Şimdi Ara

İcra Dairesi İhalelerinden hiç araba alan var mı? (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
620
Cevap
37
Favori
385.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: turbolinea

her ihalede olmuyor.buna mafya değil de otoparkın sahibi zibidiler desek daha iyi olur.girdiğim ihalelerde pek karşıma çıkmadılar.1 ihalede karşıma çıktılar.ihaleye girme 2.tura %40 kalsın diyorlar ya da aracı alırsan bize de çorba parası ver diyen insanlar işte.para olduktan sonra herşey halloluyor.

ÇORBA ATTIN MI?
  • bnde arkadaşımla denedik bi kaç kez alınamıcak gibi değil alınır hee bnm yaşadığım şehircartı curtu yok ama adamlar öle olmuş ki 20 kişi parasını havuz yapmış herbiri ayrı şehirde ihaleye giriyolar adamlar 35 se misal 33-34 e alsa kar dio rakamlar sallamasyon heee girersin alırsın ama bnm düşüncem çook büyük karla alamazsın ben en çok paraı evlerde kazanıldığını duymuştum ama ondada olaylar çok karışık hala giriyoruz ihaleye ama şu an araba yok gidin girin sakın korkmayın eğer size bulaşan olursa saclığa şikayetle ihale iptal ediliyor haberiniz olsun
  • Arkadaşlar merhaba,

İşim gereği bende bu işlerin içindeyim, icra ihaleleri gerçekten kimi zaman çok zor olur, borçlular çoğu zaman girmeyin ihaleye almayın diye mezat salonlarının önünde beklerler, kimi zaman alın diye beklerler, işin zibidi takımı bekler girmeyin ben alacağım diye, alacaklı en yüksek değerden gitsinde hacizli mal paramı tam alayım diye bekler, yani hani derlerya iki ucu pislikli değnek aynen öyle birşey...

Her neyse artık bu devir bitiyor arkadaşlar yeni icra ve iflas yasası yakında meclise sevk ediliyor, artık insanlar bulundukları yerden (internet ortamında) icra dairesine girmek istediği ihalenin teminatını yatırarak internet üzerinden satış başlamadan evvel teklifini elektronik imza ile sunabilecek yani o çakal it kopuk hiç kimse ile muhatap olmayacak sadece aracını teslim almaya gelecek icra dairesine...(umarım en kısa sürede bu şekilde yasalaşır)

Konu ile alakası olduğu için söylüyorum; geçtiğimiz günlerde bir borçlu gördüm adam kredi çekmiş dünya borcun altına girmiş ama bindiği araç Passat DSG dizel ve full olanıydı şaşırdım sordum kendisine hayırdır ne bu iş ; araç teyzem üzerine kayıtlı, ama benimmm, kimse haczedemez, nasıl aldın ; buldum iki kefil attılar imzayı aldım benim üzerime kayıtlı bir dal bile yok şu fani dünyada (burada gülüyorrr insan müsvettesi) yazık yazık dedik sana kefil olanada sana o parayı verenede ne diyelim... Peki arkadaşlar onun kefilleri bu parayı ödeyecek yada ödeyemeyecek öderlerse ne ala, peki ödemezlerse ne olacak biliyor musunuz? İşte burası çok önemli banka tüm borçluların malvarlığını araştırılmasını talep eder icra dairesi tüm Türkiyede mal varlığı araştırır bulamaz ise icra ve iflas kanunun öngördüğü şartlar tamam olduğunda banka aciz vesikası alır bu vesika borçlunun borcunu ödeme gücü olmadığını belgeler 20 yıl süresi vardır (geçerlilik) peki banka bu belgeyi ne yapar ödeyeceği vergiye mahsup eder yani kimden gitti senden ,benden hepimizden yani devletten, borçlulara o yüzden çok üzülmemek gerek adam passata biner krediyle alır ödeyemez ödeyemez kefilde ödeyemez ondan sonra banka bir yolunu bulur ve vergiden düşer... O yüzden ağlayanın malı gibi laflar bu durum için geçerli değildir lütfen daha duyarlı olalım ne kadar borçlunun malı satılırsa devlette o kadar zarardan kurtulur (banka alacakları için) saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: rewolwer_

quote:

Orijinalden alıntı: aadrty

İşi mafyaya rüşvet verecek kadar azıtmışsınız helal olsun...

1-O tür araçlar almam alacağın ah bir ömür yeter.
    2-Mafyayı değil alayını tanımam istersem alırım ihale gibi bişey olursa ama yukarıdaki sebep yüzünden kesinlikle girmem.
    3-Ne kadar tırsat bi millet olmuşuz
    4-Birkaç gün önce bi Ego şöförü bile otobüsten inip bi vatandaşı dövmeye kalktı onlar bile mafya olmuş...
    5-Ego şöförü vatandaşı döviyim derken benden sopa yedi...
    6-Siz gidipte mafyaya felan kafa tutmayın benim mazeretim var deliyim alayını tanımam .

Yazdıklarını yeni gördüm tamamen bir faciasın efendiliğe davet ediyorum seni burası dağ başı değil polis olman bu tür şeyleri yapmanı gerektiriyorsa yapmak görevin ama devleti arkana alarak bu tür açıklamalar yapman kabul edilemez ayrıca mesleğindede yenisin sanırım

Limit bilir misin?
    Sağdan soldan yaklaşırsın ''sıfıra gidersin''..!

Senin anlayacağın dilden anlatırsak benim yapmadığım ama bazı polislerin yaptığını,yapılmaması gerekeni yazmışım,düzeni eleştirmişim...
    9 yıldır mesleğimde gururla ve onurla çalışırım başımada en ufak halt gelmedi...
    Efendiliği kimseden öğrenmedim,öğrenecek değilim zira efendilik düğün davetiyesi değildir doğuştan gelen bir meziyet ve dürtüdür...
    Devleti arkasına alarak iş yapanların başına neler geldiğini,sonlarının ne olduğunu medyadan takip ediyoruz...
    Polis olmak demek her haltı kabullenmek demek değildir dayak yemekte buna dahil vatandaş bizi dövecek gıkımız çıkmayacak,geç bunu...

bu iletiyi yazmamın üstünden 4 yıl geçmiş kimse ile en ufak bir sorunum,en ufak illegal işim olmadı sanki sadece polis ve diğerleri varmış gibi yazmanda Şiara uygun bir hareket değil...Doğru tek ve yek ise bunu sadece sizin bildiğinizi düşünerek hayatta kusursuz insanı oynamak forumlara has bir özellik sanıyorum...

Akşam akşam İcmaam dağıldı desem yeridir...Geçmişten geleceğe bütün konularıarı araştırıp efendimetre ile ölçüm yapmanız manidar görevinizde başarılar dilerim...Ben 9 yıldır görevimin başındayım bu forumdada 7 yıldır varım geçmiş geleceğin teminatıdır desem yeridir...

• quote:

quote:

quote:

2-Mafyayı değil alayını tanımam istersem alırım ihale gibi bişey olursa ama yukarıdaki sebep yüzünden kesinlikle girmem.
    4-Birkaç gün önce bi Ego şöförü bile otobüsten inip bi vatandaşı dövmeye kalktı onlar bile mafya olmuş...
    6-Siz gidipte mafyaya felan kafa tutmayın benim mazeretim var deliyim alayını tanımam .

Yazdıklarını yeni gördüm tamamen bir faciasın efendiliğe davet ediyorum seni burası dağ başı değil polis olman bu tür şeyleri yapmanı gerektiriyorsa yapmak görevin ama devleti arkana alarak bu tür açıklamalar yapman kabul edilemez ayrıca mesleğindede yenisin sanırım

Limit bilir misin?

Senin anlayacağın dilden anlatırsak benim yapmadığım ama bazı polislerin yaptığını,yapılmaması gerekeni yazmışım,düzeni eleştirmişim...
    9 yıldır mesleğimde gururla ve onurla çalışırım başımada en ufak halt gelmedi...
    Efendiliği kimseden öğrenmedim,öğrenecek değilim zira efendilik düğün davetiyesi değildir doğuştan gelen bir meziyet ve dürtüdür...
    Devleti arkasına alarak iş yapanların başına neler geldiğini,sonlarının ne olduğunu medyadan takip ediyoruz...
    Polis olmak demek her haltı kabullenmek demek değildir dayak yemekte buna dahil vatandaş bizi dövecek gıkımız çıkmayacak,geç bunu...

bu iletiyi yazmamın üstünden 4 yıl geçmiş kimse ile en ufak bir sorunum,en ufak illegal işim olmadı sanki sadece polis ve diğerleri varmış gibi yazmanda Şiara uygun bir hareket değil...Doğru tek ve yek ise bunu sadece sizin bildiğinizi düşünerek hayatta kusursuz insanı oynamak forumlara has bir özellik sanıyorum...

Akşam akşam İcmaam dağıldı desem yeridir...Geçmişten geleceğe bütün konularıarı araştırıp efendimetre ile ölçüm yapmanız manidar görevinizde başarılar dilerim...Ben 9 yıldır görevimin başındayım bu forumdada 7 yıldır varım geçmiş geleceğin teminatıdır desem yeridir...

Olgunlukla karşıladığın için teşekkür ediyorum. Niyetim tartışmak değil emin ol ilk mesajında bahsettiğin kişilikte olmadığına kanaat getirdim. Nitekim her insanda vardır bir olgunlaşma süreci önemli olan bunu en zararla atlatmaktır. ki sizin gibi mesleğini toplum ile iç içe icra eden biri böyle karakterde olunca çevresindeki insanlar üzerinde geri dönüşü olmayan kötü bir teşkilat imajı bırakıyor.

• quote:

quote:

quote:

Limit bilir misin?

Polisler zor şartlar altında çalışıyorlar gerçekten çok zor bir meslek nöbeti, amiri, emir vereni, evine gidemeyişi vs. tam anlamıyla ateşten gömlek heleki büyük şehirlerde gecen gündüzün olmaz amaaa arkadaşımızın "Ego şöförü vatandaşı döviyim derken benden sopa yedi..." bu sözünü çok garipsedim polisin dayak atmak gibi bir görevi yok, işi adliyeye intikal ettirirdiniz C.Savcısı gereğini yapardı ama şayet ego şoförü sizi şikayet etseydi görevinizi kötüye kullanmaktan, efrada sui muamelden, cebir ve şiddet kullanmaktan vatandaşı darp etmekten ceza bile alırdınız... Yani haklı iken haksız olabilirdiniz... Türkiye 1980 yıllarının Türkiyesi değil karakollara alınıp her türlü dayak ve işgenceden geçen bir ülke değil çok şükür, o devirler bitti gitti... Gerçekten zor bir meslek söylediğim gibi sadece o an mesleğin vermiş olduğu zorluk diyelim ve umarım öyle kalmıştır saygılarımı sunar, tüm arkadaşlara iyi çalışmalar dilerim...

• Arkadaşlar ev alan var mı, var ise durumu açıklayabilir mi diye sormuştum ama konu başka yerlere gidyor hep.
  • Ağlayan'ın malı, hiç bir zaman için sizi güldürmez...Yakın çevremde bundan 4 sene önce icradan 5 serisi BMW alan vardı halen işleri üzelmedi ve buna benzer örnek çok var....Neyse laf anlatmaya gerek yok anlayan anlamıştır zaten...
  • quote:

Orijinalden alıntı: zazian_12

Arkadaşlar ev alan var mı, var ise durumu açıklayabilir mi diye sormuştum ama konu başka yerlere gidyor hep.

Ne öğrenmek istiyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Polemik

quote:

Arkadaşlar ev alan var mı, var ise durumu açıklayabilir mi diye sormuştum ama konu başka yerlere gidyor hep.

İstanbul'da icra ile ev almak istiyorum. Malum normalde pahalı evler. İcradan ev alınca o evin piyasasına göre ne kadar ucuza alabilirim evi? Semt olarak, Avcılar, K. Çekmece, Sefaköy, Bahçelievler ve yakıları.
  • quote:

quote:

quote:

İstanbul'da icra ile ev almak istiyorum. Malum normalde pahalı evler. İcradan ev alınca o evin piyasasına göre ne kadar ucuza alabilirim evi? Semt olarak, Avcılar, K. Çekmece, Sefaköy, Bahçelievler ve yakıları.

Evet kardeşim evi ucuza almak daha kolay.

Alabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Caipirinha

quote:

quote:

quote:

Alabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim. Peki diyelim evin Muammen bedeli 100.000 TL bu evi ortalama ne kadara alabilirim?
    Öyle ahım şahım bir ev istemiyorum. Kombisi olsun, oturulacak kadar temiz olsun yeter.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Alabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim. Peki diyelim evin Muammen bedeli 100.000 TL bu evi ortalama ne kadara alabilirim?
    Öyle ahım şahım bir ev istemiyorum. Kombisi olsun, oturulacak kadar temiz olsun yeter.

O belli olmaz tamamen o günkü duruma ihaleye gircek kişiye bağlı

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Alabilirsiniz.

O belli olmaz tamamen o günkü duruma ihaleye gircek kişiye bağlı

Ortalama bir tahminde bulunsanız? Aşağı yukarı ne olur acaba?

• quote:

Bu icra takiplerinde banka, kendi lehine rehinli, ipotekli ve hacizli malları cebri icra marifetiyle satışa (ihale) çıkarır.

Bu ihalelerde malların kimisi satılır. İşte bu noktada konuda tartışılan ihale mafyası, çakal, it, kopuk devreye girer.

Hocam aklıma takılan birkaç soru oldu paylaşmak istedim. Banka verdiği krediyi bir şekilde alamadı ve arabaya. eve..vs haciz koydurdu diyelim. Banka kendi lehine rehinli, ipotekli ve hacizli malları ihale ile satışında it-çakal sürüsünün fiyatı kırmasını neden göz yumsun? Alacağını tam anlamıyla garantiye almak için Aksine olabildiğinde artırım yapılmasını istemezmi? Ve neden çeşitli yedemin depoları yerine bankanın kendi depo veya antreposunda açık artırma usülü ile satılmıyor?
    Son bir şey daha acaba devlet satışa çıkarılan icralık malalrı önce kendi alacağını mahsup edilmesi içinmi bu tür gayri ciddi ihalelerle satışa çıkarıyor?

quote:

Bazı malları ise kimse satın almak istemez. Bunun farklı sebepleri olabilir: Mal hızla paraya çevrilemeyecek niteliktedir, kıymeti yüksek takdir edilmiştir, şans eseri satış ilanını ihale ile ilgilenebilecek insanlar görmemiştir vs. Bu liste uzatılabilir.

İşte ihalede üçüncü kişilerin satın almak istemediği malları banka alacağına mahsuben satın alır, çünkü bu mallar kıymet takdirinin genelde %40'ı bedelle bankanın olduğu için banka bu mallardan kar edebileceğini hesaplar. Her ihaleden önce avukat bankayı arar, satış ilanını gönderir ve ihale ile ilgili bankadan talimat ister. Banka avukata kıymet takdirinin %X'ine kadar pey sürebilirsin diyebilir, ilk ihaleye girme, ikinci ihalede pey süren olmazsa kıymet takdirinin %40'ına alacağa mahsuben satın al diyebilir, kimi zaman da ihaleye girme diyebilir. Farklı şeyler de söylenebilir ama üç aşağı beş yukarı bunlar söylenir.

Banka alacağına mahsuben satın aldığı malları da belirli aralıklarla satışa çıkarır.

Şimdi ağlayanın malı gülene yar olmaz edebiyatı ile düşününce en kral ölü soyuculuğu yine banka yapmıyormu bu durumda?

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pyrodigy -- 3 Şubat 2012; 16:16:29 >

• Şu anda biraz yoğunum, ilerleyen saatlerde açıklama yapacağım.
  • Abimde ihalelere gidiyordu eskiden ucuza araba almak için ama o huyundan vazgeçti neden diye sorduğumda aynen dediklerini yazıyorum "3bin-5bin az olacak diye milletin ahını almaya gerek yok. En son gittiğim ihalede aracın sahibi de vardı adamın yüzünü gördükten sonra bidaha ihalelere gitmem" dedi tercih sizin benim düşüncemde bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: infernaltr

Sen borcunu ödeme borçlandığın kişinin malını , parasını ye sonra lüks arabalarla dolaş..

Borçlunun aracının icrada satılmasına %100 olumlu bakıyorum. Benim borcum varsa bilerek ödemiyorsam devlet benimkini de satsın.

Sana ve senin gibi düşünenlere sonun kadar katılıyorum...

Mesela bende aracımı alırken kredile aldım ama ödeyebileceğim miktar o zaman için 8000 Tl filandı taksidini ödebileceğim şekilde ayarladım çok şükür sorun olmadı.

Bi yakınız bilinen iyi satışları olan bi markada satış danışmanlığı yapıyor. Anlatıklarna bakınca bu insanlara az bile diyorum..
    mesela adam geliyo diyor..15000-20000 tl civarı bi aracı var aylık 2000-2500 gibi geliri varmış diyo benden aylık 1000 tl ve civarı taksitlerle 50000 - 60000 tl gibi fiyatlı araçlara krediler giriyolar diyor bi kaç ay sonra patlak ve sonuç ödenmeyen kredi araç nerde hacizli otoparkta satış bekliyor...

Atalrımız boşuna dememiş AYAĞINI YORGANINA GÖRE UZAT diye......

Bide şu ahlı mal olayını anlamam.. Kardeşim sen ödeyemiyeceğin kredi alıp araca binip gezip havanı basarken vs durum iyide kredi patlak verince malın hacze düşünce millete ne diye ah ediyosun bütçene boyuna göre bişey al en azından öde ama senin olsun..
    Çok fazla lüks özentisi olan bi milletiz...

Bu arada bu kredi durumlarında vs yazdıklarımdan yanlış anlaşılmasın lafım ölüm yada bu gibi beklenmeyen ve gerçekten ciddi durumlar sonucu araçları haciz filan olanlara değil keyfi lükse özenip sonra ödemeyip vay benim aracım gitii diyenlere..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Corvınus -- 3 Şubat 2012; 18:56:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alp___

quote:

quote:

quote:

Limit bilir misin?

Polisler zor şartlar altında çalışıyorlar gerçekten çok zor bir meslek nöbeti, amiri, emir vereni, evine gidemeyişi vs. tam anlamıyla ateşten gömlek heleki büyük şehirlerde gecen gündüzün olmaz amaaa arkadaşımızın "Ego şöförü vatandaşı döviyim derken benden sopa yedi..." bu sözünü çok garipsedim polisin dayak atmak gibi bir görevi yok, işi adliyeye intikal ettirirdiniz C.Savcısı gereğini yapardı ama şayet ego şoförü sizi şikayet etseydi görevinizi kötüye kullanmaktan, efrada sui muamelden, cebir ve şiddet kullanmaktan vatandaşı darp etmekten ceza bile alırdınız... Yani haklı iken haksız olabilirdiniz... Türkiye 1980 yıllarının Türkiyesi değil karakollara alınıp her türlü dayak ve işgenceden geçen bir ülke değil çok şükür, o devirler bitti gitti... Gerçekten zor bir meslek söylediğim gibi sadece o an mesleğin vermiş olduğu zorluk diyelim ve umarım öyle kalmıştır saygılarımı sunar, tüm arkadaşlara iyi çalışmalar dilerim...

O haltı yerken sivil idim mesleğimi bilmiyordu kimse ve söylemedim ama bu yaptığımı haklı çıkarmaz,yanlış yanlıştır...
    Aslına bakar iseniz Otobüs şöförlerinide anlamak gerek akşama kadar türlü insanla uğraşıyorlar...

Uyarınız için sağolun...

@rewolver_,

Anlaşabildiğimize ve anlatabildiğime sevindim,
    Saygılar,teşekkürler...
    Asıl siz olgunlukla karşılamışsınız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hutaha -- 3 Şubat 2012; 20:10:11 >

• Merak ettiğim bir konu var, 1. ihaleye girmeden 2. ihaleye girilebiliyor mu?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.