Şimdi Ara

İBB çalışanının en düşük maaşı 4 bin 97 TL oldu (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
136
Cevap
2
Favori
4.392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • isbakta ar-ge de mühendisim bu haber gerçek değil arkadaşlar. Ben bu parayı almıyorum :) şefler anca bu kadar alıyorlar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scalebor90 -- 21 Ekim 2016; 8:22:01 >
  • hergün bir şoför dayak yiyor ondandır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lumiafanx920

Al gülüm ver gülüm. 1300 liraya haftasonu dahil çalışmak zorunda kalan üniversite mezunu insanlar varken , belediyenin en düşük maaşının 4.000 lira olmasının neyle açıklayacaklar.

Yandaslikla

• Ülkeyi 1994'te Ak partiye ( O zaman Refahtalardı bir kısmı) teslim etseydik bugün en az o kadar alacaktık.
    İBB o zaman teslim olduğundan bu parayı alıyor zamanla yeterince iyi vatandaşlar olursak sıra bize gelir diye düşünüyorum ben.
  • bundan önce asgari ücret 1000 tl civarıydı o zamanda yetmiyordu şimdide yetmiyor çünkü maaşa zam geldikçe herşeye zam geliyor
  • enfslasyon katmadan 2002 ile 2010 kıyaslamışlar
  • Şağdıçlar doktorla yarışıyo maşallah
  • Asgari ücret 4000 tl olunca özel şirketlerin ek masraflarını sen karşılayacan heralde. Boş boş konuşmayı ne çok seviyosunuz.

• 26 bin maaş yetmez ama ossun artık

http://m.mynet.com/emekliyken-calisan-milletvekiline-266-bin-lira-maas-finans-123601/

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Diğer belediyelerin çalışanları beslememi onlar ne alıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: Deadp00L

Asgari ücret 4000 tl olunca özel şirketlerin ek masraflarını sen karşılayacan heralde. Boş boş konuşmayı ne çok seviyosunuz.

Vergi denen sömürge mantığı gerçeklik kavramından uzak olduğu sürece 100.000 tl olsa ne olacak çalışanın hiç birşey olmayacak ve dwğişmeyecek asgari ücret yani tabandan vergi alımının kaldırılması şart sgk ile asgari ücretin doğru orantılı olması yanlış ayrıca vergi alınmaaı bile saçmalık yatan paradan zaten her muayene ve ilaçtan komisyon alınıyor. Zenginleein vergi borçları ile 2. Türkiye Cumhuriyeti kurulur onlara gücü yetmeywn aciz devlwt ancak bizlerden alır vergi zaten birde esnaftan ufak onlarda olmasa .....

• Tamam da bu durum genel çalışanı kapsamıyo ki, başlık yanlış açılmış bence. Biraz araştırma yapılırsa durumu net olarak ortaya koyabilirsiniz. Bu hafif yanlış veya eksik bilgi diyelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Okanyigitkaya

Tamam da bu durum genel çalışanı kapsamıyo ki, başlık yanlış açılmış bence. Biraz araştırma yapılırsa durumu net olarak ortaya koyabilirsiniz. Bu hafif yanlış veya eksik bilgi diyelim.

başlığı kendi kafama göre koymadığım için sorun yok tüm haber ajanslarında bu başlık geçiyor başka yerlere çekip başka manalar çıkartabilecek başlık atmaya gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: black_flood

quote:

Orijinalden alıntı: Deadp00L

Asgari ücret 4000 tl olunca özel şirketlerin ek masraflarını sen karşılayacan heralde. Boş boş konuşmayı ne çok seviyosunuz.

Vergi denen sömürge mantığı gerçeklik kavramından uzak olduğu sürece 100.000 tl olsa ne olacak çalışanın hiç birşey olmayacak ve dwğişmeyecek asgari ücret yani tabandan vergi alımının kaldırılması şart sgk ile asgari ücretin doğru orantılı olması yanlış ayrıca vergi alınmaaı bile saçmalık yatan paradan zaten her muayene ve ilaçtan komisyon alınıyor. Zenginleein vergi borçları ile 2. Türkiye Cumhuriyeti kurulur onlara gücü yetmeywn aciz devlwt ancak bizlerden alır vergi zaten birde esnaftan ufak onlarda olmasa .....

Benim eleştirim yok asgari maaş 5000 olsun, 10000 tl olsun diye hayal dünyasında yaşayanlardı. Asgari maaşın 5000 tl olması demek işsizlik sayısının en az 3 katına çıkması demek olur. O asgari ücretler çatır çatır işyeri sahibinin cebinden çıkıyor. Hepimiz Türkiye'de yaşıyoruz ekonomik durum az çok belli. 100 kişi çalıştıran şirket asgari ücret 5000 olduğu anda çalışanların yarısını işten çıkartır. Ben olsam bende çıkartırım.

• Her millet hak ettiği şekilde yönetiliyor.
  • Metin2nin Demircisi kullanıcısına yanıt
    konuda normal bir şey diyen arkadaşa lan tırrek ile başlayan bir cevap veriyosun. yukarda hakaret dahi etmeyen arkadaşa hakaret etti diye iftira atıyorsun. üstüne bu arkadaşın siyasi görüşünü bilmeden chpli diye yorum yapıp insanları da genelliyorsun tebrikler aktroll..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilk5bin

konuda normal bir şey diyen arkadaşa lan tırrek ile başlayan bir cevap veriyosun. yukarda hakaret dahi etmeyen arkadaşa hakaret etti diye iftira atıyorsun. üstüne bu arkadaşın siyasi görüşünü bilmeden chpli diye yorum yapıp insanları da genelliyorsun tebrikler aktroll..

Tırrek demek başka beyinsiz demek başka. Benim söylediğim kelime samimi bir kelime, aslanım hacım gibi. Hakaret bile etmemişmiş..

Tebrik ederim seni iyi analiz yapıyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metin2nin Demircisi

quote:

Tırrek demek başka beyinsiz demek başka. Benim söylediğim kelime samimi bir kelime, aslanım hacım gibi. Hakaret bile etmemişmiş..

arkadaş 1 dakika sonra mesajı düzenlemiş. ayrıca tırrek osuran veya boş yapan adam anlamına gelmektedir. daha kullandıgın kelimelerin anlamını bilmiyorsun ben seni tebrik ederim metin2nin demircisi.kaldı ki lan tırrek demişsin.sana göre lan da samimiyet göstergesidir kesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilk5bin -- 21 Ekim 2016; 17:21:32 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Metin2nin Demircisi

quote:

arkadaş 1 dakika sonra mesajı düzenlemiş. ayrıca tırrek osuran veya boş yapan adam anlamına gelmektedir. daha kullandıgın kelimelerin anlamını bilmiyorsun ben seni tebrik ederim metin2nin demircisi.kaldı ki lan tırrek demişsin.sana göre lan da samimiyet göstergesidir kesin.

Uzatma Tırrek

• Sen de yala, senin de olsun !

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.