Şimdi Ara

ICQ 10.0 Build 12208

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• ICQ 1995 - 1996 yıllarında İsrailli bir grup olan Mirabilis tarafından yazılan dünyanın en çok kullanılan anında mesajlaşma programların'dan biridir. ICQ ismi İngilizce "I seek you." ("Seni arıyorum.") cümlesinin söylenişidir.

ICQ kullanıcıları ardışık sırada dağılmış (söylentilere göre sırada boşluklar vardır), UIN (user identification number) adı verilen numaralarla kimliklendirilirler. Yeni kullanıcılar 100.000.000'un üzerinde numaralar ile kayıt olurlar, ve düşük numaralar (altı veya daha az) ICQ'ya ilk zamanlarda kayıt olmuş kullanıcılar tarafından eBay'da satılabilmektedir.

Programı bilgisayara yüklemedenhttp://go.icq.com bağlantısından Java sürümüne ulaşılabilir.

AOL, 1998'de Mirabilis ve ICQ'yu satın almıştır. 2016 yılı itibarı ile ICQ programının onuncu sürümü indirilebilir durumdadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e-Militarist -- 24 Ağustos 2017; 14:40:52 >

• Konu için teşekkürler fakat bir türlü ısınamıyorum Facebook dışında. Hem arkadaş çevresi olarak da pek yok ondan yani.
  • ICQ efsanedir aslında, zamanında rastgele ülkelerden insanlar aratıp dili geliştirdiğim oluyordu, ya da meraktan acaba bu ülkede kaç kişinin ICQ'su var gibisinden heveslere giriyordum. Girmeyeli uzun süre oldu,belki bir gün eski günleri yad etmek için girebilirim. Skype vs. varken ICQ'nun devri kapandı çoktan, giren varsa da eski günlerin hatrına
  • hey gidi icq be.
    başında çok sabahladığım olmuştu.
  • Anılarım depreşti birden. Yaşlanmış olduğumu da hatırlatmadı değil
  • mIRC ve şu ICQ... Bir zamanların efsanesiydiler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.