Şimdi Ara

iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize) (220. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.919
Cevap
186
Favori
768.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    tamamdır durumu buraya yazacağım zaten.
    bugün 24'ü inceleniyorsa yarın 26'sına geçerler inşallah haftaya sonuçlanır umarım.
  • drmzdgs D kullanıcısına yanıt
    bu ay herkes cıkış yapmak istiyor yoğunluk oluyor demek ki ben kasım başında başvurmustum 3 gün sürmemişti.İstanbuldan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Togisamuray

bu ay herkes cıkış yapmak istiyor yoğunluk oluyor demek ki ben kasım başında başvurmustum 3 gün sürmemişti.İstanbuldan
    Bir arkadaşımız 30 Kasımda başvurmuştu şu an mesaj atmışlar vizesi çıkmış. Şaka gibi bir sistem var ankarada.
    bizden sonra başvuran kişinin bizden önce vizesi çıkıyor. bu işte bir gariplik var maalesef.
    evet çözmesi biraz zor.Ama ankara anadoluya çok bakıyor yoğunluk olması normal.Hatta aynı gün nerdeyse istanbuldan vize çıkaran var bu forumda:)
  • Merhaba arkadaşlar,

Benim küçük bir sorum olacak, bilgisi olan varsa ve cevaplarsa çok iyi olur. Öncelikle çevremden ve internetten duyduğum Almanya'nın geri dönmeyi şüpheli bulup insanların vizesini reddetmesi beni az biraz tedirgin etti.

Benim durumum şöyle, hem yüksek lisans yapıyorum aynı zamanda bir firmada full time çalışıyorum.Bu halde vize başvurusunu öğrenci olarak yapmak mı yoksa çalışan olarak yapmak mı vize çıkma şansını daha arttırır?
    Bende 27 Kasım da başvuru yaptım seyahat sürem 15''den az olduğu için dilekçe yazdırdılar pazartesi günü ayın 10'unda uçağım vardı daha haber yok ve konsolosluğu 4 günden beri aramam sonucunda en sonunda açtılar ve biz dilekçeye bakmiyoruz gün gün bakıyoruz dedim sehayat günüm geçti dedim o bizi ilgilendirmez dedi ve halen cevap yok yoğunluk var deyip milleti oyaliyorlar yasal hakları 15 iş günüymüş yani bundan sonra vize alacaklar 1 ay önceden başvuru yapsınlar ve sponsor veya davetiye bunları takıntı yapan oradaki memur görevli eğer o günü iyiyse vizeyi kaptınız yoksa ne sunarsanız sunun kabul etmiyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • axlr0s3 A kullanıcısına yanıt
    Bence çalışan olarak yapıp öğrenci olduğunu da gösteren belgeleri de iletmelisin.
  • Meje M kullanıcısına yanıt
    Bugün vizem geldi fazla vermemişler 7 gün. ilk olmasından dolayı herhalde.
    İyi uğraştırdı bi daha almanyadan almamayı düşünüyorum.
    Arkadaslarinin ciktimi ucus tarihleri gecenlerin

• Meje M kullanıcısına yanıt
    onlarında çıktı fakat 1 gün gecikmeli maalesef.
    Darısı tüm bekleyenlere artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drmzdgs -- 14 Aralık 2018; 14:54:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drmzdgs

onlarında çıktı fakat 1 gün gecikmeli maalesef.
    Darısı tüm bekleyenlere artık.
    Gözün aydin dostum sen kacinda basvuru yapmistin ve kac gün yazmistin?

• herkese selam.. dün antalya idatadan başvurumu yaptım. verirlerse 3. shengen vizem olacak 1 ay önce almanyaya gitmiştim 2 haftalık vize ile.. süre yetersiz geldiği için tekrar gitmek istiyorum.. busefer çalışmayan olarak başvurumu yaptım. bakalım verecekler mi.. var mı aralık ayında antalya idatadan başvuru yapıp vize alan?
  • Gözün aydın bende Kasım 27’sinde başvuru yaptım Gaziantep iData’dan halen konsoloslukta gözüküyor . Uçuş tarihim 20sinde inşallah olur . Çalışmıyorum davetiye var ve babam sponsor bankada para ve hem emekli hem çalışan inşallah olur . Vize bekleyen herkesin hakkında hayırlısı olur inşallah . Bugün ayın kaçını inceliyorlar acaba bilen var mı ?

• Ben davetiyeyle başvuru yaptım, sponsor felan da göstermedim.. bankada olan 30.000 lira paramı gösterdim.. seyehatim için zaten yeter de artar bile, verecek olan adam zaten bu şekilde verir. vermese de tınnn
  • dryloveee D kullanıcısına yanıt
    İnşallah hakkında hayırlısı olsun ben çalışmıyorum babam sponsor bankada 10 bin tl var hem emekli hem çalışan babam . İnşallah olur

• Resaares R kullanıcısına yanıt
    aynen senin vizen de gelir inşallah.. ki eksiğin yoksa kesinlikle gelir.. buarada bankada bulunan paranı sonradan koymamış olman lazım.. ve 3 ay boyunca hesabının hareketli olması lazım.. yani para çekimleri ya da karttan alışveriş gibi.. ve bu para tek seferde değil de çeşitli zamanlarda ufak ufak yatmalı hesabına ki paranın gerçekten senin olduğuna inansınlar.. ilk vize başvurun sanırım?
  • dryloveee D kullanıcısına yanıt
    Biliyorum babam ve abim gitti zaten babamın ikinci gidişi abim sürekli gidip geliyor hareket var hesapta sürekli inşallah olur 14 iş günü oldu 18 normal gün hayırlısı halen haber Yok

• Hesapta çok para olmasının bir avantajı vardır yoktur bilmiyorum ama Temmuz ayı İsveç ve kasım ayı Almanya vize başvurularımda hesapta 200 (iki yüz) TL civarı para göstererek sorunsuz aldım vizemi.Hesapta sürekli para giriş çıkışı var tabi ki maaş ödemesi fatura ödemeleri vs vs
  • Resaares R kullanıcısına yanıt
    ozaman vizen yüksek ihtimalle olumlu sonuçlanır.. hiç korma derim ben
  • Rognug R kullanıcısına yanıt
    hesapta çok para olmasının avantajı kesinlikle var, tabi bu para vize başvurunuza yakın tarihte ve tek seferde hesaba yatırılan bi para değilse.. çünkü ya kayda değer bi işiniz olmalı ya da maddi sıkıntınız olmadığını kanıtlamalısınız.. size 200 liralık bi bakiyeye vize verdilerse, büyük ihtimalle ya memursunuz ya da uzun süredir çalıştığınız sağlam bi işin var ki onları tatmin etmiş. aynı zamanda evli ve çocuk sahibiyseniz ve üstünüze araba ya da ev varsa bunların da etkisi çok olmuştur. diğer şartlarda maddi imkanı olmayan bir Türk vatandaşına vize vermez avrupa
  • 
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.