Şimdi Ara

iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize) (136. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.879
Cevap
185
Favori
765.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bugun, yarın .
  • Sefacanmumcu S kullanıcısına yanıt
    15 iş günü.
  • 3 ağustos idata üzerinden almanya vize başvuru yaptım Başvuru dosyanız ilgili Elçilik/Konsolosluğa gönderilmiş, işlem süreci başlamıştır halen bu yazıyor 25 ağustos uçmam gerekiyor yetişir mi sizce?
  • ibrahim4843 İ kullanıcısına yanıt
    Kısmet diyelim, inşallah uçarsın.
  • 1 Ağustos İData Ankara'dan davetiye ile başvurduğum 24 Günlük Vizem çıktı. Sonuç olumlu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    ALMANYADAN DAVETİYEYİ POSTA YOLUYA MI GÖNDERİYORLAR, BİRDE KAÇ GÜNDE GELİYOR ACABA? BENDE DAVETİYE İLE BAŞVURACAĞIM DA YOL GÖSTERİRSENİZ SEVİNİRİM...
  • Davetiyeyi gönderecek kişiye bağlı ister kargo ile gönderir. İster kendisi getirir. Benimki kendisi getirdi.

:) biz ilk defa başvuracağız da elimize fiili bir evrak veriyorlarmı yoksa sistemsel bir başvuru mu oluyor onu merak ettik... ayrıca vize başvurusu yaparken hangi evrakları verdiniz, çalışıyor musunuz, be çalışıyorum ama kardeşim çalışmıyor birlikte gideceğiz bir sıkıntı çıkar mı die merak ettiğim için çalışıyor musunuız die sordum...
  • Merhaba arkadaşlar,
    2007 yılında ailem sayesinde almaya hak kazandığım yeşil pasaportumla gittiğim Almanya'dan yaklaşık 12 gün geç döndüğüm için sınır dışı edildim.Şuan devlet memuru olarak farklı bir pasaportla başvuruda bulunmam dahilinde vize alma şansım nedir sizce?
  • MÜDÜR31 M kullanıcısına yanıt
    Onlar mı seni yakalayıp sınırdışı etti yoksa sen mş geç çıkış yaptın?
  • MÜDÜR31 M kullanıcısına yanıt
    Ben 1 at fazla kaldim tesbit ettiler. form doldurdular. ama sinirdisi olmadim. detayli bilgi verirseniz sikayet edilme durumumu var?

• mcsemehmet M kullanıcısına yanıt
    Eğer bir ceza ödeyerek çıkış yapmış isen başvurmanda bir sıkıntı olmaz.
  • Vize başvurum Konsoloslukta sadece 4 gün kalarak geldi, 3 aylık Multi şeklinde ama turistik vize yerine ''Geschaftsvisum'' - ticari vize vermişler.

Şimdi tekrardan iData'ya teslim edeceğim pasaportu. İyi ki seyahat tarihim bayram sonrasında yoksa yanmıştı bir nevi. Ne kadar zor olabilir merak içindeyim.
  • Pasaport kontrollerinde baya soru sorarak sıkıştırıyorlar bilginiz olsun. Genellikle ziyaret sebebiniz nedir? Ne kadar kalacaksınız? Nerede kalacaksınız? Başka bir ülkeye geçecek misiniz? Dönüş biletinizi görebilir miyim? Yanınızda ne kadar nakit para var? bu tarz sorularla karşılabilirsiniz. Yanınızda mutlaka nakit para bulundurun, dönüş biletinizin ve otel rezervasyonunuz çıktısı olsun soruyorlar gösterirsiniz. Sakin rahat tavırla hareket edin sıkıntı çıkmıyor. Almanca bilmiyorsanız da ingilizce konuşabilirsiniz.
  • hutame kullanıcısına yanıt
    26 Temmuzda başvurduğum vize 22 Ağustosda hala cevaplanmayınca mail attım. Onlar da şirkete mail atıp bir kaç soru sormuşlar. Benim firma anlamadığından cevap dönmemiş süreç ortada kalmış. 15 gün geçince mail atın yoksa boşu boşuna vizesiz kalırsınız

Hocam geçen ay Almanya'dan geldim 45 gün kaldım 2 sene öncede aynı şekilde 45 gün kaldım. Hep 3 aylık vize başvurusunda başvurdum. Hepte geldi kabul aldım. Babam devlette çalışıyor bende öğrenciyim 3 sene kaldı. Bu sene tekrar başvuracam acaba kaç aylık alabilirim en fazla ? Oradaki sponsor 2-3 evi ve arabası var buradaki sponsorumda devlette çalışıyor böyle varsaysak 1 senelik kabul alabilir miyim

• Bilen arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim

• arkadaşlar merhabalar bende 3 ağustosta vize başvurusu yaptım alman konsolosluğuna hala vizem gelmedi. İdata sitesinden başvuru takibe girdiğim zamnda böyle bir pasaport tanımlı ddeğil yazıyor. 11 eylülde dil kursum başlıyor. bu konu hakkında bilgisi olan varsa bana ulaşırsa sevinirim.
    acaba aradığınız numarayı bizimle paylaşırmısınız acaba
  • 
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.