Şimdi Ara

iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize) (250. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9.923
Cevap
186
Favori
768.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
91. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 248249250251252
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: miniajans

Arkadaşlar, idata sitesinde " Seyahat sağlık sigortası poliçesinin aslı ıslak kaşe ve imzalı fotokopisi ile ibraz edilmelidir. " diye bir ibare var. Poliçemin ıslak imzalanmış bir şekilde Türkçe ve İngilizce olarak bulunmaktadır. Burada belirttiği bu Türkçe ya da İngilizce ıslak imzalanmış poliçenin fotokopisini mi istiyorlar? Tecrübe sahibi arkadaşlar yazarsa sevinirim. Başvuru yapacağım yer Harbiye İDATA
    Merhaba,
    Ben 3 Ocak'ta Ankara iDATA Ofisinden müracaat ettim. Burada ıslak imzalı sigortaya sadece baktılar, fotokopisini (ingilizce olanı) aldılar.
  • halegoz H kullanıcısına yanıt
    Yanıtınız için teşekkür ederim. Fotokopisi (İngilizce) derken siz özellikle gidip fotokopi çektirmediniz değil mi? Sigorta şirketinin size Türkçe, İngilizce olarak 2 nüsha verdiği poliçenin, ingilizcesini aldılar doğru mu anladım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pufffin

3 ocakta ankaradan başvurdum gidiş tarihi 24 ocak, bugünlerde ankaradan başvurupta cevap alan var mı acaba hangi tarihli başvurular sonuçlandı
    Merhaba,
    Ben de 3 Ocakta Ankara Ofisinden müracaat ettim, hala bir ses yok. Geçen hafta perşembe günü konsolosluktan aldığım bilgi 15 Aralık 2018'de müracaat edenlerin işlemleri yapılıyordu. Araya tatil girdiği için yoğunluk yaşandığını söylediler. 24 Ocak'ta belki çıkabilir dedi. Bu resmi bir bilgi değil arkadaş vasıtasıyla alınmış bilgidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: miniajans

Yanıtınız için teşekkür ederim. Fotokopisi (İngilizce) derken siz özellikle gidip fotokopi çektirmediniz değil mi? Sigorta şirketinin size Türkçe, İngilizce olarak 2 nüsha verdiği poliçenin, ingilizcesini aldılar doğru mu anladım?
    Evet Fotokopisini çektirdim. Bütün evrakların bir fotokopisi yanımda vardı, size de tavsiye ederim.
    Sigorta Poliçesinin İngilizce olanını fotokopisini çektirip yanınıza alın. Onu sizden alacaklar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halegoz -- 22 Ocak 2019; 17:18:47 >
    İlginize çok teşekkür ederim
  • GURBET-GURBET G kullanıcısına yanıt
    olumlu sonuç alırsınız umarım, daha önce hiç bu kadar uzun bekletmemişlerdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    teşekkürler bilgilendirme için, bu hafta içi yetişebilse çok iyi olacak

• pufffin P kullanıcısına yanıt
    ben 10 ocakta ankara idatadan almanya vizesine başvurmuştum 22 ocakta yani bugün açıklandı (maalesef 3. maddeden red geldi halbuki kendi hesabımda 1000 euro ve aylık 600 euro hibe alacağımı gösteren imzalı belgeler vardı zaten 2 aylığına erasmus stajı için gidecektim .) uçağım 25 ocakta itiraz edeceğim ama 2 günde bir şey değişeceğini zannetmiyorum. sizin başvurunuzda açıklanır yakında inş. onaylanır tabiki.
  • merhaba arkadaslar, 16 ocak'ta kadikoy idatadan basvuru yaptik erkek arkadasimla. ucusumuz 5 subat'ta, otel ve ucagi satin almistik. yalniz erkek arkadasim basvuru yaparken formun son sayfasinin arkasinda kalan kagitlarin bazilarini unutmus, su resimdeki kismi imzalayip imzalamadigini hatirlamiyor. orada idata talimat gibi bazi ekstra evraklari doldurduk, fakat icimize kurt dustu o kargasada su kismi atladik mi acaba diye? unuttuysak sikinti olur mu, cok elzem bir belge mi?

bu aralar idata kadikoy'den yapilan basvurular kac gunde sonuclaniyor, bilen var mi? simdiden stres olduk. herkese cok tesekkurler!

iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize)

• frauleinmunich F kullanıcısına yanıt
    o kısmı doldurmak gerekiyor.İdata personeli tek tek kontrol etmişti benimkini büyük bir olasılıkla doldurmuşsunuzdur yoksa personel uyarırdı.
  • yns.demir Y kullanıcısına yanıt
    Bende hollanda vizesinde aile ve arkadaş ziyareti davetiyeli öğrenci olarak başvurdum 3 . Maddeden red geldi Gecen yıl gidip geldigm halde ve 3 adet hesap gösterdiğim.halde itiraz ettim bekliyorum sende sonucu yazarsan sevinirim

cok tesekkurler. bizimki de evraklari kontrol etti baya ama iste atladiysa diye insan supheye dusuyor. 4 gun bir gezelim dedik sinir sahibi olduk ya : (
    Merhabalar. Acaba 1. dereceden yakınınızı sponsor göstermiş miydiniz? Öğrenci ve çalışmayan kişiler eğer sponsor göstermezlerse genelde 3. maddeden red alıyorlarmış. Ben dün idata ile bu konuyu görüşmüştüm. Davetiyemin olduğunu, davet eden kişinin masraflarımı karşılayacağını ve kendi hesabımda da bir miktar para olduğunu söyledim. İdata personeli, düzenli olarak geliri olmayan öğrenci veya çalışmayan kişilerin mutlaka yakınlarından birini sponsor gösterilmesi gerektiğini söyledi davetiye olsa bile. Ben hem babama sponsor dilekçesi yazdırdım hem de onun gelir evraklarını hazırladım. Başvuru formunda da masraflarımı nasıl karşılayacağım kısmına babamın bilgilerini ve davet edenin bilgilerini yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ambitious_man -- 23 Ocak 2019; 0:56:13 >
  • Konsolosluktan bilgi alabilen var mi ? 4 ocakta başvuru yaptim.. 18 ocakta uçuşum vardı biletim yandı.. hala olumlu ya da olumsuz bir cevap vermediler...

• gotech G kullanıcısına yanıt
    Isleminiz sonuçlandı mi ?

• Srkyhsyn2 S kullanıcısına yanıt
    Evet saat 10 gibi mesaj geldi bugun. Simdi almaya gidiyorum. Basvuru 2 ocak ankara.

• gotech G kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun:) iyi yolculuklar..

• Srkyhsyn2 S kullanıcısına yanıt
    3 ocakta başvurdum bugün cevap geldi

• pufffin P kullanıcısına yanıt
    Pasaportun size ulaşması ne kadar sürüyor...

• vurucu066 V kullanıcısına yanıt
    pasaportum geldi 90 gün kalışlı 1 yıl multi vermişler
  • 
Sayfa: önceki 248249250251252
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.