Şimdi Ara

iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize) (177. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.920
Cevap
186
Favori
768.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
42. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 175176177178179
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sizce kendimiz mi yapmaya calisalim yoksa tur sirketine mi birakalim?

Evraklar arasinda ucak bileti de yaziyordu o sekilde olursa bilet isini ayarlayamayiz degil mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar arkadaşlar 21 haziranda Antep idatadan ailece ziyaret başvurusunda bulundum hala ses seda yok 5 gündür konsoloslukta görünüyor 5 kişilik aile olarak başvuru yaptık

• Öncesinde benim 2 Almanya vizem bir tanede oğlumun (11 yaş) vizesi var şuan eşim ve 2 kızımda bizimle gelecek alma şansım varmıdır kafamda deli sorular 😞

• vendetta38 V kullanıcısına yanıt
    Bence tüm işlemleri kendin yap hiç boşuna para kaptırma aracı firmalara zaten yeterince külfetli iş bide aracı firma yükü binmesin ..uçak biletini rezervasyon olarak halledebilirsin işin en basit kısmı o

• 21 haziranda başvuru yapıpta pasaportunu alan varmı

• Arkadaşlar merhaba ben tum dosyalarımı hazırlıyorum almanyadan davetıyemde gelıyor
    fakat babam çalışmıyor sponsor konusunda takıldım babam yerıne baskası olamayıcagını soyledıler benımle aynı durumda olup vize alan varmı ? konuyla ılgılı bılgısı olanda yazarsa cok makbule gecer sımdıden tesekkur ederım sağlıcakla kalın.
  • 28 haziranda harbiyeden başvuru yaptım, uçuşum 10 temmuzda. İnşallah yetişir.

• ARKADAŞLAR ;
    BU UÇAK REZERVASYONU NASIL KABUL OLUYO ? YAPTIRDIM DA BEN ADAM 1 GÜN İÇİNDE ÖDEME YAPMAZSANIZ İPTAL OLUYO BİLET DEDİ. KONSOLOSUK İPTAL OLDUĞUNU GÖRÜYOR MU ?
    BİDE REZERVASYON YERİNE NORMAL UÇAK BİLETİ ALSAM ŞANSIMI DAHA ÇOK ARTTIRIR MI ?
    VARMI DAHA ÖNCE REZERVASYON YAPTIRAN BENİM GİBİ ?
  • Ben 21 haziranda Antep’ten başvurdum hala cevap Yok

• Merhaba arkadaşlar

ben 3 eylül 2018 de 1 haftalık almanyaya turistik gezi düşünüyorum. çalıştığım şirket üzerinden gitmeyi planlıyorum. Uçak biletini kesin almadan rezarvasyon yaparak idata üzerinden vize başvurusu yaptığımda bileti satın almadan konsolosluk sıkıntı çıkarır mı vize vermez mi yani bir de bileti satın aldığımda vize çıkıp çıkmaması durumuna göre uçak bileti alım işlemini nasıl yapmalıyım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hipn0S

ARKADAŞLAR ;
    BU UÇAK REZERVASYONU NASIL KABUL OLUYO ? YAPTIRDIM DA BEN ADAM 1 GÜN İÇİNDE ÖDEME YAPMAZSANIZ İPTAL OLUYO BİLET DEDİ. KONSOLOSUK İPTAL OLDUĞUNU GÖRÜYOR MU ?
    BİDE REZERVASYON YERİNE NORMAL UÇAK BİLETİ ALSAM ŞANSIMI DAHA ÇOK ARTTIRIR MI ?
    VARMI DAHA ÖNCE REZERVASYON YAPTIRAN BENİM GİBİ ?
    evet türk hava yolları ofisinden yaptınız galiba.onların hepsi kağıtüstü önemli değil yani.
  • TommyVialpando kullanıcısına yanıt
    Anladım Teşekkürler.
    Birde şey sorcam. Ben 18 yaşındayım. Liseden yeni mezun oldum 15 gün önce fln. Mezun belgemi de verdim zaten. Sponsor babam. Babamda çalışmıyor ama üstüne kayıtlı 7 tapu verdim ve banka hesabı çok hareketli para giriş çıkışı vs. Ve yüklü parası var. Maddi olarak çalışmadığı için sorun çıkarmı yada Bu tapu fln durumu dengeler mi
    Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hipn0S

Anladım Teşekkürler.
    Birde şey sorcam. Ben 18 yaşındayım. Liseden yeni mezun oldum 15 gün önce fln. Mezun belgemi de verdim zaten. Sponsor babam. Babamda çalışmıyor ama üstüne kayıtlı 7 tapu verdim ve banka hesabı çok hareketli para giriş çıkışı vs. Ve yüklü parası var. Maddi olarak çalışmadığı için sorun çıkarmı yada Bu tapu fln durumu dengeler mi
    Teşekkürler
    O konu hakkında kesin bir şey söylüyemem.Ama çalışmayan kişiye pek vize verme taraftarları değiller.Verirlerse süpriz olur diyebilirim
  • 13 haziranda harbiyeden yaptığımız vize başvurumuz 27 haziranda sonuçlandı. Eşim ve ben aile başvurusu yapmıştık. 6 aylık multi vermişler 90 gün kalışlı. Davetiye ile gideceğiz. Uçuşumuz 9 temmuzda. Ama siz siz olun uçuşa yakın tarihte başvuru yapmayın. Çünkü kaç günde çıkacağı belli olmuyor. Kimisine 3-5 günde çıkıyor, kimisinin uzun sürüyor. Tamamen şansa ve yoğunluğa bağlı. En az 1 buçuk ay kala başvuru yapın ki strese sokmayın kendinizi.

-Son olarak tüm evrakları fotokopisiyle birlikte verin.

-Bileti biz satın almıştık. Ama rezervasyon olur mu diye idatayı aradığımda en az 3 günlük rezervasyon olur demişlerdi. Zaten başvuru esnasında soruyorlar satın mı aldınız yoksa rezervasyon mu yaptınız diye.

-Şahıs şirketi olarak başvuru yapıyorsanız mutlaka faaliyet belgesi ve gazeteyi verin yoksa red yiyebilirsiniz. Tüm şirket evrakları eksiksiz olsun.

-Eğer vaktiniz azsa pasaportu kargo ile talep etmeyin. Sonuçlanınca direk gidip alın. Yoksa bir de kargonun getirmesini beklersiniz.

-Biz hesapta 12.000 tl gösterdik. Bir sorun çıkmadı. Ama hesabınızın aktif ve hareketli olması da önemli diye düşünüyorum.

-Ülkeye gidiş amacınıza göre geri döneceğinizi taahhüt edeceğiniz bir dilekçe yazarsanız daha iyi olur.

Herkese bol şans

• quote:

Orijinalden alıntı: şekerportakal

13 haziranda harbiyeden yaptığımız vize başvurumuz 27 haziranda sonuçlandı. Eşim ve ben aile başvurusu yapmıştık. 6 aylık multi vermişler 90 gün kalışlı. Davetiye ile gideceğiz. Uçuşumuz 9 temmuzda. Ama siz siz olun uçuşa yakın tarihte başvuru yapmayın. Çünkü kaç günde çıkacağı belli olmuyor. Kimisine 3-5 günde çıkıyor, kimisinin uzun sürüyor. Tamamen şansa ve yoğunluğa bağlı. En az 1 buçuk ay kala başvuru yapın ki strese sokmayın kendinizi.

-Son olarak tüm evrakları fotokopisiyle birlikte verin.

-Bileti biz satın almıştık. Ama rezervasyon olur mu diye idatayı aradığımda en az 3 günlük rezervasyon olur demişlerdi. Zaten başvuru esnasında soruyorlar satın mı aldınız yoksa rezervasyon mu yaptınız diye.

-Şahıs şirketi olarak başvuru yapıyorsanız mutlaka faaliyet belgesi ve gazeteyi verin yoksa red yiyebilirsiniz. Tüm şirket evrakları eksiksiz olsun.

-Eğer vaktiniz azsa pasaportu kargo ile talep etmeyin. Sonuçlanınca direk gidip alın. Yoksa bir de kargonun getirmesini beklersiniz.

-Biz hesapta 12.000 tl gösterdik. Bir sorun çıkmadı. Ama hesabınızın aktif ve hareketli olması da önemli diye düşünüyorum.

-Ülkeye gidiş amacınıza göre geri döneceğinizi taahhüt edeceğiniz bir dilekçe yazarsanız daha iyi olur.

Herkese bol şans

Bu söylediğinizin hepsi zaten istenilen evraklarda yazıyor.
    hayırlı olsun.

• 10 temmuzda uçuşum var, pasaportum ne yazık ki gelmedi. Önümüzdeki 2 günde hafta sonuna denk geliyor. Ne yapacağımı bilemedim.

• Seyahat tarihi temmuzun 8'i ama elime pasaport gelmedi.Nasıl bir süreç işler daha önce bu durumu yaşayan varmı ? Seyehat rezerve tarihini geçtikten sonra eksik evrak olarak gerimi dönüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TommyVialpando -- 7 Temmuz 2018; 13:53:2 >
  • Konsolosluğu aradım 28 haziranda ki başvurunun işlemde olduğunu söylediler. Uçuşum yarın. Kaçırdım hayırlı olsun.

• 26 Haziranda Ankaradan başvurdum,Hala sonuç bekliyorum.Sanırım Ankarada bir sıkıntı var
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssahiner

Konsolosluğu aradım 28 haziranda ki başvurunun işlemde olduğunu söylediler. Uçuşum yarın. Kaçırdım hayırlı olsun.
    Yeni bi gelişme var mı? 29 haziran’da kadıkoyden başvuru yaptık. Hala işlem sürecinde olduğu bilgisini alıyoruz. Uçuşumuz 14 temmuzda, sanırım bizim biletler de yanacak.

• 
Sayfa: önceki 175176177178179
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.