Şimdi Ara

İBB'den elektrikli scooter düzenlemesi: Plaka sistemine geçilecek ve ücretler düzenlenecek (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
0
Favori
5.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şu parmak arası terliklere ne zaman vergi geliyor haberi olan varmı

• Tarih-i balıkçı taksi işletmesi metrobuse %70 zam gece tarifeli biletler imamoglu hersey cok guzel olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: Savunmadım Çıkar Göster

şu parmak arası terliklere ne zaman vergi geliyor haberi olan varmı

hocam turizm sezonu içersindeyiz her an gelebilir şu an rağbet çok yüksek...

ama ben çok daha önemli bir detaya dikkat çekmek istiyorum

bakınız plazalarda neyim hep topuklu giyiyorlar gerçekten bazıları çok ince oluyor.

böyle güzel bir bileğe sahip ayağın burkulup incinmesi hatta o ayakları oluşturan sütun gibi bacaklarda böyle bir kırık ne bileyim bir çatlak efendime söyleyeyim böyle bir allah korusun morarma zühur etmesi kabul edilebilir mi ?

böyle bir şey olabilir mi?

resmen kadınlarımız diken üstünde yürüyor.

şu topuklara bir bakınız bunlar diken gibi değil mi

o topuklu ayakkabılar bir merdivende bir kaldırımda veya bir bina içersinde yürürken bir yere takılsa bir kaza meydana gelse bunun hesabını kim verecek.

bakınız bu bir dramdır.topuklu ayakkabı giyenler için ferdi kaza sigorta primi +kdv +ötv getirilmelidir.

itiraz edenlere karşı ötv getirilmesi de gayet uygundur.

niye özel tüketim vergisi diye soran varsa e kardeşim böyle bileklere bacaklara ayaklara her kadın sahip mi ? her kadına bu ayakkabı yakışır mı ? her kadın böyle ayakkabı giyiyor mu alabiliyor mu lütfen bir düşününüz

İBB'den elektrikli scooter düzenlemesi: Plaka sistemine geçilecek ve ücretler düzenlenecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 4 Ağustos 2020; 13:28:23 >

• Devletçilik adeta bir kanser gibi sardı ülkeyi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vanished Man V kullanıcısına yanıt
    :) eko yaparsa iyi yapar diyorsun. bir yerden koltuk çıkacak birşey buluruz.

• Ulkede olmasi gereken insanlarin siniflandirilmasi gerekiyor her insan esit olmamali egitimsiz birine cocuk yapma ehliyet hakki felan verilmemeli salak salak adamlar marti kullaniyor milletin uzerine suruyor deviriyor felan . yada çok pahali olsun egitimsiz fakirler binmesin şunlara

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

hocam turizm sezonu içersindeyiz her an gelebilir şu an rağbet çok yüksek...

ama ben çok daha önemli bir detaya dikkat çekmek istiyorum

bakınız plazalarda neyim hep topuklu giyiyorlar gerçekten bazıları çok ince oluyor.

böyle güzel bir bileğe sahip ayağın burkulup incinmesi hatta o ayakları oluşturan sütun gibi bacaklarda böyle bir kırık ne bileyim bir çatlak efendime söyleyeyim böyle bir allah korusun morarma zühur etmesi kabul edilebilir mi ?

böyle bir şey olabilir mi?

resmen kadınlarımız diken üstünde yürüyor.

şu topuklara bir bakınız bunlar diken gibi değil mi

o topuklu ayakkabılar bir merdivende bir kaldırımda veya bir bina içersinde yürürken bir yere takılsa bir kaza meydana gelse bunun hesabını kim verecek.

bakınız bu bir dramdır.topuklu ayakkabı giyenler için ferdi kaza sigorta primi +kdv +ötv getirilmelidir.

itiraz edenlere karşı ötv getirilmesi de gayet uygundur.

niye özel tüketim vergisi diye soran varsa e kardeşim böyle bileklere bacaklara ayaklara her kadın sahip mi ? her kadına bu ayakkabı yakışır mı ? her kadın böyle ayakkabı giyiyor mu alabiliyor mu lütfen bir düşününüz

Alıntıları Göster

Hocam ben topuklu ayakkabıya karşıyım. Yeni doğmuş, ayağını yere sağlam basamayan antilop gibi dolaşan kadınlar var.

Fayanslara da zarar veriyor. Mesela bir bankaya giriyorum. Fayanslar hep çatlamış. O an böyle bir kadın yankılar eşliğinde tak tak gidiyor. Tam o sırada kafaya dank ediyor "heeee" diye.

• hidrojennn kullanıcısına yanıt

Siyaset derdinde olan sensin ben değilim. Ekoyu salla ben ulaştırma bakanlığı bunu yapsa yine savunurdum ancak sen bunu eko yerine bakanlık yapsa yine aynı fikirde olacak mıydın?

Varsa senin arabana martı veya elektrikli bisiklet çarptığında zararını nereden karşılayacağını biliyorsundur herhalde ben bilmiyorum ve merak ediyorum.

• Hükümetin vergilendirme sistemi
    +amza geçen yıl en çok hangi elektronik satılmış
    -televizyon
    +Yaz %20 ek vergi
    +peki son günlerde halk neye rağbet etmiş
    -elektrikli kaykay gibi bişi var efendim . Sürekli binip geziyolar vergi de yok doğru düzgün
    +Hıı onu iyi dedin yaz ona da %30 gezmesinler o öyle çok. Taksicilerle de aramız açılmasın
    -efendim bir de bunlar kola meşrubat içip içip duruyor burdan da koyalım bence biraz
    +Ya onu bende düşündüm de bizim seçmen de çok içiyor onları nasıl edelim.
    -gündem değiştiririz arada kaynatırız efendim
    +Koy işte ona da bişeyler , aslında dolar bazında vergi getirmemiz lazım , TL alınca pek faydası olmuyor . Onu da sonra yaparız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • muradisdan kullanıcısına yanıt
    öyle harça harça nasıl olsa gelecekte ödenir işleri bitti.. deniz ve yalancı cennet yok artık tüm dünya devletcilik oynayacak

• mokoko_TR kullanıcısına yanıt

bisikletlerde de plaka yok. onlar çarpınca ne olacak peki? pek inandırıcı değilsin. :) bisikletlerin çoğu scoterlerden hızlı. dünyanın neresinde görülmüş elektrikli scotere plaka? mozambikte bile yoktur. ha akp yapsın, ha chp. mantıksız.

bisikletlerde de plaka yok. onlar çarpınca ne olacak peki? pek inandırıcı değilsin. :) bisikletlerin çoğu scoterlerden hızlı. dünyanın neresinde görülmüş elektrikli scotere plaka? mozambikte bile yoktur. ha akp yapsın, ha chp. mantıksız.

• hidrojennn kullanıcısına yanıt

70 yapıyor elektrikli bisikletler 6 akülü modelleri.

Trafik kurallarına uymuyor trafik ışıklarında durmuyorlar. Araçların sağından gidip çok kaza yaptıklarını da gördüm. Kask yok birşey yok plaka yok diye kaldırımdan gider, ters yönden gider trafiğin anasını ağlatıyorlar.

Martı falan ne olduğu belli değil. Onların kiralamasında benim arkadaşım çalıştı aylarca. 3 kişi binen bile var bunlara. Bu aletleri kiralıyorlar ve bundan bir kazanç var tabi vergisi olacak. Ben aldığım herşeye vergi öderken martı neden ödemesin?

Yolda yürürken martı kullanan biri bana çarptı ne olacak? Araç olsa trafik sigortasından hastane masrafı ödenir. Ben arabayla giderken martı kullanan bana çarptı ve yaralandı suçlu da o ise peki bu adamın sigortası var mı ki hastane masrafı ödensin? Sonra araçtaki zararı kim ödeyecek? Martı mı sürücü mü?

Teknik mevzu bunlar. Devlet açısından vergi, belediyeler açısından yer işgali, vatandaş açısından kaza durumları var tabi düzenleme olacak.

Bisikletler için kurallar var uyulmuyorsa ve devlet kuralı uygulamıyorsa ben ne yapayım?

• akülü arabalara da plaka gelmeli.şimdiki bebeler hayatı hızlı yaşıyor .geçen gün mahallede yürüyorum böyle ...bi baktım üstüme sürdü arabayı bebenin biri.... napıyon lan kereta dedim hoşuna gitti gülüyor ...

böyle bir şey olabilir mi ?

bu akülü arabalar hem yolcu taşıyor hem de mahallede potansiyel bir trafik canavarı.bence düzenleme şart

İBB'den elektrikli scooter düzenlemesi: Plaka sistemine geçilecek ve ücretler düzenlenecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 4 Ağustos 2020; 14:26:29 >

senin kaçırdığın nokta ne biliyormusun? bunlara plaka takılsa bile bunlar 50cc motorlar gibi trafik sigortasından muaf olacaklar. zaten plakaya gerek yok. bisiklete, yaya bile polis trafik cezası kesebiliyor. tc no diye birşey var. kaza yapsınlar oradan mahkeme açarsın

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.