Şimdi Ara

iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize) (240. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.906
Cevap
185
Favori
768.116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 238239240241242
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar. Bekleyen arkadaşlar için bilgi olması açısından kendi sürecimizi paylaşmak istedim. Ben ve eşim 27 Aralık'ta Idata Harbiye Ofisi üzerinden başvurumuzu yaptık ve eşimin pasaportu 9 Ocak günü, benimki ise 10 Ocak günü Idata'ya geldi. İkimize de 1 yıllık multi vermişler. Bu 4. Schengen vizemizdi ve ilki İtalya'dan 1 aylık, ikincisi Almanya'dan 6 aylık ve üçüncüsü yine Almanya'dan 1 yıllıktı.
  • 28'inde başvuran biri olarak o zaman bugün umutla bekleyeyim ben, tek sıkıntı yılbaşından sonra bi tur arayıp bi belgenin barkodlu halini istediler, o sırada ne kadar geriye attı beni sistem tekrardan merak konusu
  • dhkonuk kullanıcısına yanıt
    Merhabalar;

Biz de 22 aralıkta başvurumuzu gerçekleştirdik. Fakat halen bir gelişme yok.

Sizin gidiş tarihiniz neydi ? Yakın tarih mi ?

Biz şubat sonu gideceğiz diye nasılsa vakitleri var diyemi bekletiyorlar anlamadım
  • öncelikle şunu söyleyeyim, zaten avrupa ülkeleri türkiye vatandaşlarının ülkelerine gelmesini istemiyorlar, ince eleyip sık dokuyorlar. gitmek istediğiniz ülkede bir yakınınız var ise ( durumu iyi olacak) size davet gönderdiği taktirde bankada bir miktar paranız olması ve çalışıyor olmanız yeterli. Red yeme olasılığınız düşük, ancak davet yok ise turistik amaçlı bir seyahat düşünüyorsanız o zaman işler değişiyor. adamların kesin emin olmak istedikleri tek şey, sizin geri döneceğiniz. buda nasıl olur, düzenli bir iş düzenli bir gelir yada okul. öle bankaya 5 6 bin lira koyup benim param var demekle olmaz karşınızdaki adamlar bunları çoktan aşmış. bu yazdıklarım %80 geçerli, %20 lik durumlardada almaz denilenler alıyor :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar

Bizde 14 Aralık da Ankara idata üzeri vize başurusu yaptık ama henüz bir gelişme yok. 17 aralıktan itibaren konsolıslukta görünüyor. Kızlarim öğrenci yarıyıl tatilinde

Almayada yaşayan Ailemi ziyarete gitmek istiyoruz. İnşallah yetişir.

Bu tarihte başvuru yapıp dönüş an varnı?

İlk kez 2 yıl önce yine başvumuştum. 8 MADDEDEN red gelmişti itrazla kabul ettiler. Bu sefer evrakların tamam oldunu düşünüyorum ama Almanlara güven olmuyor 😡

• BİLGİLENDİRME;

22.12.2018 de İSTANBUL HARBİYE başvurduğumuz vize için az önce SMS ve mail geldi.

Sayın MEHMET DEMIRCIOGLU,

XXXXX no'lu başvurunuz iDATA'ya gelmiştir. Pasaportunuzun adresinize teslim edilmesi içinhttps://idata.com.tr/de/tr/p/basvuru-takip-de adresinden kargo talimatı verebilirsiniz veya mesai saatleri içerisinde teslim fişinizin aslı ile iDATA'dan alabilirsiniz.

iDATA

Gün içerisinde gidip alacağız bakalım inşallah vermişlerdir vize...
  • BİLGİLENDİRME;

Arkadaşlar ;

22.12.2018 İSTANBUL HARBİYE

ilk Başvurumuz

MULTİ VE 6 AY olarak vermişler.

Şükürler olsun ki bu streside atlattık.

Darısı siz değerli arkadaşların başına
  • Gözünüz aydın darısı bizim başımıza

• bana gelen redden 9 maddede diyoki ulkeyi terk edecegine dahl bisey goremedik diyo itiraz edemezmiyiz

• murat191920 M kullanıcısına yanıt
    Itiraz dilekçesi ile email fax gönderebilirsiniz

Türkiye'de bağlayıcı sebep gosterirseniz tekrar değerlendirip vize verebilirler

• ultraslan061 U kullanıcısına yanıt
    Hakkınızda hayırlısı... Haberleriniz bekliyoruz :)
  • 28 aralık - istanbul harbiye başvurusuna bugün sms/mail geldi sonuçlandığıyla ilgili, gün içinde gidip alıyorum pasaportu bakalım hayırlısı
    Merhabalar, bizim gidiş tarihimiz 14 Şubat ve yılbaşı nedeniyle gecikme olacağını düşünerek her zamankinden erken başvurmuştuk. Daha önce yılbaşı döneminde yaptığımız bir başvuruda vizemizi 4 iş gününde teslim almıştık. Bu sene bir yoğunluk var. Umarım sizin vizenizden de bir an önce haber gelir.
    Ben önceki mesajınıza cevap yazana kadar, siz vize sonucunu yazmışsınız :) Başvurunuzun olumlu sonuçlandığına sevindim, şimdiden iyi yolculuklar.
  • İnşallah bizimkinede bi cevap gelir tez zamanda yoksa ucak bileti için ceza 70 dolar istiyolar

• Arkadaşlar benim 6.5 aylık schengen vizem var 90 gün kalisli c tipi multi nisan ayında tekrardan gitmeyi düşünüyorum gidebilirim dimi vize geçerlilik tarihi 09.07.2019 da bitiyor aralık 23 ve 1 ocak tarihlerinde gittim geldim nisanda tekrar gidicem 4 ay sonra problem olmaz dimi bu 6 aysa 90 günü asmamak kaydı ile serbest doğrumu biliyorum

• dhkonuk kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler. Evet ilk vizemiz olmasına rağmen 6 aylık ve multi vize vermişler saolsunlar. Ailecek gitmenin ve uzun süreli aynı iş yerinde çalışmanın faydalı olduğunu düşünüyorum.

Herkeze vize konusunda bol şans dilerim.
  • 1 yıl, multi, 90 gün

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Niko51 N kullanıcısına yanıt
    Aynen tarif ettiğin gibi. 90 gün dolana kadar gidip gelebilirsin süre içerisinde.
  • baharpeker B kullanıcısına yanıt
    Vize alacağınız ne kadar garanti olursa olsun. Vize başvurunuzu yaparken asla satın almayın. Rezervasyon yapın mutlaka... Çünkü satın alınmış yada alınmamış onların umrunda bile değil hiç bir etkisi yok vize kararına. seyahat tarihinize 36 saat kalaya kadar bekleyin gelmemiş olursa 15-20 gün ileriye atın biletinizi..
  • 
Sayfa: önceki 238239240241242
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.