Şimdi Ara

İcra Katibiyim Soruları Alıyım (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
2
Favori
1.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam borçlu ve ailesine yetecek düzeyde ev bilirkişi tespitine göre belirlenir. Ancak mesela evin değeri 200 bin lira ise ev satılır 100 bin lirası borçluya yeni bir ev alması için verilebilir o şekilde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yürüyenmerdiven

quote:

Orijinalden alıntı: KöfteSuyu

quote:

Hocam avukatın vekalet ücreti dosya masrafı harçlar derken maalesef o kadar artıyor ben 500 liralık alacak için hacze gittiğimi bilirim.

Siz karşı tarafın avukatını arayıp konuşun bi borcunuzun bittiğini söyleyin dosyayı haricen tahsil olarak kapatmaları lazım.

100 lira daha istiyor sildirmek için çakallar? Amaa eşimde senetlerim borcum yoktur kağıdı da aldım

Hocam dosya kapatmak içinde harç kesiliyor belki odur veya avukatın vekalet ücreti eksik kaldıysa onu da istiyor olabilir. Eğer haksız yere o parayı tahsil etmek istiyorsa o zaman ona hakkı yok şikayet edin.

peki icra dosyasını kapatmak şuan için kaç para?birde tapuya konulan haciz'i kaldırma ücreti ne kadar tutar?avukat yüksek ücret söylüyor ama ben biliyorum 200-300 tl arası bir rakam tutuyor icra dosyasını kapatmak.tapu içinde 300 tl tutar dedi ben o kadar tutacağını zannetmiyorum.

• quote:

Yok hocam devlet zaten ev haczinde çoğu şeyi kısıtladı mesela bir evde 2 televizyon varsa ancak birini alırız.

Aynı zamanda para edecek şeyleri yazarız eğer nakliye parasını dahi karşılamayacaksa yazdığına değmiyor.

Nasil basladin bu meslege hocam?

• wasted.wastelander W kullanıcısına yanıt
    Hocam kpss ye girdim sonra klavye mülakatına en son sözlü mülakata girdim o şekilde.

• quote:

Hocam kpss ye girdim sonra klavye mülakatına en son sözlü mülakata girdim o şekilde.

Ben uni ogrencisiyim dolayisiyla lise mezunuyum benden de olurmu?

• wtwt24 W kullanıcısına yanıt
    Hocam borç miktarına göre harç çıkar ona ben bişey diyemem. Eğer siz avukatın harcı fazla söylediğini düşünüyorsanız kendiniz gidip icra dairesinden hesaplattırın bence.

• Benim kardeşim de olacak hayırlısıyla klavyeden sonraki mülakat nasıl işliyor anlatır mısınız rica etsem

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • wasted.wastelander W kullanıcısına yanıt
    Olur hocam ama düz lise mezunuysanız meb'den onaylı bilgisayar sertifikası lazım. Kpss puanınınz iyiyse hiç durmayın yeni ilan çıktığında.

• yürüyenmerdiven kullanıcısına yanıt
    fazla söylüyor ama bu fazla söylemeyi indirim olarak yansıtıyor,ben zaten sormuştum tekrar sormama gerek yokda,ben parayı icra yolu ile ödemediğim için,avukat davayı biz icra'dan vazgeçtik diye kapatacak,yani 6500 liralık bir borç için 300 lirayı geçeceğini zannetmiyorum.ama para icra yolu ile tahsil edilse, rakam 1000 tl'den fazla yansıyor.
  • Norveckırfaresi kullanıcısına yanıt
    Klavyeden sonra ben yaklaşık 2.5 ay sonra sözlü mülakata girdim ama normalde bu kadar bekletmiyorlar sözlü mülakatta ise genel kültürden tutunda tarihe coğrafyaya kadar birçok soru sorulabilir ucu açık yani hocam. Daha sonra ise kazanınca 2.5 3 ay kadar güvenlik soruşturması olur ondan sonra göreve başlarsın.

• Bende ankara merkez adliyesi uygulama sınavına girdim 97 kelime 95 net yazdım gelir mi sence ?

İcra katipliği ücret olarak en iyisi ama ağlayanın malı gülene maaş olarak yatıyor deniliyor o yüzden sıcak bakmıyorum.

Bu arada oldu ya barajı geçip mülakatı da kazandık diyelim, ben şu an lisans öğrencisiyim. Bu duruma insiyatif gösteriyolar mı ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yürüyenmerdiven kullanıcısına yanıt
    25 kasımda mülakat. Geçen hafta klavye oldu. Torpil çok dönüyor diyorlar bide klavyede kaç yazdınız. 120 yazdı kardeşim. Teşekkürler cevabın için

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam çok kritik yazmışsınız inşallah gelir şöyle bi 110 yazsaydınız kesin gelirdi.

Diğer konuda ben öyle düşünmüyorum hocam sonuçta ben yapmazsamda bu işi birisi yapacak ayrıca yeri geliyor borçlu mağdur olduğu kadar alacaklı da mağdur oluyor. Biz kanunlar çerçevesinde adaleti sağlamaya çalışıyoruz.

İnisiyatif göstereceklerini zannetmiyorum ancak sınavdan sınava izin verirler ben kendimden örnek veriyim bizim daire çok yoğun 1 kişi eksik olsa işler inanılmaz aksıyor. Bu icra için geçerli diğer birimleri bilemiyorum tabi. Size tavsiyem geçebiliyorsanız ikinci öğretimden devam edin.

• Norveckırfaresi kullanıcısına yanıt
    Ben 121 yazdım torpil olayını bilemeyeceğim tabi hocam.

• quote:

Hocam çok kritik yazmışsınız inşallah gelir şöyle bi 110 yazsaydınız kesin gelirdi.

Diğer konuda ben öyle düşünmüyorum hocam sonuçta ben yapmazsamda bu işi birisi yapacak ayrıca yeri geliyor borçlu mağdur olduğu kadar alacaklı da mağdur oluyor. Biz kanunlar çerçevesinde adaleti sağlamaya çalışıyoruz.

İnisiyatif göstereceklerini zannetmiyorum ancak sınavdan sınava izin verirler ben kendimden örnek veriyim bizim daire çok yoğun 1 kişi eksik olsa işler inanılmaz aksıyor. Bu icra için geçerli diğer birimleri bilemiyorum tabi. Size tavsiyem geçebiliyorsanız ikinci öğretimden devam edin.

Hocam hiç o beklentiyle girmemiştim sınava. Ne metin çalıştım ne diğer adaylar gibi heycanlandım.

Anlamadığım bir nokta var ilanda 90 kelime barajı yazıyor. Böyle yazması bir şeyi değiştirir mi ? Sonradan x’ten fazla yazanlar mülakatlara çağrılacak diye bir açıklama yapabilirler mi ?

Ek olarak 24 yaşındayım sizce uygun bir meslek mi ? Sosyal aktivitelere zaman kalıyor mu? Benim kuzenim Kocaelide başlamıştı göreve, adamcağız eve bile evrak getiriyodu yığınla. Ne gecesi vardı ne gündüzü. Hala yoğunluk o derece mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Le Citoyen

quote:

Hocam çok kritik yazmışsınız inşallah gelir şöyle bi 110 yazsaydınız kesin gelirdi.

Hocam hiç o beklentiyle girmemiştim sınava. Ne metin çalıştım ne diğer adaylar gibi heycanlandım.

Anlamadığım bir nokta var ilanda 90 kelime barajı yazıyor. Böyle yazması bir şeyi değiştirir mi ? Sonradan x’ten fazla yazanlar mülakatlara çağrılacak diye bir açıklama yapabilirler mi ?

Ek olarak 24 yaşındayım sizce uygun bir meslek mi ? Sosyal aktivitelere zaman kalıyor mu? Benim kuzenim Kocaelide başlamıştı göreve, adamcağız eve bile evrak getiriyodu yığınla. Ne gecesi vardı ne gündüzü. Hala yoğunluk o derece mi ?

Hocam zaten öyle en yüksek yazandan başlanarak aşağı doğru bir sıralama oluşturulur. Mesela benim girdiğim zaman 110 kelime ile kapatmıştı.

İş yoğunluğuna gelirsek ben eve evrak getirecek kadar yoğun olmuyorum ama yeri geliyor 1 saat falan kalıyoruz işler bitsin diye veya öğlen arasında yemek yiyip hemen geri geliyoruz. Yani katipliği diğer memuriyetlerle karşılaştırmayın iş bitmez ben mesai saatleri içinde hiç boş durduğumu bilmiyorum mesela.

Haa tabi yinede şükrediyorum maaşım ülke şartlarında iyi bir maaş, her hacize gittiğime ek ödeme alıyorum, hafta sonu 2 gün tatil resmi tatilleri var.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Le Citoyen

quote:

Hocam zaten öyle en yüksek yazandan başlanarak aşağı doğru bir sıralama oluşturulur. Mesela benim girdiğim zaman 110 kelime ile kapatmıştı.

İş yoğunluğuna gelirsek ben eve evrak getirecek kadar yoğun olmuyorum ama yeri geliyor 1 saat falan kalıyoruz işler bitsin diye veya öğlen arasında yemek yiyip hemen geri geliyoruz. Yani katipliği diğer memuriyetlerle karşılaştırmayın iş bitmez ben mesai saatleri içinde hiç boş durduğumu bilmiyorum mesela.

Haa tabi yinede şükrediyorum maaşım ülke şartlarında iyi bir maaş, her hacize gittiğime ek ödeme alıyorum, hafta sonu 2 gün tatil resmi tatilleri var.

Hocam ankara adliyesi 110 ile kapattı 😂 bir dahaki alımları bekleyeceğiz artık. Keşke f yazabilsem q ile 95 yazmışım

• quote:

Hocam 22 yaşındayım ben bilişim teknolojileri ortaöğretim olarak girdim ama bu sene üniversite mezunu olacağım.

Ortaöğretim mezunu olmak yetiyor katip olmak için ancak bilgisayar veya adalet mezunu değilseniz bilgisayar kursuna gitmeniz gerekiyor.

Maaş konusu ise yeni başlayan bir katip 2500 ile 2600 arası bir maaşla başlar. Kademe arttıkça maaş artar.

nasıl katip olunur
  • quote:

Yok hocam devlet zaten ev haczinde çoğu şeyi kısıtladı mesela bir evde 2 televizyon varsa ancak birini alırız.

Aynı zamanda para edecek şeyleri yazarız eğer nakliye parasını dahi karşılamayacaksa yazdığına değmiyor.

adamlar arkadaşın evinde difriz ve klimayı söküp aldı. hemde polis zoruyla. her birinden birer tane olduğu halde halk banktı sanırım. borçlu bankası . burası Türkiye ne olacağı çok belli ol uyor. sen yenisin zamanla ne çakallıklar dönüyr anlarsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyy@h

quote:

adamlar arkadaşın evinde difriz ve klimayı söküp aldı. hemde polis zoruyla. her birinden birer tane olduğu halde halk banktı sanırım. borçlu bankası . burası Türkiye ne olacağı çok belli ol uyor. sen yenisin zamanla ne çakallıklar dönüyr anlarsın.

öncelikle yaşamak için temel ihtiyaç olup olmadığına bakılıyor, eğer evde kombi varsa klimayı hacz ederler

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.