Şimdi Ara

iBooks için pdf dosyalarını epub'a çevirmek(Anlatım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
15
Favori
40.910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha önce verildimi bilmiyorum fakat bugün ben araştırırken buldum ve paylaşmak istedim.Eğer siz de iBooks üzerinden kitab okumayı seviyorsanız ve pdf dosyalarının basit görünümünden değil de epub uzantılı dosyaların gerçek kitap hissi uyandıran görünümünü kullanmak istiyorsanız işte yapmanız gerekenler;

Tabii ki bu işlemler için cihazınıza iBooks uygulamasını yüklemiş olmanız gerekiyor.

1-Öncelikle Calibre isimli programı şurdan indiriyoruz-->

http://calibre-ebook.com/download

2-İndirdikten sonra programı yüklüyoruz.Dönüştürülen dosyalarınızın nereye kaydedileceğini seçiyorsunuz ardından üreticiler kısmından Apple'ı seçiyorsunuz.(Hangi cihaz için kullanacaksanız yan taraftan da onu seçin.)

3-Sonrasında programın üzerinden kitap ekle kısmına tıklayarak dönüştürmek istediğiniz pdf dosyanızı seçiyorsunuz.Dosyanız eklendikten sonra arzularsanız kitabın kapağını da değiştirebilirsiniz.Onu da şöyle yapıyoruz;otomatik olarak metadata'yı download etmesini de isteyebiliriz(ama çoğunlukla kendisi kitap kapaklarını bulamıyor.)Ya da kaydettiğimiz bir fotoğrafı seçerek kitap kapağını kendimiz koyabiliriz.

4-Bu işlemleri tamamladıktan sonra soldan EPUB çıktısını seçerek ''Tamam'' seçeneğine tıklıyoruz ve kitabımız daha önceden seçtiğimiz klasöre kaydoluyor.Artık son olarak iTunes'umuzu açıp kitaplar kısmına epub uzantılı dosyamızı atıyoruz ve Apple cihazımızdan iBooks'u açarak kitabımızın keyfini çıkartıyoruz.

Bu arada pdf ile epub arasında ne fark var diyenler için-->

EPUB görünümü-->

PDF görünümü-->

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pardahun -- 1 Nisan 2012; 5:07:17 >

• bunu yaptıktan sonra nasıl göndeririz acaba ?

ben pdf leri bilgisayardan mail atıyorum. ipad te açıp mail i pdf e i açtıktan sonra bunu ibook ile aç diyorum öyle yüklüyorum kütüphaneye
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur@

bunu yaptıktan sonra nasıl göndeririz acaba ?

ben pdf leri bilgisayardan mail atıyorum. ipad te açıp mail i pdf e i açtıktan sonra bunu ibook ile aç diyorum öyle yüklüyorum kütüphaneye

Cihazınızı bilgisayara bağlayıp iTunes üzerinden atabilirsiniz veya sizin de yaptığınız gibi mail olarak atıp indirebilirsiniz.
  • evet yaptım öyyle programdan 3 tane dosya çıktığı için kafam karışmıştı.

teşekkürler.

pdf i dönüştürürken programda bazı seçenekler var onları değiştirmedim

sen değiştiriyor musun ?
    1 haftam var sınavlara çalışmak için o yüzden kurcalamıyorum bir hafta sonra kurcalarım artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur@

evet yaptım öyyle programdan 3 tane dosya çıktığı için kafam karışmıştı.

teşekkürler.

pdf i dönüştürürken programda bazı seçenekler var onları değiştirmedim

sen değiştiriyor musun ?
    1 haftam var sınavlara çalışmak için o yüzden kurcalamıyorum bir hafta sonra kurcalarım artık.

Ben de henüz fazla kurcalamadım programı o yüzden bir şey değiştirmiyorum seçeneklerden.Aslında sınav notlarını atabilmek için düşünmüştüm bu programı fakat defterdeki notları ipade nasıl atabileceğimi henüz çözemedim.Sanırım normal yazıyı scan edebilen bir takım programlar varmış.
  • OCR (Optical Character Recognition) diye geçer o programlar. El yazısında ne kadar başarılı olacakları biraz da sizin el yazınıza bağlıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turuncum

OCR (Optical Character Recognition) diye geçer o programlar. El yazısında ne kadar başarılı olacakları biraz da sizin el yazınıza bağlıdır.

Anladım fakat bölümüm gereği kiril alfabesiyle çalışıyorum.Acaba bu tarz programlar kiril alfabesini de destekliyor mu?

Edit: iOCR isimli bir program buldum app store'da ve birçok dili destekliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pardahun -- 1 Nisan 2012; 19:40:40 >
  • 25-30mblik dosyalar çok uzun sürüyor ama yada ben yanlış yaptım :)
  • http://www.online-convert.com/ bu adresten de farklı formattaki belgeleri birbirlerine donusturebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sirkumsali

25-30mblik dosyalar çok uzun sürüyor ama yada ben yanlış yaptım :)

Benim yaptigim dosyanin boyutu yaklasik 3mb civarindaydi ve hemen donusturdu o yuzden bu konu hakkinda bir sey diyemeyeceğim.

@Mka1881 sizin gosterdiginiz siteyi bilmiyordum. Daha kolay bir sekilde donusturebiliriz sanirim o site uzerinden. Tesekkur ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pardahun -- 2 Nisan 2012; 1:38:15 >
  • Bilgilendirme için teşekkür ederim.
  • 1-2 sene once bu konuyla alakalı bir baslık acmıstım ve baya tutulmuştu. simdi aradım silinmiş sanırım hicbiryerde bulamadım.

baska biryere yazdıgım bir yazımı copy/paste yapıyorum: belki yardımcı olur

rkadaslar herhangi bir kitabı telefonunuza atmak istoyorsanız, google dan

*.doc kitabın adı

*.pdf kitabın adı

yukardaki 2 sekilde arayın kitabı. bulduktan sonra indirin. doc --> pdf cevirme işlemi yapan onlarca program var (primoPDF gibi) bunlarla doc dosyalarını pdf yapabilirsiniz. ibook pdf yi okur ama kendi formatına düzenlemezseniz biraz düzensiz oluyor. bu nedenle calibre programını internetten indirin (google a calibre iphone ibook filan yazın cıkıyor)

programı calıstırıp telefonuda bilgisayara baglayın , direk sizin telefonu goruyor program. tam neresinden hatırlayamadım ama üstte kitap ekleme yeri var. tıklayın bilgisayarınızdan kitabı secin. doc yada pdf farketmiyor siz sectiginizde bu kitabı ibook formatında ibook programının raflarına gonderiyor. 10saniyelik bir olay.

iyi okumalar kitap kurtları..

edit: primopdf kullanımı:

doc dosyasını acın, printerdan yazma tusuna basın, printer olarak primopdf goruluyor. onu secin , nereye kaydetsin diye soruyor. onu secince dosyanız artık pdf olmuştur. iyi günler

• Bende PDF olanı epuba çevirdim lakin 600 sayfa olan kitap 1200 sayfa oldu. Arada boş sayfalar çıkıyor. cihaz ayarını ipad olarak ayarladım ama çözüm olmadı. Bilgisi olan varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bestercan

Bende PDF olanı epuba çevirdim lakin 600 sayfa olan kitap 1200 sayfa oldu. Arada boş sayfalar çıkıyor. cihaz ayarını ipad olarak ayarladım ama çözüm olmadı. Bilgisi olan varmı?

yazıyı buyutursen 2000 sayfa da olur. küçültürsen azalır.
  • Güzel anlatım olmuş, teşekkürler.
  • pdf'e alıştım ama kitap niteliğinde epub'da güzel duruyor, bir ara deneyeceğim bakalım.
  • Arkadaşlar bana bu işlemin tam tersi için program lazım. Yani Epub to Pdf. Var mı bildiğiniz program???

Yada Epub dosyalarını yazdırmanın bir yolu yok mu???

Not: Bilgisayarda kullanıyorum telefonda değil..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exnuc -- 6 Ekim 2012; 20:33:30 >
  • 7-8 ay önce bir araştırmıştım sonra bulamayınca vazgeçmiştim, sonrasında açılmış başlık, çok işime yarayacak teşekkür etmek te boynumuzun borcu elbette, elinize emeğinize sağlık.
  • Ben O zaman teşekkür etmiştim. 1 nisanda. tekrar teşekkür ediyorum. çünkü bu başlığa tekrar ihtiyacım oldu !
  • Adamsın dostum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.