Şimdi Ara

iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize) (106. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.917
Cevap
186
Favori
768.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 23 aralıkta idata aracılığı ile almanya için başvuruda bulundum. eşim ve çocuğumla birlikte 3 kişi. 20 ocak için bilet almıştım. ama henüz konsoloslukta görünüyor. ilk vize başvurumuz. turistik amaçlı olarak başvurduk. bilemiyorum yetişecekmi iyice endişelenmeye başladım. kuzenlerim fransaya başvurdu 3 günde teslim aldılar. tecrübeli olanlar yardımcı olursa sevinirim. vizenin uçuş tarihine yetişmemesi durumunda uçuşu ertelesem mesela 27 ocakta var sonraki uçuş o zamanada diyelim sonuçlansa böyle bi durum olabilirmi? yoksa benim seyahat planım olan 20 ocak 2 şubat arasımı geçerli olur vizem ? şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahinbey6619 -- 17 Ocak 2017; 2:4:54 >
  • biraz önce konsoloslukla görüştüm. takip eden arkadaşlar için 23 aralık'ın başvurularını inceliyorlarmış şuan. benim başvurum 27 sinde ulaşmış ellerine bugunude sayarsak ikibuçuk gün var. inşallah yetişir. tüm bekleyenlerin Allah yardımcısı olsun.
  • Basvuru: 16 Aralık Trabzon iData

Konsolosluk: 21 Aralık - 16 Ocak

Transfer: 17 Ocak

Şimdi ise Trabzondan bulunduğum ile kargo yapılmasını bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • erdemDH kullanıcısına yanıt
    Erdem Bey acaba idata tarafından verilen başvuru numaranız nedir benimki 806191 aradaki farkı öğrenebilirsem en azından kaç kişi olduğu az çok belli olur.
  • Bu aralar hızlandılar sanırım. 5 Ocak Kadıköy başvuru - 6 Ocak Konsolosluk - 17 Ocak transfer oldu benimki.
  • Biraz önce aldığım bilgiye göre 27.12.2016 tarihindeki başvuruların incelenmesine geçilmiş. İnş benim gibi bekleyenler mutlu haber alırlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahinbey6619

Biraz önce aldığım bilgiye göre 27.12.2016 tarihindeki başvuruların incelenmesine geçilmiş. İnş benim gibi bekleyenler mutlu haber alırlar.

hocam merhabalar ben bugun öğlen saatlerinde görüştüm 21-22 sini inceliyoruz dediler. Siz saat kaçta aradınız ? Benim uçuş 21 ocak cumartesi 28 aralıkta konsolosluktaydı. İnşallah dediğiniz gibidir ve bizimkide cumaya yetişir :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahinbey6619

Erdem Bey acaba idata tarafından verilen başvuru numaranız nedir benimki 806191 aradaki farkı öğrenebilirsem en azından kaç kişi olduğu az çok belli olur.

hocam biz 28/12/2016 günü ankaradan başvuru yaptık aynı gün konsoloslukta göründü. 808174 takip numarası. SAnırım aramızda 2000 kişiye yakın var. Ama bu numalar türkiye geneli olabilir İstanbul da ki idata da aynı noyu sırayla veriyor olabilir. Umarım hepimiz yetişiriz.
  • Ben dun sordugumda 21 araligi inceliyoruz dediler. Bugun oglen 23 aralik dediler. Aksam 4 bucuga dogruda 27 araliga gectik dediler en son. Ben basvuruyu 23 aralik sabah 8 gibi yapmistim. Saniyorum cuma ve tatil olan pazartesi gunu birikenler oldugundan aramiza oyle bir fark var. İns cumaya sizinki cikar. Ben yarin icin umutluyum persembe olsada raziyim tek ciksinda cnku persembe gece ucagim

• Burda yazdiklarimizi okuyan arkadaslarda basvuru tarihleri ile idata basvuru numaralarini paylasirlarsa hepimiz icin faydali olur. Vizesi cikanlar olursa ozellikle cok daha iyi asagi yukari zaman tahmininde bulunuruz en azindan

• Arkadaşlar merhaba ,
    Evrak listesine baktığım zaman '' Nüfus kayıt örneği ile davetiye gönderen kişinin akrabalığı belgelenmelidir. '' Davetiye gönderen kişi benim akrabam değil ki. Yani arkadaşım bana davetiye gönderemez mi?
    Hiç böyle bir durumla karşılaşan var mı aranızda? Eğer olmazsa eşimin teyzesi var ondan davetiye isteyeceğim.
  • sahinbey6619 kullanıcısına yanıt
    tüm yorumları okudum bunun üzerine foruma üye oldum.
    bende 30.12.2016 tarihinden turist - aile vizesi için başvurdum. uçuş tarihim 21.0.01.17
    hergün idatayı takip ediyorum.
    ankaradan başvurmuştum.
    araştırma yaparken eski bir arkadaşımın da 806500 takip numarası ile 23.12.2016 da başvuru yaptığını öğrendim.
    dün saat 16.00 da beni aradı vizesinin çıktığını söyledi.
    Bugün yani 18.01.2017 de biraz önce idataya gittim. en son hangi takip numaralı vize başvuru sonuçlarının geldiğini sordum bana 19 ve 20 Aralıktakilerin geldiğini söyledi. Benden o na dün 23.12.2016 da başvuran arkadaşın vizesinin çıktığını söyledim. orda ki görevli de bana vize sonuçlarının karışık gönderildiğini söyledi.
    bugün yani 18.12.017 de saat 14.30 da vize sonuçlarının elçilikten geleceğini ona göre internetten takip edebileceğimizi söyledi.
  • turkogluserhat5560 T kullanıcısına yanıt
    hocam hangi numarayı arayıp bilgi alıyorsunuz acaba ?
    iki farklı kullanıcı iki farklı gün incelemesinden bahsediyor. hangi büyükelçilik bu ?
    bugün arayıp bilgi alabldiniz mi acaba *
  • 0312 455 5100 numaralı telefonla görüşülüyormuş ama ben hiç ulaşamadım. Ankara büyükelçiliğinden bahsediyoruz bu arada. bi kaç arkadaş vasıtasıyla dün ulaşabildim sadece bir kez oda. idata zaten bi bilgi vermiyor konsoloslukta olan başvurular için. sadece dün akşam üstü saat 4.4bucuk gibi 27 aralık başvurularına geçtikleri bilgisini aldım. tabi inşallah doğru bir bilgidir. bende sizler gibi mağaza içeren resimlerden sokak tabelalarına ne kadar güvenlik resmi varsa ezberledim. yarın gece 4 te uçuşum var. yarın aksama kadar yetişti yetişti yoksa o kdr para emek boşa gidecek. inş bekleyen herkesinki biran önce çıkar.
    bugün idataya gidip saat 14.30 itibarı ile vizesi gelen kişilerin takip ve başvuru numaralarını öğreneceğim.
    inşallah sizinle de paylaşırım.

sizin arkadaşınız vasıtası ile aldığınız 27.12.2016 tarihli başvuruların incelendiğine dair bilgi ne derece doğru acaba.
    bugün itibarı ile hangi tarihli başvuruların incelendiğine dair bilgiye siz nereden temin ettiniz acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: vipkip

bugün itibarı ile hangi tarihli başvuruların incelendiğine dair bilgiye siz nereden temin ettiniz acaba ?

0312 455 51 00 ankara almanya konsolosluğu numarasından önce türkçe için 2 ye bastım ve oparetör e bağlanarak öğrendim. Bugun yine arayacağım. Sizlerde arayın lütfen uçuş tarihlerini dikkate almaları gerektiğini söyleyin. Belki faydası olur.
    saat 16.00 da idataya gittim. pasaport teslimi için sıra numarası veren bayan sistemden baktı, konsoloslukta dedi. ( sanki ben bilmiyorum ) . Ne zaman gelir az süre kaldı dedim, bilmiyorum karışık gelebiliyor dedi. sıra numarası verdi. pasaporta teslimde güvenlik görevlisi vardı. bugün, hangi tarihli başvurulara yanıt geldi dedim, 21 ve 22 aralık dedi. ben 30 un da başvurdum dedim sana bir hafta on gün önceden gelmez dedi : (
    idataya pasaport teslim almaya gelen bir vatanadaşın elinde 805141 sayılı numara vardı.
    sizin vizenin geld mi ? bugün.
  • 
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.