Şimdi Ara

iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize) (214. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
9.924
Cevap
186
Favori
768.891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende Bursa İdata dan Cuma günü başvurumu yaptım. İdata ofisleri arasında gönderim aşamasında görünüyor. Muhtemelen yarın ulaşır bana pasaportum. Beklediğimden kısa sürdü demekki başvuru yerine göre değişiyor süreler.. Bir önceki vizemde Şubat ayında 4. hafta gelmişti. Bu 1 haftada işlemi bitti. İnşallah uzun süreli vermişlerdir bu sefer. Yarın paylaşırım durumu...
  • sevtapu S kullanıcısına yanıt
    Maalesef böyle bir kanal yok. Telefonda falanda bilgi alamıyorsunuz. İdata dan başvurdu iseniz onların görevi de sadece evrakları alıp konsolosluğa vermek ve pasaportu da geri size iade etmek. o kadar... Beklemekten başka bir çare yok maalesef...
  • Evet maalesef beklemekten başka çare yok. fakat belirsizlik çok rahatsız edici
  • Arkadaşlar geçen hafta ptesi günü itirazda bulunmuştum bugün itirazımın kabul olduğunu ve yeni rezervasyon ve pasaportumu istediler Almanca dilekçe ile başvurmak sanırım daha etkili bir yol tabi ret gelen maddelerin eksiklerini tamamlamakta gerekli başvurusu 3,8,9 maddelerin herhangi birinden yada bir kaçından red alırsanız mutlaka itiraz edin yararlı olacağını inandığımdan sizlerle paylaşmak istedim Allah herkesin gönlüne göre versin...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bursa İdatadan 2 Kasımda yaptığım başvurum bugün sonuçlandı pasaportumu teslim aldım. 3 Yıllık vize vermişler. Bu 8. schengendi. Darısı bekleyen arkadaşların başına...
  • çok sevindim darısı başımıza,

aceba konsolosluğa mail atmak akıl karımı 17 gün oldu anlamıyorum
    Amin inşallah :))) valla daha önce ayni sekilde bendede oldu yapabileceginiz hic birsey yok. Günleride iş günü olarak saymaniz gerekiyor. Hangi konsolosluktu sizinki?
  • suganday kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim. Ankaradan başvurduk
    Rica ederim. Ankaranın genelde uzun sürdüğünü yukarlarda yazmislar bazı arkadaşlar zaten.
  • suganday kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.

8.schengen vizeniz Almanya’dan aldığınız kaçıncı vizeydi ?

• mert240 M kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Hepsi Almanya...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ankara hem çok geç çıkıyor hem de vize konusunda çok cimri. Bir parmak bal çalıyor insanın ağzına yeter bu sana diyor

Aynı evraklarla İstanbul dan başvurma şansi olsun kişinin emin ol fazlasını veriyor ama gel gör ki böyle bir durum söz konusu değil işte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rognug -- 10 Kasım 2018; 11:28:2 >
  • Arkadaşlar merhaba. Ben nisan ayında 10 günlüğüne akraba ziyaretine gitmek istiyorum. Kuzenimin düğünü de var. Düğün davetiyesini ve kalacağım akrabamın davetini ayarlayacağız ama kafama takılan birkaç soru var. Sorularımı yanıtlarsanız çok mutlu olurum.

1. ben üniversite öğrencisiyim. Annem ile gideceğim. 25 yaşına kadar geçerli pasaportum var. Vize başvurusunu en erken ne zaman yapabiliriz acaba nisanın 15'i gibi gideceğimi varsayarsak?

2. ben ve annemin masraflarını karşılayacak 1. derece yakınımı belirtmemiz gerekiyormuş. Babamın karşılayacağını belirtip gelir durumunu ve tapu kayıtlarını mı göstermemiz gerekiyor acaba? Babam yalnızca vize ücretini ödeyecek uçak biletlerini akrabam alacak.

3. uçak biletini önceden almamız mı gerekiyor yoksa rezervasyon yapmak yeterli olur mu?

4. idatadan mı başvuru yapmak zorundayız yoksa direkt ankara konsolosluğundan başvurabiliyor muyuz?

5. ve son sorum başvurumuzun reddedilmesi durumunda itiraz hakkımız oluyor mu? Oluyorsa tekrar vize bedeli ödemek gerekiyor mu?

• ambitious_man A kullanıcısına yanıt
    Merhaba kardeşim. Yardımcı olmaya çalışayım..
    1- Pasaportlarda en az 6 aylık süre ve en az 3 boş sayfa olacak..
    2- Babanın bilgilerini ve bir dilekçe isteyecekler sponsor olacağı için..
    3- Biletleri önceden almayin sakin alacaksanızda iptal durumunda para iadesi yapabilecek şekilde alın. Yada sadece rezervasyon yapılması yeterli.
    4- İdata dan başvuru yapmak zorunda değilsiniz.. Sadece kolaylık oluyor idata konsolosluktaki görüşme stresine girme zorunluluğu olmuyor sadece. Gidip direk olarak konsolosluktanda başvuru yapabilirsiniz..
    5- Her zaman itiraz hakkı vardır bir kereye mahsus olmak üzere. Red gelirse de muhtemelen paranızın yetersiz olması nedeniyle red gelebilir. Bu yüzden banka hesabınızda paranız olsun. Ayrıca babanız sponsor olacagı için onun banka hesabı ve maaş bordrolarınıda koymanız gerekecek..
    Hakkınızda hayırlısı olsun...
  • Balimmm B kullanıcısına yanıt
    Merhaba itiraz dilekçenin yanına hangi evrakları gönderdiniz.

• Barandorukkaan B kullanıcısına yanıt
    Öncelikle ret aldığınız maddeler nelerdir onları gözden geçirmeniz eksikleriniz ne ise almanca dilinde durumu izah etmeniz lazım eksik olan yada düzelttiğiniz evraklarıda ekleyip verin kabul ederlerse 2 hafta içinde ararlar yok etmezlerse 1 ay içerisinde evinize mektup gönderirler ret ettikleri maddeleri söylersen yardımcı olayım sana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Balimmm -- 11 Kasım 2018; 10:53:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: suganday

Merhaba kardeşim. Yardımcı olmaya çalışayım..
    1- Pasaportlarda en az 6 aylık süre ve en az 3 boş sayfa olacak..
    2- Babanın bilgilerini ve bir dilekçe isteyecekler sponsor olacağı için..
    3- Biletleri önceden almayin sakin alacaksanızda iptal durumunda para iadesi yapabilecek şekilde alın. Yada sadece rezervasyon yapılması yeterli.
    4- İdata dan başvuru yapmak zorunda değilsiniz.. Sadece kolaylık oluyor idata konsolosluktaki görüşme stresine girme zorunluluğu olmuyor sadece. Gidip direk olarak konsolosluktanda başvuru yapabilirsiniz..
    5- Her zaman itiraz hakkı vardır bir kereye mahsus olmak üzere. Red gelirse de muhtemelen paranızın yetersiz olması nedeniyle red gelebilir. Bu yüzden banka hesabınızda paranız olsun. Ayrıca babanız sponsor olacagı için onun banka hesabı ve maaş bordrolarınıda koymanız gerekecek..
    Hakkınızda hayırlısı olsun...
    Çok teşekkürler kardeşim. Son olarak bir şey daha sormak istiyorum. Vize işlemlerine ne zaman başlamamız gerekir acaba? Sanırım idatadan randevu alınıyormuş. Nisanın ortasında gideceğimi varsayarsak 2-3 ay öncesinden başvurabilir miyiz?

• ambitious_man A kullanıcısına yanıt
    Seyahat tarihinden 3 ay öncesine kadar başvuru yapılabiliyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Balimmm B kullanıcısına yanıt
    8.9.maddelerden red verdiler neler yapmam lazım?

• 8. Madde rezervasyon ile alakalı kalacağınız gün sayısı turist olarak gidiyorsanız 10 günü geçirmeyin ve tek bir yerden rezarvasyon yapmayın 9.madde ise sizi buraya bağlayacak nedenler ne ise okul iş aile vs onlarla alakalı evrak ekleyin ve yabancı dilde durumunuzu anlatın elden teslim edin

• 
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.