Şimdi Ara

iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize) (105. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9.923
Cevap
186
Favori
768.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    teşekkür ederim yarın deneyeceğim
  • Arkadaslar sonuc alan, vizesini alan, pasaportu eline ulasan arkadaslar bir mesaj atarsa seviniriz.
    Basvuru tarihi, vize turu, konsolosluk bolgesi gibi bilgiler de eklerseniz buradaki arkadaslara fikir verebilir.
  • Merhabalar bende 28.12.2016 tarihinde Trabzon idata üzerinden Almanya turistlik vize icin başvurdum. Sanırım Ankara'da yoğunluk var normalde daha erken sonuçlanıyormuş okuduklarımdan bu sonucu çıkardım. Konsoloslukla ilgili bilgi alanlar yazabilir mi acaba ? Ben telefonla ulaşamadım. Herhangi bir gelişme olursa yazıp sizleri de bilgilendiririm arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rdsoft

Arkadaslar sonuc alan, vizesini alan, pasaportu eline ulasan arkadaslar bir mesaj atarsa seviniriz.
    Basvuru tarihi, vize turu, konsolosluk bolgesi gibi bilgiler de eklerseniz buradaki arkadaslara fikir verebilir.

Arkadaşlar an itibariyle pasaport elimize geçti,süreç ile ilgili kısa bilgiler paylaşayım arkadaşlara yardımcı olabilir,fikir verebilir belki.
    vize türü:turistik ve akraba ziyareti
    konsolosluk bölgesi:Ankara
    başvuru tarihi ve yeri:12/12/2016 Gaziantep
    transfer:13/12/2016
    konsoloslukta:14/12/2016--11/01/2017
    transfer:12/01/2017
    idata ofis:13/01/2017

Hiçbir eksik evrak yoktu arkadaşlar geçmiş yıllarda en fazla 10 gün süren bu süreç bu defa 33 gün sürdü başvuruda bulunacaklar bu süreyi gözönünde bulundurarak başvuru yaparsa lehine olur.Yurtdışından gelen davetiye evrakında soyisimde harf hatası olmasına rağmen sorun çkmadı.Burada asıl dikkat edilen hususun pasaport numarası olduğunu düşünüyorum.
    Herkes için hayırlısı olsun sorusu olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirim.Evrakların hepsini kendim hazırlamıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gzntp27 -- 13 Ocak 2017; 16:2:16 >

• Gzntp27 G kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Vizeniz hayırlı olsun. Ben de eşim ve kızım (1 yaşında ) Almanya ya gideceğim. Başvurumu istanbul dan yapacağım. Forum u baya okudum idata gerekli evraklara vs baktım az çok anladım bu işi. Daha önce 2015 yılında bir haftalık ticari vize almıştım ben almanya dan. Şimdi Turistlik olarak gideceğiz kısmetse. Size sormak istediğim Almanya dan bana davetiye gelecek bu davetiyenin orjinali olması şartmı. Yani kargoyu beklemeli miyim yoksa mail ortamında çıktı alsak vs gibi bir durum olabilir mi?
    İlla beklemeli isem en hızlı nasıl getitirebilirim. Ya da davetiye dedikleri olay sistemsel bir durum mu prdan başvurunca konsolosluğa düşüyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: RESNE

Merhaba,
    Vizeniz hayırlı olsun. Ben de eşim ve kızım (1 yaşında ) Almanya ya gideceğim. Başvurumu istanbul dan yapacağım. Forum u baya okudum idata gerekli evraklara vs baktım az çok anladım bu işi. Daha önce 2015 yılında bir haftalık ticari vize almıştım ben almanya dan. Şimdi Turistlik olarak gideceğiz kısmetse. Size sormak istediğim Almanya dan bana davetiye gelecek bu davetiyenin orjinali olması şartmı. Yani kargoyu beklemeli miyim yoksa mail ortamında çıktı alsak vs gibi bir durum olabilir mi?
    İlla beklemeli isem en hızlı nasıl getitirebilirim. Ya da davetiye dedikleri olay sistemsel bir durum mu prdan başvurunca konsolosluğa düşüyor mu?

Öncelikle başvuru evraklarının asıl olması çok önemli.Onay gerektiren evraklardada mutlaka mühürlü olmasına dikkat edliyor.Yani yurtdışından gelecek olan davetiyenin almanya daki yabancılar polisinden alınmış olan sarı renkli ''VERPFLICHTUNGSERKLARUNG'' bu evrak yabancılar polisinden sizi davet edecek kişi tarafından alınıp size aslının ulaşması gerekiyor.Bu belgeyi oradan alabilmeleri için sizin isim soyisim doğum tarihi pasaport numarası ve buradaki ikamet adresinizin de yazılması gerekiyor.Bu belgenin aslı ve diğer başvuru evrakları ile birlikte başvurunuzu yapınız.Normal posta ile 5 günde size ulaşır almanyadan gelen evrak.geçen ay biz başvururken ptesi postaya verilmiş cumartesi bize ulaşmıştı.Davetiye sistemsel bir durum değil ama orada kalabileceğiniz bir yerin bulunduğunun garantisi gibi.Yani davetiye yoksa orada bulunacağınız süre için otel rezervasyonu isteyeceklerdir kesinlikle ve geçireceğiniz süre için 3 kişinin yaşantısını devam ettirecek miktarada maddi imkanlar vs.Daha önceden vize alıp gidip dönüşte sorun yaşamamışsanız yani vize sürenizi geçirmeden geri dönmüşseniz şimdi almamanız için hiç bir engel yok.Evraklarınızı tam olarak hazırlayın.İdata nın sitesinde gerekli evraklar yazılı.Eğer davetiyeyi gönderen kişi ile akrabalığınız varsa nüfus kayıtlarından o kişi ile akrabalığınızı gösteren belge de alırsanız iyi olur.

• Arkadaşlar sormak istediğim bir soru var yardımcı olursanız sevinirim. Ben evraklarımı teslim ettim vize icin su an konsoloslukta görünüyor fakat rezervasyon yaptığım otelle problem yaşadım ve iptal ettim otel rezervasyonumu şimdi başka bir otele yapacam ama evrak değiştirme şansım yok. İdatayı aradım konsoloslukta oteli teyit etmezler ama arayıp teyit ederlerse bile iptal olduğunu öğrendiklerinde size geri dönüş yapacaklardır ve size soracaklardır denildi. Yani sizce bu bana problem olur mu ? Veya yaşayan var mı böyle bir şey ? Cevaplarınızı bekliyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrvkndss

Arkadaşlar sormak istediğim bir soru var yardımcı olursanız sevinirim. Ben evraklarımı teslim ettim vize icin su an konsoloslukta görünüyor fakat rezervasyon yaptığım otelle problem yaşadım ve iptal ettim otel rezervasyonumu şimdi başka bir otele yapacam ama evrak değiştirme şansım yok. İdatayı aradım konsoloslukta oteli teyit etmezler ama arayıp teyit ederlerse bile iptal olduğunu öğrendiklerinde size geri dönüş yapacaklardır ve size soracaklardır denildi. Yani sizce bu bana problem olur mu ? Veya yaşayan var mı böyle bir şey ? Cevaplarınızı bekliyorum...

Arkadasim Merhaba

Sorun olacagini sanmiyorum. ama sen yine de yeni rezervasyonunu yaparak hazırda beklet. olaki isterlerse cikarir verirsin, durustce de durumu anlatirsin. ama dert etme otel rezervasyonu yapmak da iptal etmek de cok kolay. Bunu onlar da biliyor emin olabilirsin

• 16 Aralık Cuma günü Trabzon iData'dan başvurmustuk. Uçuşumuz 22 Ocakta, hala Konsoloslukta..

Önümüzdeki 1-2 gün icinde cikmazsa artik matematiksel olarak yetisemeyecegiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdemDH

16 Aralık Cuma günü Trabzon iData'dan başvurmustuk. Uçuşumuz 22 Ocakta, hala Konsoloslukta..

12 Aralık başvuru 13 Ocak sonuçlandı.Tedirgin olmayın,en kötü ihtimali bile düşünseniz eğer 19 Ocak transfer yazarsa başvuru takip te 20 Ocak cuma öğleden sonra pasaportunuzu alırsınız.O tarihe de kalmayabilir en uzak ihtimali söyledim.Bende tedirgin olmuştum 33 günde sonuçlandı.Sizinki de önümüzdeki hafta içi sonuçlanır bence çünkü noel yılbaşı yoğunluğu kalabalığı da kalmadı artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gzntp27

quote:

16 Aralık Cuma günü Trabzon iData'dan başvurmustuk. Uçuşumuz 22 Ocakta, hala Konsoloslukta..

12 Aralık başvuru 13 Ocak sonuçlandı.Tedirgin olmayın,en kötü ihtimali bile düşünseniz eğer 19 Ocak transfer yazarsa başvuru takip te 20 Ocak cuma öğleden sonra pasaportunuzu alırsınız.O tarihe de kalmayabilir en uzak ihtimali söyledim.Bende tedirgin olmuştum 33 günde sonuçlandı.Sizinki de önümüzdeki hafta içi sonuçlanır bence çünkü noel yılbaşı yoğunluğu kalabalığı da kalmadı artık.

Evet sizinle ayni hafta basvurmusuz, aramizda 4 gün var. Insallah önümüzdeki haftaici en geç carsambaya kadar transfer sürecine girer. Idatanin sayfasina bakmaktan paranoyak oldum artik.

• quote:

quote:

quote:

Evet sizinle ayni hafta basvurmusuz, aramizda 4 gün var. Insallah önümüzdeki haftaici en geç carsambaya kadar transfer sürecine girer. Idatanin sayfasina bakmaktan paranoyak oldum artik.

:) aynen bende öyle olmuştum ama rahat olun,bizim başvuruda bulunduğumuz dönem noel ve yılbaşı tatili zamanı başvurularının çok fazla olması nedeniyle bizim uçuş tarihimizinde ocak ayının sonlarına doğru olması evrakların bekletilmesine neden olabiliyor.Yani uçuş tarihi yakın olan kişilerin pasaportları başvuru tarihi bizden sonra olsa bile önceyealınabiliyor.Ayrıca ticari hastalık vs gibi vize başvurularıda öncelikli değerlendiriliyor.Bu yüzden gecikti ve Emin olun Çarşamba günü pasaportunuzu alacaksınız.

• quote:

quote:

quote:

quote:

:) aynen bende öyle olmuştum ama rahat olun,bizim başvuruda bulunduğumuz dönem noel ve yılbaşı tatili zamanı başvurularının çok fazla olması nedeniyle bizim uçuş tarihimizinde ocak ayının sonlarına doğru olması evrakların bekletilmesine neden olabiliyor.Yani uçuş tarihi yakın olan kişilerin pasaportları başvuru tarihi bizden sonra olsa bile önceyealınabiliyor.Ayrıca ticari hastalık vs gibi vize başvurularıda öncelikli değerlendiriliyor.Bu yüzden gecikti ve Emin olun Çarşamba günü pasaportunuzu alacaksınız.

Çok teşekkürler, moral oldu, size de şimdiden iyi yolculuklar

• quote:

Merhaba arkadasim.
    Ben de 15 Aralik basvurum. Şu an transfer görünüyor. Yani muhtemelen pstesi cikar sizinki de...
  • Merahabalar

Bende 20.12.2016 da basvurdum ucus 18.01.2017 fakat hala konsolosluk yaziyor sorum su ;

Eger ki tarih gectikren sonra gelirse bana o tarihten mi baslatip vericekelr yani 30 unda gelen vize 30.01 demi basliycak yoksa 30 unda geldigi halde 18. Demi baslayip gelmis olacak? Beni korkutan tek sey bu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yenc

Merahabalar

Bende 20.12.2016 da basvurdum ucus 18.01.2017 fakat hala konsolosluk yaziyor sorum su ;

Eger ki tarih gectikren sonra gelirse bana o tarihten mi baslatip vericekelr yani 30 unda gelen vize 30.01 demi basliycak yoksa 30 unda geldigi halde 18. Demi baslayip gelmis olacak? Beni korkutan tek sey bu?

siz hangi tarihler arasında talepte bulunduysanız o tarihler arasında gelir.Başlangıç tarihi 18 Ocak yazdıysanız 18.01 den başlar
  • Sacma degil mi ? 10 gunluk basvurdugum vize18 inde baslayip elime 30 unda ulastiginda neredeyse bitmis olacak zaten daha napiyim o vizeyi ben ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yenc

Sacma degil mi ? 10 gunluk basvurdugum vize18 inde baslayip elime 30 unda ulastiginda neredeyse bitmis olacak zaten daha napiyim o vizeyi ben ?

Merhaba, vizeyi baslangic tarihinden verseler bile fazlasiyla vereceklerdir.
  • Konsoloslugu aradim suan 21.12.2016 tarlhli basvurulardan gittiklerini soylediler bilginize
  • mulanbu kullanıcısına yanıt
    27 Aralık Salı günü yaptığım başvuru 12 Ocak'da transfer olarak göründü ve 13 Ocak'da İdata Kadıköy'den teslim aldım.
    Yukarıda bahsettiğim gibi eksik belgemiz vardı.Buna ilişkin form doldurttular idata ofisinde.Eksik evrakla başvuru yapıyorum,..... gerekçesiyle diye.
    1yıl süresince 90 güne kadar kalınabilir multi vize vermişler.21 Ocak 2018'e kadar.
    Darısı bekleyen tüm arkadaşların başına.
    Not:Bu 4.schengen vizem. Almanya'dan 2.defa vize alıyorum. Son aldığım vize yine Almanya'dan ve 6 aylık.
  • 
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.