Şimdi Ara

içi sökülebilen 2.5 taşınabilir diskler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2 tb disk alıp içini sökerek gerektiğinde harici gerektiğinde ise dahili olarak kullanmak istiyorum ama daha önce wd elements ve seagate expensiyon marka 2.5 inc , 2 tane taşınabilir disk aldım ve şansımdan ikisi de kutuya lehimli olduğundan dizüstüne takamadım, acaba harici disklerden içi söküğlüp notebooka takılan hangi modeller var, bu konuda tecrüeli arkadaşlardan marka ve model önerisi bekliyorum.
    kalite önemli değil,
    içindeki disk çıkarılıp dizüstüne takılacak türden ve 2 tb olsun yeter.

• Normal hdd alip hdd kutusuna koyarsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gençüye

Normal hdd alip hdd kutusuna koyarsin

2 tb 2.5 inch dahili hard disk piyasada yok , 1 tb hard diskler ise harici disklerden çok daha pahalı, mesela 1 tb 2.5 samsung harici disk 150 lira iken 1 tb 2.5 dahili hard disk 200 lira , garip bir durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deneme1 -- 8 Şubat 2015; 14:15:20 >
  • deneme1 D kullanıcısına yanıt
    3.5" harddisk kutusuna koy

• sadece harici diskini söken arkadaşlardan cevap bekliyorum.
    içinden sağlam disk çıkan model harici disk arıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deneme1 -- 8 Şubat 2015; 14:27:58 >
  • Verbatim disklere bakin hocam 2 adet var bende 2010da aldigim model sokulebiliyor. Yeni olani sokme ihtiyaci duymadim ancak yapisi geregi onunda sokulebilir olacagini dusunuyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • deneme1 D kullanıcısına yanıt
    Youtube'dan hdd model sonuna disassembly falan yazarsan aradığın şeyi bulabilirsin.

Örneğin ben kendi kullandığım harici hddlerimden biri olan Seagate 2,5" 2TB Backup Plus Slim modelini arattım. Sonuç, içinde normal hdd varmış.

Bu benimkisi,http://www.vatanbilgisayar.com/seagate-25-2tb-backup-plus-slim-usb30-usb20-siyah-tasinabilir-disk.html#genel-bakis
    Bu da videodaki,http://www.vatanbilgisayar.com/seagate-25-2tb-backup-plus-slim-usb30-usb-20-kirmizi-tasinabilir-disk.html

Bu da video,

Şöyle arattım youtube dan 2TB 2.5" disassembly. Genellikle Seagate ve Toshiba hddler bu şekilde. Samsung ve WD genellikle devre kartına lehimli.

Seagate 2,5" 2TB Expansion

• seagate expension modeli lehimsiz ama normal harddiskin 2 katı kalın içine çift diskmi koydular acaba notebooka sığmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: deneme1

seagate expension modeli lehimsiz ama normal harddiskin 2 katı kalın içine çift diskmi koydular acaba notebooka sığmıyor.

evet hocam videolarda izlediğim kadarıyla daha kalın acaba bilerek mi yapıyorlar sizinki sığmadı mı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.