Şimdi Ara

İçi farklı dışı farklı ram ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba trendyol dan emlak ofisine sadece emlak ilanlarına bakan laptop icin ram aldim.

İlandaki ram Kingston 4 GB DDR3 1600 MHz KINGSTON CL11 SODIMM (KVR16S11S8/4G) 21002700

ancak gelen ise içi farklı dışı farklı bir ürün, ram çalışmasına çalışıyor ancak kafama takıldı

ram kutusunda etiket vs yoktu ona çok takılmadım ama tüm pazaryerlerinde aynı satıcı var ve puanı gayet yüksek

Özetle Kingston ram istedim ancak gelen Sk Hynix ama görünürde cipler kingston bu normal mı yada iade mi etmeliyim

gelen ram ve aida64 bilgisini paylaşıyorum

• Gayet normal bir durum. Çünkü Kingston DRAM üreticisi değil. DRAM'ları başkasından alıyor bunu da sitesinde açıkça yazıyor.

Aşağıdaki linkte Kingston'un "Neden Kingston Seçilmelidir?" sayfası var. Burada;

Alıntı

metni:

DRAM SağlayıcılarıKingston, sektördeki önde gelen DRAM üreticileriyle uzun süreli ilişkiler geliştirmiştir. DRAM yongalarımız, aralarında Micron, SK Hynix, Powerchip, Nanya'nın da bulunduğu üreticilerden doğrudan alınmaktadır.

Link: -> Tıklayın

İade için bir sebep görmüyorum. Güle güle kullanın.

• DoubleDragon D kullanıcısına yanıt
    Evet hocam Kingston diğer bellek üreticilerinin Chiplerini kullanıyor fakat bu ekranda Kingston yazması lazımdı.
    Sistemde tek takılı ram bu mudur hocam. Yanlış portalı ramin bilgisine bakıyor olabilirmisiniz

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Yok yanlış olması mümkün değil hocam diğeri zaten eski 2 gb ram.

Ürün çıkma olabilir diye düşündüm ilk başta ama üretim tarihi yeni,

ram üzerindeki etiket ve modüllerin üzerinde kıngston yazıyor sonra acaba etiket yanlış olabilir mi diye düşündüm ancak modül üstünde kıngston yazmasına rağmen cpu-z ve aida64 de hem modül hem dram üretici SK Hynix seri numaraları zaten tutmuyor

• Want to kullanıcısına yanıt

Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çakma kingston gibime geliyor hocam

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.