Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

iData üzerinden Almanya vizesi alanlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir Kullanıcı, 7 Masaüstü Kullanıcı
7.459
Cevap
115
Favori
529.535
Tıklama
Giriş
    6 Mesaj
    Merhaba,

Bende yakın zamanda başvuru yapacağım. Turist vizesi için. Anladığım kadarıyla en önemli etken geri dönüşümüze ikna etmek. Ben şöyle düşündüm. Gidiş bileti Stutgart ve dönüş Amsterdam. İdata memuru ile görüştüm. Bileti o şekilde alırsanız olur dedi. Bu şekilde gidiş Almanya dönüş başka ülke olarak başvuru yapan oldu mu ve nasıl sonuçlandı?

İyi günler.

Hocam davetiye ile sponsor birbirinden farklı diye biliyorum. Davetiye, akraba ve aile ziyaretlerinde konaklayacağımız kişilerin bilgilerini içeriyor. Sponsor ise 1. dereceden yakınımız tarafından yani anne veya babamız tarafından maddi olarak destekleneceğimiz anlamına geliyor. Ben idatanın sitesinde gereken evrakları kontrol ederken hem davetiyeyi hem de 1. derece yakınımız tarafından destekleneceğimize dair dilekçe ve gelir evraklarını sunmamız gerektiğini okudum. Sponsor olarak 1. derece yakını dışında diğer akrabaları kabul etmiyorlar diye biliyorum en azından almanya böyle herhalde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    vurucu066 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam ama kendime ait gelirim var aylığım geçen yilda ayni maddeden ret yedim.itiraz ile aldım itiraz kağıtları hollandaya yollamıştım oranın adresini vermişlerdi geçen yıl. Bu yıl yine oraya yollamami istemişler.

|
    |
    ambitious_man kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

ustam davetiyeniz varmiydi sizin davetiye varkenmi red yediniz

|
    |

Orijinalden alıntı: mikail63

5 Aralık idata başvurum var 6 ocak ucuş rezervasyonu vardı 7 ocak dönüş vardı hala konsoloslukda evrağınız işleme alınmıştır diyor. Anlam veremedim 15 iş gününü geçti 1 ay olacak neredeyse. Sonuç yok.
    Mikail hocam sonuç çıktımı sizin vizeden bir ses..?

|
    |

Malesef hala konsoloslukda işleme alınmıştır diyor yarın normalde uçuş rezervasyonu vardı.

|
    |
    Niko51 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Vizeniz çıkar ama umarım işleriniz aksamaz..

|
    |
    mikail63 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Evet hocam davetiyem vardı davet eden 2000 euro brutosu var şartları fazla fazla karşılıyordu benim.kendi aylığım var yetim aylığım ve hesapta paramda vardı fazla fazla yinede sadece 3. Maddeye red vermisler gelir yetersizligiymis.

|
    |
    murat191920 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

senn gibi olanaklari cok olan birine vermedilerse biz bosuna bekliyoz benimde davetiye vardi enistem ablamin kocasi gonderdi alman vatandasi ve 2000euro maasi var ev kendilerinin benimde bankada param var ciftciyim ama cikacagina hic umudum yok sana cikmadiysa bana hic cikmaz

|
    |

Orijinalden alıntı: vurucu066

Evet hocam davetiyem vardı davet eden 2000 euro brutosu var şartları fazla fazla karşılıyordu benim.kendi aylığım var yetim aylığım ve hesapta paramda vardı fazla fazla yinede sadece 3. Maddeye red vermisler gelir yetersizligiymis.
    Hocam siz yetim olduğunuzu belirtmişiniz. Bu durumda davet eden kişinin sponsor kabul edilmesi gerekir. Maddi yetersizlikten nasıl red verdiler anlamadım. Davet eden kişi almanyadan maaş ve bankayla ilgili belgelerini göndermiş miydi acaba? Bir de hocam siz sanırım öğrenciymişsiniz. Öğrenci belgesini e-devletten kabul ediyorlar mı acaba? Okuldan izin belgesi almamız gerekiyor mu?

Mesajını yeni gördüm kusura bakma evet izin belgesi almalısın ben geçen yıl itiraz ettiğimde izin belgemide görmek istemişlerdi. Tranksrkitp ders programınıda ekle öğrenci belgesi e devletten alma beni dinlersen okulundan al islak imzalı kaşeli olacak. Hocam maaş bordroları da ekledim davet edeni 4 aylık maaş bordrolarını koydum 2000 euro brutosu var daver edenin

|
    |
    ambitious_man kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Geçen yıl benimde eniste göndermişti 1500 euro brutosu vardı onun maaşını az görüp 3. Maddeden red verdilerdi itiraz ederek almıştım. InsAllah alırsın hocam ben itiraz ettim hollandaya gönderdim kağıtları Rabbim.büyüktür

|
    |

Orijinalden alıntı: leskopat

Merhaba,

Bende yakın zamanda başvuru yapacağım. Turist vizesi için. Anladığım kadarıyla en önemli etken geri dönüşümüze ikna etmek. Ben şöyle düşündüm. Gidiş bileti Stutgart ve dönüş Amsterdam. İdata memuru ile görüştüm. Bileti o şekilde alırsanız olur dedi. Bu şekilde gidiş Almanya dönüş başka ülke olarak başvuru yapan oldu mu ve nasıl sonuçlandı?

İyi günler.
    ?
    |
    |

verseler iyide vermermiyolarda haberde yok insan bari pasaportu gonderr

|
    |

Orijinalden alıntı: vurucu066

Mesajını yeni gördüm kusura bakma evet izin belgesi almalısın ben geçen yıl itiraz ettiğimde izin belgemide görmek istemişlerdi. Tranksrkitp ders programınıda ekle öğrenci belgesi e devletten alma beni dinlersen okulundan al islak imzalı kaşeli olacak. Hocam maaş bordroları da ekledim davet edeni 4 aylık maaş bordrolarını koydum 2000 euro brutosu var daver edenin
    Çok teşekkür ederim hocam.

|
    |

Son başvuruda benim pasaportu da geç yollamislardi

|
    |

|
    |
    benim 1.5 ay sonra italyada olmagim lazim. bu 3 aylik belge istiyor ya bankadan benim hesabim o kadar aktif degil ve esim parani nakit veriyor bana
    sadece 1 ay hesab ta oynaya biliriz. 12 bin tl de para var.
    universiteden belge alacagim benim hepmasraflarimi odeyecek, sizce bu yeterlimi?
    |
    |
    Arkadaşlar seyahat sağlık sigortasıyla ilgili yaşadığım şehirdeki bazı acentelerle görüştüm ancak genel olarak çoğu sigortayı yapmıyorlar. Herhangi bir yurt dışı turunu satın almam halinde sigortayı yapıyorlar. İnternetten online yapılıp poliçenin ıslak imzalı aslını ev adresine gönderen firmaları araştırıyorum ama net bir sonuç elde edemedim. Online olarak sigorta yapıp poliçesinin aslını ev adresine gönderen firmalar var mı acaba arkadaşlar? Bazı sitelerde Almanya'ya gidecek kişilerin Allianz
    sigortadan seyahat sağlık sigortasını yapmaları önerilmiş ama kararsız kaldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ambitious_man -- 6 Ocak 2019; 20:10:34 >
    Arkadaşlar herkese merhaba.. siteye giriş sağlayamadığım için durumumla ilgili gelişmeleri burada paylaşma imkanım olmadı. 13 Aralıkta antalya idatadan yaptığım vize başvurum 2 ocak günü sonuçlandı.. 3 aylık multi vize aldım.. bu benim 3. vizem.. ilki hollanda ve ikisi almanya olmak üzere.. 2 tanesini işsiz başburu yaparak aldım.. burdan vizeyi almadan önce de birçok kez yazdım.. arkadaşlar işsizseniz vize başvurusu yapmaktan korkmayın zaten vermiycek olsalar başvuru yapma imkanı sağlamazlar diye.. bunu tekrar kanıtlamış oldum.. başvuru şeklinize göre evraklarınızı eksiksiz verin.. vizenizi alacaksınızdır.. buarada benden önce ankaradan başvuran arkadaşların pasaportları hala gelmemiş.. çok bunaltıcı bi durum.. bu ankaradaki işkence nedir böyle ben de anlamış değilim.. umarım yarın çok güzel haberlerle vizenizi alırsınız arkadaşlar..
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,812
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.