ay istedik 15 günle yetineceğiz... bekleyen arkadaşlara da sabır diliyorum. Süreç uzunmuş 15 gün baz alınmamalıymıs. Hele ki tatil dönemi ... bu da bize tecrübe oldu.

• Başvuru tarihiniz ve yeri neresiydi acaba? 16.12 de gayrettepeden başvuru yaptım, aynı şekilde tatiller dolayısıyla sonuç alamadım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 12.12.2019 tarihinde Ankara İdata Ofisinden başvurumu yaptım. Hala sonuç yok. Konsolosluğa da Mail attım dönüş yapmadılar

• kmlbrk_ K kullanıcısına yanıt
    bu hafta içinde cevap alırsınız tahminimce sonucu paylaşırsanız seviniriz bende 23 .12 de başvurdum ankara
  • Merhaba forumu okudum baya ama bazı arkadaşlar alman gümrük memurunun kalacagı oteli arayıp teyit ettiğinden bahsetmişler bazı yerlerde

biz ailecek 3 kişi almanyaya gezmeye gdicez gitmişkende kalacak yere para vermemek için akrabalarda kalıcaz oyüzden booking den rezarvasyon yapıp iptal ederim diyordum

ama ücretsiz iptaller genelde gitmeden 4 5 gün önceden son buluyor

biz rezarvasyonu iptal etsek pasaport kontrol sırasında memur oteli arayıp kontro eder mi yada başka nasıl yapabiliriz

not: davetiye kısmını atladık çünkü almanyadan aslı gelmesi felan baya uzun iş birde ordakilerin işlerinden izin almaları sıkıntı davetiyeye başvurmak için
  • kaos87 kullanıcısına yanıt
    pasaport kontrol sırasında memur oteli aramıyor. sadece gidiş dönüş tarihlerine, seyahat sigortasına ve otel rezervasyonunun çıktısına bakıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaos87

Merhaba forumu okudum baya ama bazı arkadaşlar alman gümrük memurunun kalacagı oteli arayıp teyit ettiğinden bahsetmişler bazı yerlerde

biz ailecek 3 kişi almanyaya gezmeye gdicez gitmişkende kalacak yere para vermemek için akrabalarda kalıcaz oyüzden booking den rezarvasyon yapıp iptal ederim diyordum

ama ücretsiz iptaller genelde gitmeden 4 5 gün önceden son buluyor

biz rezarvasyonu iptal etsek pasaport kontrol sırasında memur oteli arayıp kontro eder mi yada başka nasıl yapabiliriz

not: davetiye kısmını atladık çünkü almanyadan aslı gelmesi felan baya uzun iş birde ordakilerin işlerinden izin almaları sıkıntı davetiyeye başvurmak için
    Pasaport polisi oteli aramaya kalksa o kuyruk bitmez. Hiç öyle bir duruma rastlamadım sadece bir takım evrakları görmek istiyorlar ve soru soruyorlar. İptal edilebilir rezervasyon yaptırabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cleanton -- 4 Ocak 2020; 17:32:19 >

• Cuma günü idataya evrakları verdim, evrakları inceleyen görevli bir belgenin eksik olduğunu söyledi.

işe giriş bildirgesi, bordro, son on yılın sgk primlerini gösteren barkodlu belgeler tamam fakat görevli şuan bu firmada çalışmaya devam ettiğini gösteren şirketten alınmış belgede olması gerekiyor dedi. O belgeyi gidip alıp geri gelmek gibi bir imkan mümkün değildi.

Görevli telefon aç hazırlatıp mail atsınlar çıktısını getir dedi.

Şirket bana mail ile gönderdi bende hemen ordaki bir fotokopiciden çıktıyı alıp verdim. Görevli dosyaya ekledi ama aklıma takılan şu

Belge sonuçta orjinal ıslak imza değil, yazıcı çıktısı ve siyah beyaz. Bu sorun olur mu?

Görevliye tekrar sordum, hiç olmamasındansa kopyasının olması daha iyidir dedi.

O belgenin kopya olması sorun olur mu? Konsolosluk eksik evrak derse bunun orjinalini elden mi vermek zorundayım.

Takip numarasından baktım belgeler ilgili konsolosluğa iletilmiş işlem süreci başlamıştır diyor. Bu saatten sonra eksik evrak deme ihtimalleri varmıdır?

• Adrenokort A kullanıcısına yanıt
    Merhaba hangi tarihte başvuru yapmıştınız?

• 16.12.19 tarihinde bu hafta sonuçların gelmesini umuyorum.

• selçuk taşdemir kullanıcısına yanıt
    Tabii ki bilgilendiririm. Dün gittim İdataya sordum Salı Çarşamba’yı bulur dedi. Ayrıca seyahat sağlık sigortasının bitimine de pek bişey kalmadı inşallah sorun çıkarmazlar

• Ulusal d tipi vizeyi bekleyen varmı

• quote:

Orijinalden alıntı: efe_yakub

Cuma günü idataya evrakları verdim, evrakları inceleyen görevli bir belgenin eksik olduğunu söyledi.

işe giriş bildirgesi, bordro, son on yılın sgk primlerini gösteren barkodlu belgeler tamam fakat görevli şuan bu firmada çalışmaya devam ettiğini gösteren şirketten alınmış belgede olması gerekiyor dedi. O belgeyi gidip alıp geri gelmek gibi bir imkan mümkün değildi.

Görevli telefon aç hazırlatıp mail atsınlar çıktısını getir dedi.

Şirket bana mail ile gönderdi bende hemen ordaki bir fotokopiciden çıktıyı alıp verdim. Görevli dosyaya ekledi ama aklıma takılan şu

Belge sonuçta orjinal ıslak imza değil, yazıcı çıktısı ve siyah beyaz. Bu sorun olur mu?

Görevliye tekrar sordum, hiç olmamasındansa kopyasının olması daha iyidir dedi.

O belgenin kopya olması sorun olur mu? Konsolosluk eksik evrak derse bunun orjinalini elden mi vermek zorundayım.

Takip numarasından baktım belgeler ilgili konsolosluğa iletilmiş işlem süreci başlamıştır diyor. Bu saatten sonra eksik evrak deme ihtimalleri varmıdır?
    Bu konu hakkındki düşünceleriniz nedir.

Randevu 3 ocaktaydı, işe giriş bildirgesi bordro sgk primlerini gösterir belgeleri 2 ocakta çıkartmıştım.

Şuan çalışmaya devam ettiğimi gösterir belge 3 ocak tarihli yani randevu günün tarihi var ama orjinal ıslak imza değil yazıcı çıktısı, sorun olur mu sizce.

Birde idata görevlisine 15 günde çıkrmı diye sordum imkansız dedi şuan yoğunluk var birde noel tatilleri araya girdi bir aydn önce çok çok zor diyor,

• 
Sayfa: önceki 383384385386387
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.