Şimdi Ara

Ibiza 1.0 mpi 75hp dusunceleriniz? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
1
Favori
9.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam bizde dusunduk 1.0 motorlari ama vazgectim.
    Kullanan arkadaslar ile konusup vazgectim. Nedeni sunlardir.
    1. 2.el de zarar ediyor.
    2. Yuzbin km den sonra titreme oluyomus motorda.
    3. Arac kucuk motor sende gitsin diye gaza yapistirinca cok yakiyormus

Benim asil korkum 3. Madde oldu cunku daha once 1.2 motor kullandim. O aracimda bile yakitin ortalamadan cok gittigini gordum

Sonuc Dacia Sandero Stepway 1.5 dci aldim. Cok sukur memnunum. Tabi bu beklentiylede alakali arkadasta 0.9 benzinlisi var o da cok memnun. İki modelini de tavsiye ederim.
    Motor ve performans olarak ama sizin paylastiginiz model gibi donanimlar yok tabi daciada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1.2 benzinliyi satmamin asil sebebi 1.4 ten daha fazla yakmasidir
    1.6 gibi de degilki tupte takilmiyordu, taksan hic cekmiycek arac.
    O yuzden 1.5 dizel aldim.
    1.2 benzinden daha az yakiyor ve cok daha iyi gidiyor
    Maddi olarak eksigim vardi bankaya bulasmadim , pederden borc aldim simdi odedim ancak sukur

• 1.2 tsi jetta dsg kullandim onu da tavsiye ederim bu arada. Turbo benzinlilerin gidisi cok guzel ve yakiti da makul. Telden guzel yazamadim kusura bakmayin. Hayirlisi olsun simdiden. Saygilar..

• 1.0 mpi düz atmosferik motorsa lpg takılmalı. hatta tsi modellere göre ilerde ikinci elde daha avantajlı bile olur.
    ibiza kaç kg bir araç bilmiyorum ama güç ve motor kıyaslayınca az yakacaktır ama boyutuna göre ideal tüketim bence lpg ile olur.

1.2 atmosferik 75 hp clio da lpg ile iş görür.

ayrıca 1.0 yaris otomatik var. 5.5 litre ankara içi şehir içi karışık kullanımda.. yaz kış klima vs dahil..
  • o motorla ve sincap kesesi kadar arka koltuk diz mesafesiyle o araba 30binden 1 tık fazla etmez

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2nci araç olarak fabia 1.0 ambition aldım. Bir de 2010 megane 3 var 1.5 dci. Fabia daha keyifli. 1.0 motor şehir içinde gayet yeterli. Çevre yolunda 170e dayadım hiçbir sorun yok. Yakıt olarak gayet iyi, 4,5 - 5,5 arası değişiyor şehir içi Ankara'da. Motor sesi 3500 devirden sonra çok tatlı çıkıyor. Uzun yol hariç tavsiye ederim. Motordan yana sorununuz olmaz ancak diğer malzeme kalitesinden dolayı ilerleyen zamanlarda problem çıkarması olası araçlar bunlar. Yine de fiyat performansta gayet başarılı. İbiz yerine fabia ya da polo öneririm.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende de imzamdaki araç var. Şöyle gider böyle gider gibi cümleler kuramayacagim. Ancak şu kadarını söyleyim. 50 km hızı gecemedigin istanbulda, 121i gecemedigin dublede, 132 yi gecemedigin otobanda neyin yarışıdir arkadaş bu. Fabia, ibiza-Polo ve diger B sınıfı HB lere göre en geniş iç hacım ve donanım yelpazesine sahiptir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erka1907 -- 12 Aralık 2015; 23:01:38 >
  • 1.0 mpi kullanıcısıyım. Aracı almadan önce çok araştırdım. Skoda vw seat forumlarından bulabildigim kadarıyla bilgi edindim. Bu motor gercek anlamda harikalar yaratıyor. Arac adeta kokluyor ve torkunu alt devirlerde vermeye basladığı için 1.4 gibi hissettiriyor. Önceki aracım focus 1.6 idi. Onu da sıfır km almıştım. Ve ben yadırgamadım. Hacmine göre başarılı. Şehirlerarası 4 yetişkinle yolculuk ettim. Zorlanmadan 150km hıza ulaşıyor. Sonrasında ise yavaş yavaş 170e çıkıyor. Gayet keyifli bence. Fakat araçta bolca sert plastik kullanılmış

• quote:

Orijinalden alıntı: Mert luigi

1.0 mpi kullanıcısıyım. Aracı almadan önce çok araştırdım. Skoda vw seat forumlarından bulabildigim kadarıyla bilgi edindim. Bu motor gercek anlamda harikalar yaratıyor. Arac adeta kokluyor ve torkunu alt devirlerde vermeye basladığı için 1.4 gibi hissettiriyor. Önceki aracım focus 1.6 idi. Onu da sıfır km almıştım. Ve ben yadırgamadım. Hacmine göre başarılı. Şehirlerarası 4 yetişkinle yolculuk ettim. Zorlanmadan 150km hıza ulaşıyor. Sonrasında ise yavaş yavaş 170e çıkıyor. Gayet keyifli bence. Fakat araçta bolca sert plastik kullanılmış

sehir içi ve dısı tuketım ne durumda
  • CyberBot kullanıcısına yanıt
    Devirli kullanirsa yakmaz mi yakar mi bir daha dusunun isterseniz :D

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ktlimited01 K kullanıcısına yanıt
    Araci ankara'dan aldım ve karabuk'e geldim. 120km/s sabit hız ile 4.8litre ortalama ile geldim. Şehir içi ise 6.2 civarında. Karabukten ılgaz dagına 4 yetiskin ile cıktık. Kilometrede 25 kurus yakmıstı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mert luigi -- 13 Mart 2016; 17:29:34 >
  • quote:

Araci ankara'dan aldım ve karabuk'e geldim. 120km/s sabit hız ile 4.8litre ortalama ile geldim. Şehir içi ise 6.2 civarında. Karabukten ılgaz dagına 4 yetiskin ile cıktık. Kilometrede 25 kurus yakmıstı

buna lpg takılrısa 7-7,5 yakalanır o zaman sehir içinde mantıklı
  • quote:

1.0 mpi kullanıcısıyım. Aracı almadan önce çok araştırdım. Skoda vw seat forumlarından bulabildigim kadarıyla bilgi edindim. Bu motor gercek anlamda harikalar yaratıyor. Arac adeta kokluyor ve torkunu alt devirlerde vermeye basladığı için 1.4 gibi hissettiriyor. Önceki aracım focus 1.6 idi. Onu da sıfır km almıştım. Ve ben yadırgamadım. Hacmine göre başarılı. Şehirlerarası 4 yetişkinle yolculuk ettim. Zorlanmadan 150km hıza ulaşıyor. Sonrasında ise yavaş yavaş 170e çıkıyor. Gayet keyifli bence. Fakat araçta bolca sert plastik kullanılmış

araç ne ? ve ayıptır sorması kaça aldınız
  • bende aynı aracın skoda fabia versiyonu var.
    diğer ikisinden yani polo ve ibizadan daha donanımlı ve daha geniş bir iç hacme sahip.
    aracın hızı gayet makul, tabi sürekli ivmeli kullanacaksanız eğer sizin işinize yaramaz.
    araç 980 kg. torku da 97 nm. yani kağıt üstünde vasat sayılabilir ancak sürüşü çok keyifli.
    ayrıca 100 km de 5 litre benzin karma tüketim de cabası. lpg mi? o da ne?
  • gitmesi icin basacaksin, bastikca yakacak... bence alma. artik motorlar bile en az 1000cc, arabaya 1000cc atmosferik motor gitmez. akilli dusun kardesim
  • Yüksek performans beklentiniz yoksa kesinlikle alınır.Ben bir süre 1.0 68 beygir lpgli i10 kullandım şehir içinde hiçbir zaman mağdur etmedi performans olarak, şehir dışı ve çevreyolunda ise 140 km hıza rahatça çıkıyordu ama bu tarz araçların önceliği kesinlikle performans değil ekonomi.75 beygir benzinli ibizanın biraz daha iyi bir performansa sahip olacağını düşünüyorum.

• Rapid Step kullanıcısına yanıt
    Seat ibiza 1.0 mpi

• quote:

Orijinalden alıntı: erka1907

bende aynı aracın skoda fabia versiyonu var.
    diğer ikisinden yani polo ve ibizadan daha donanımlı ve daha geniş bir iç hacme sahip.
    aracın hızı gayet makul, tabi sürekli ivmeli kullanacaksanız eğer sizin işinize yaramaz.
    araç 980 kg. torku da 97 nm. yani kağıt üstünde vasat sayılabilir ancak sürüşü çok keyifli.
    ayrıca 100 km de 5 litre benzin karma tüketim de cabası. lpg mi? o da ne?

Daha donanimli demissiniz ama donanim goreceli kavram. 3 araci karsilastirdim ve sirf hiz sabitleyici var diye ibizayi tercih ettim. Fabia da ise yok fakat start/stop var. Polo da ise renkli ekran var. Yani ihtiyaca gore degisir donanim mevzusu. Cunku diger bir cok ozellik standart bu 3 aracta

• sakin kullanan için ideal, performanslı kullanan için işe yaramaz, kafada sürekli yakıt hesabı yapanlardansanız, sürekli gözü dikiz aynasında olup arkadakiyle arayı açık tutma takıntılı biri değilseniz, bu araç gayet iş görür, üstüne lpg ile bedava gider
  • Şehir içi yada dışı tüketimlerde araçın ortalama hızınıda verebilirmisiniz.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.