Şimdi Ara

Ibiza 1.0 mpi 75hp dusunceleriniz? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
1
Favori
9.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • lpg konusunda sunu söyliyim öyle performans düşüşü falan olmuyor paraya kıyıp 2 bin liralık sistem takarsan baya baya benzinli gibi gidiyor araç ama eski lpg kullanan yada kullanmamış insan bunu bilemiyor tabi.

tak lpgyi bedavaya gez.
  • M.ERTEN kullanıcısına yanıt
    3.0 quattro var ozel siparis

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.0 75 HP LPG'li Polo kullandım.
    Arkadaşımın arabasıydı. Arabada 4 kişiydik ve düzlükte gayet iyi gidiyordu. 140-160 gibi hızlarda motordan beklenmeyecek şekilde performanslıydı.

Bunun yanında sakin kullanımlarda aracın LPG ile yakıtı 14-15 kuruşu geçmez.

Ben de burun kıvırıyordum 1.0 motora ama kullanınca fikrim değişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhanc64 -- 14 Mayıs 2016; 20:48:09 >
  • Yaklaşık 1 yıldır araç bakıyorum. 32-33 bine ikinci el geçmişi belli olmayan araç yerine bu araçlar şu an kafama daha çok yatmaya başladı. Tek yaşıyorum ve performans beklentim yok. Başka kullanan birileri varsa skoda ya da ibiza için yorum alabilirim. Bütçem 30 bin tl, 1.3 aveo düşünüyordum ama bir miktar kredi çekip 40a 0 araç almak daha mı mantıklı olur bilemedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: stevenashty

Yaklaşık 1 yıldır araç bakıyorum. 32-33 bine ikinci el geçmişi belli olmayan araç yerine bu araçlar şu an kafama daha çok yatmaya başladı. Tek yaşıyorum ve performans beklentim yok. Başka kullanan birileri varsa skoda ya da ibiza için yorum alabilirim. Bütçem 30 bin tl, 1.3 aveo düşünüyordum ama bir miktar kredi çekip 40a 0 araç almak daha mı mantıklı olur bilemedim

Yol ve motor sesi focusa gore cok dusuk. Karabuk sehir merkezi sabah aksam saatlerinde yogun oluyor. Dun yaptigim olcum sonucu km de 26 kurus yakmis. Shell v power kullaniyorum(4.46tl). Performans olarak istanbula gittim ve hic uzmedi. Tek sikintisi sehiricinde 4 kisiyken rampalarda motor isteksiz oluyor.tepkileri baya zayifliyor. Donanim olarak 3 arac da iyi. Ufak farkliliklar var. Ben hiz sabitleyicisi oldugu icin ibizayi tercih ettim. Fabia ve polo yu bilmem ama ibizanin arka tarafi dar. Tabi focusa gore:) eski aracim focus 1.6 comfort benzinliydi. 2011 de 0 km almistim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mert luigi -- 16 Mayıs 2016; 13:54:56 >

• Herkese selam,

Bundan onceki aracim kia picanto 1.1 2011 Lpgli idi. Lpg tuketimi karma 7 lt idi. Kiyaslamayi bu araca gore yapicam. Ayni segmentte degiller biliyorum.

Seat ibizayi reference baz paketi ile yaklasik iki ay once 37.600 e parksensor dahil olarak sakaryadan aldim, arac su an 4000 km de. 150 km once brc marka lpg yi 2000 tl ye taktirdim.

Bu arabayi tercih etmemde iki onemli ozellik vardi. Hiz sabitleyici olmasi ve sifir fiyatinin dusuk olmasi.

Yakit tuketimi 3500 km de karma kullanim 5.7 lt yi yumusam kullanimla yaptim
    Lpg de ilk fullemeden sonra karma kullanim 6.7 lt yi yumusak kullanimla yaptim.2tl opet lpg ile km de 13 kuris keyfi :)

Hosuma giden ozellikleri:.

Bagaj boyutu iyi, artik bagajim var diyebiliyorum.
    Kart okuyuculu mp3 çalar olması guzel, ama arka kapilarda kolon yok. Ses kalitesi kotu degil.
    Virajlari cok iyi.
    Benzinliyken izmitten istanbula gidiste araci 130-140 a sabitledim yokuslarda hiz dusmedi(4 yetiskin). Ama dusuk hizla yokusa girerseniz hizlanmak icincok kasmayin derim :)
    Lpg ye gecip gecmedigi anlasilmiyor, lpg den sonra dusuk devirdeki seste azalma oldu.

Hosuma gitmeyen ozellikleri:
    Debriyaj biraz sert, fren dozajlama iyi, gaz yumusak hos kullanimli.
    Amortisorler cok sert, ilk aldigim gunden bu gume biraz yumusamis olsada baya sert, bi tik daha yumusak olmaliydi.
    Esigin oldugu bolum bir hayli genis oldugu icin inme binme sirasinda biraz engel oluyor.
    Direksiyonu begenmedim, yukari asagi ve derinlik ayari olmasina ragmen kendime uygun bi ayar yapamadim, tutus pozisyonu rahat degil.
    Yine direksiyon, arac dururken ve birinci ikinci viteste cok yumusak gayet guzel ama 100 le giderken baya sertlesiyo, donmek istediginizde bende donmek istemiyorum gibi bi tepki veriyo.
    Vites bosta olsa bile debriyaja basmadan mars almiyo.
    Klimayi acinca hava sirkulasyonu iceriden otomatik aciliyo.
     Ibiza 1.0 mpi 75hp dusunceleriniz?

3-5 sene kullanirim diye dusunuyorum...

Lpg kullanim guncelleme. Yaklasik 2500 km lpg kullanimim oldu. Lpg taktirdigimda benzini fullemistim. 2500 km lpg kullanim sonrasi tekrar fulledim 20 tl benzin aldi. Enaz tuketimi izmit ayvalik arasinda yaptim bir tam depo 31 lt lpg ile 500 km gitti. Opet lt si 2 tl den 12 kusur kurus yapiyor. Karma kullanimda en fazla 16 kurus yakiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kargakovar -- 16 Temmuz 2016; 17:29:52 >

• performans beklentiniz yoksa alınabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkboyy

performans beklentiniz yoksa alınabilir

20 tl benzin tüketmesi iyi, bende brc kit kullanıyorum ayda 50 tl tüketiyor bu yaz aylarında bıle.
  • Fiesta veya Polo bak

• kargakovar K kullanıcısına yanıt
    Araç üç silindirli olduğu için LPG kitinde indirim yapıyorlar mı?
  • 14 yıldır araç kullanıyorum birçok farklı marka aracım oldu. Tam 1 senedir bu aracı kullanıyorum yakıt olarak çok memnunum.Zorlamadan 4.5 literleri görüyorum. Performans konusundada yeterli üzmüyor. Donanımı gayet yeterli tavsiye ederim
  • infrared kullanıcısına yanıt
    LPG var mı ?

Aracın beğenmediğiniz en önemli özelliği nedir.

4.5Litre\100km tüketiminde ortalama hızınız nedir?
  • altrea kullanıcısına yanıt
    aracı 1 seneden uzun süre kullandım. ve geçen hafta sattım. ortalama hızım 39 du sanırım. trafiğe girsenizde çok artmıyor tüketim en fazla sehir içi 6 ya çıkıyor. lpg yoktu bende.
  • infrared kullanıcısına yanıt
    Çok iyi küçük olduğu için mi sattınız
  • araç degisikliği yapmak için sattım. boyut olarak hiçbir sorunu yoktu benim için
  • Geçtiğimiz hafta 1.0 ibiza kullandım 3 gün

3 günde toplam 2000km yaptım

Hep uzun yol

Ankara hopa

Hopa ankara

Araç 2017 model ve lpg li

Arkadaşımın aracı ve lpg montajı ise çok uzman ellerde yapıldı ayar vs çok ozenildi herşey hesap edildi vs ve araçta atiker grand var

Montaj yapılan yer ankaranin değil bence ülkenin en kaliteli ve ciddi firması

Neyse

Birincisi vay efendim bu araç 1.0 cekmez gitmez etmez vs bunları bi geçin

2. Olarakta vay efenim lpg yide taktirdiktan sonra hele hiç gitmez cekmez arızası virti zirti vs gibi cahillikleride bırakın

3. Lpg araca benzinden daha az zararlıdır ve hatta lpg aracı bir nebze de olsa dahada güçlendiriyor bir sürü testi yapıldı açıklamalar var gerçekler var

Öyle içteki lpg ön yargilariyla araştırmadan görmeden vs sayıp savurmayin

Gelelim çekiş ve yakıt tüketimi konusuna

Araçta 3 kişi idik ortalama 3 kişinin ağırlığı 250 kg

Karadeniz Sahil yolu radarlari hariç hız sabitleme ile 100kmh gittik geldik

Ankaraya döndüğümüzde yakıt tüketimi ortalamamız 4.7 litre idi

Çekişi gayetten de iyi

Ben e39 530i sahibiyken bu yorumu yapıyorum

O çekmiyor gitmiyor etmiyor diyen tayfa sanıyorum ki falcom x felan kullanıyor yada F16

Bir arkadaşımızda ise bunun tsi olanı var

Ondada lpg var yine atiker ama onun sistem değişik

O sürekli ankara adana gider gelir haftada 1 kez

Tek başına gider gelir ve ondada 100kmh disiplini vardır ve o yolda mola da vermez acil bi durum yoksa

Onunda yakıt tüketimi 3.9 litre lpg ortalama ama eser miktarda da benzin tüketiyor

Ankaradan adanaya git gel 30tl lik bi benzin tükettiğini söylüyor lpg nin yanında

Bizdeki durum bu

Yani konuyu bi inceledimde arabanın kullanıcısı yada sahibi olanlardan çok

Lpg düşmanı ve düşük cc düşmanı olan kişiler yazmış çizmiş.

İnanın ciddi ciddi almayı düşünüyorum ama tsi olanını ha 75lik düz olanda alınmaz bi araç değil ama gönlüm tsi den yana

• Peugeot 206 1.4 de 75 bg. Artık 1.0 atmosferikten aynı gücü alıyorlar demrkki. 75 bg motor lpg ile hızlanması yavaş oluyor tabi ama bence gayet yeterli.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.