Şimdi Ara

iATKOS S3V2 KURULUM YENİ VİDEOLAR EKLENDİ !! (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
683
Cevap
1
Favori
44.562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ama reset attığımda normal olarak giremiyorum şimdi tekrar güvenli modda girdim bakınıyorum nabsam die :D

edit : ayrıca safari sayfaları açma çalışırken donuyor güvenli modda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozn.Onl -- 20 Şubat 2011; 1:44:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MwaM

edit : ayrıca safari sayfaları açma çalışırken donuyor güvenli modda.

Evwt Safari çakıyor doğru!! Ne yapmam gerekiyor?? Ekran kartı üzerine yoğunlaş bence...
  • ekran kartımı sorunsuz tanımış o konuda sıkıntım yok hocam ama ekran kartını kaldırıp deneyebilirimde ekran kartını nasıl kaldırıcam :D
    osx86 dan driver indirdim nvidia 275 için kurulum başarı ile yappıldı yeniden başlattım ancak gene gri perde çakıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozn.Onl -- 20 Şubat 2011; 2:07:22 >
  • Valla o zaman bir bilene başvurucaz :)
  • quote:

ekran kartımı sorunsuz tanımış o konuda sıkıntım yok hocam ama ekran kartını kaldırıp deneyebilirimde ekran kartını nasıl kaldırıcam :D
    osx86 dan driver indirdim nvidia 275 için kurulum başarı ile yappıldı yeniden başlattım ancak gene gri perde çakıldı.

Güvenli kipte açıp bir SS alırmısın?

Birde -x -v ile başlat nerede sorun var anlıyalım!!
  • hocam chamelon rc5 747 yi kurunca düzeldi :)
  • quote:

hocam chamelon rc5 747 yi kurunca düzeldi :)

Hadi hayırlı olsun, çok sevindim
  • NVIDIA kartlar için sürücü yüklemenize gerek yok, sadece yeni versiyon bootloader işi bitirir. RC5 yada RC6. Boşuna bu uğraşlar.

Ayrıca DSDT diyede kafanızı karıştırmayın, illa olması gereken bişey değil. Mühim olan DSDT olmadan sistemi tam görüyormu, işte o zaman cillop gibi sistem olur.

SL ilk çıktığında evet işe yarıyordu, özellikle bioslar sıfırlıyordu kendisini her açılış kapanışta ama artık aşıldı o olaylar. Zaten DSDT listelerine bakarsanız toplasanız 50 tane anakart çıkmaz, oysaki bir markanın nerdeyse 50 tane modeli var.

Mesela konu sahibi arkadaşa soralım, 3. videoda DSDT yi yüklüyorsunuz, neden ?, yükledikten sonra sistemde ne gibi bir değişiklik oluyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2smoke

Bu indirdiğim dvd ''Kalyway_10.5.2_DVD_Intel_Amd'' dvd'yi yazdırdım. Çıkan ekran bu ve kitleniyor.

iATKOS S3V2 KURULUM YENİ VİDEOLAR EKLENDİ !!

Şimdi bu dvd'de bir sorun var. birde şöyle birşey buldum ''ADD_KEXT_TO_DVD'' içeresindede ''Natit.kext'' bunu dvd'ye yedirmem gerekiyor galiba .

• quote:

Orijinalden alıntı: Assasinate

quote:

Bu indirdiğim dvd ''Kalyway_10.5.2_DVD_Intel_Amd'' dvd'yi yazdırdım. Çıkan ekran bu ve kitleniyor.

Şimdi bu dvd'de bir sorun var. birde şöyle birşey buldum ''ADD_KEXT_TO_DVD'' içeresindede ''Natit.kext'' bunu dvd'ye yedirmem gerekiyor galiba .

DVD yi taktığında
    -f -v cpus=1 yazarak dene bundan sonra yükleme ekranına kadar devam ediyormu dikkat et.. Birde şöyle bi durum var ben iki ayrı laptopta denedim mesela birinde 10.5.2 rahat kurulurken 10.5.6 IPC kurulmuyordu..Fakat diğer makinede 10.5.6 çok rahat elmayı görebiliyordum DVD yi taktıktan 40sn sonra boot ekranı geliyordu sonra yükleme seçenekleri ile rahat kurulum yapabiliyordum... Bulabilirsen iDeneb 10.5.7 indir Kalywaydan daha stabil..Birçok forumda böyle okudum..Biraz uğraştıracak ama sıkılmazsan dene

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi head-breaking -- 20 Şubat 2011; 13:12:54 >

• quote:

NVIDIA kartlar için sürücü yüklemenize gerek yok, sadece yeni versiyon bootloader işi bitirir. RC5 yada RC6. Boşuna bu uğraşlar.

Ayrıca DSDT diyede kafanızı karıştırmayın, illa olması gereken bişey değil. Mühim olan DSDT olmadan sistemi tam görüyormu, işte o zaman cillop gibi sistem olur.

SL ilk çıktığında evet işe yarıyordu, özellikle bioslar sıfırlıyordu kendisini her açılış kapanışta ama artık aşıldı o olaylar. Zaten DSDT listelerine bakarsanız toplasanız 50 tane anakart çıkmaz, oysaki bir markanın nerdeyse 50 tane modeli var.

Mesela konu sahibi arkadaşa soralım, 3. videoda DSDT yi yüklüyorsunuz, neden ?, yükledikten sonra sistemde ne gibi bir değişiklik oluyor ?

Hocam sen bu kurulumlardan herhangi birini hiç yaptınmı? Yani yeni seri için örneğin, X58, P55 gibi? Eğer yaptıysan bildiğin yöntemi paylaşırmısın? Yok yapmadıysan neden bu kadar ön yargı dolusun?

Kendi kendine Snow Leopard ın X58 sistemi, gtx 275 ekran kartını, GTX470 - 480 gibi ekran kartlarını, 1600*2000mhz ddr3 ram hızını tanıdığını şahsen ben görmedim? Eğer bildiğiniz bir yöntem varsa, benimkinden daha kolay ve stabil çalışan burada bizimle paylaşırmısınız?

Gelelim DSDT.aml olayına, nasıl bir değişiklik gördümmü? Bunu ciddi olarakmı yoksa espirili bir yaklaşımlamı soruyorsun? Videoyu izlersen ne gibi bir değişiklik olduğunu kendin zaten net olarak görürsün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CESAJANS -- 20 Şubat 2011; 13:30:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: head-breaking

quote:

quote:

DVD yi taktığında
    -f -v cpus=1 yazarak dene bundan sonra yükleme ekranına kadar devam ediyormu dikkat et.. Birde şöyle bi durum var ben iki ayrı laptopta denedim mesela birinde 10.5.2 rahat kurulurken 10.5.6 IPC kurulmuyordu..Fakat diğer makinede 10.5.6 çok rahat elmayı görebiliyordum DVD yi taktıktan 40sn sonra boot ekranı geliyordu sonra yükleme seçenekleri ile rahat kurulum yapabiliyordum... Bulabilirsen iDeneb 10.5.7 indir Kalywaydan daha stabil..Birçok forumda böyle okudum..Biraz uğraştıracak ama sıkılmazsan dene

Sıkılmak için olan hormonlarımı aldırdım ben geçen bak şimdi aynen dediğin kombinasyonu denediğimde ekrana çıkan bu ...

ve kitlenme olmuyor o en son çıkan birkaç saniye arayla çıkmaya devam ediyor beklemedim kapattım ...

• quote:

Orijinalden alıntı: head-breaking

quote:

quote:

[simae]http://img34.imageshack.us/img34/9562/imag0221g.jpg[/simage]

DVD yi taktığında

iDeneb v1.5.1 10.5.7.iso bumudur ???

• Evet budur abi..Bunu dene ..Umarım sorunsuz yükleyebilirsin..Yükleme seçenekleri var youtubede ideneb yazarsan epey video var seğret

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi head-breaking -- 20 Şubat 2011; 14:37:12 >
  • CESAJANS;

Hocam yanlış anlıyorsun sen beni her seferinde ve çok agresif yaklaşıyorsun olaya. Ben senin yaptığın işe bişey demiyorum, emeğin içinde ilk teşekkürü edenlerdenim. Lakin sen dahil kendinizi zora sokuyorsunuz boşuna.

Bak arkadaş 3-4 msj yukarıda chamelon RC5 ile ekran kartını halletim demiş, sen bana bu ekran kartını kurdunmu diyorsun.

Ben sana yanlışsın şöylesin böylesin demiyorum ki, sadece dediğim fazla iş yapıyorsunuz. Yoruyorsunuz kendinizi. Nvidia için RC5-6 yeter, DSDT yapmak eğer retail kurulum yapmıyorsanız bir işe yaramaz, çünkü bu kurduğunuz sürümlerdeki bootloaderler zaten onu sizin yerinizde yapıyor. Ama retail olursa bu bootloader leri kullanmayacağınız için ayrıyeten DSDT yapmanız gerekebilir.

DSDT olayı PC nin ACPI tablosunu hacintosh a tanıtma olayıdır başka bişey değil. Bu sayde kuruluan hacintosh güç yönetimi veya bileşenlerin kesme isteklerine tam ulaşabilir. Ama dediğim gibi zaten bootloader lar bunu yapıyor. RC4 ten evelki loadler lar yapmıyordu birde dediğim gibi Retail kurulumlarda yapmak gerekir. Onun dışında hiç bir artısını göremessin. Video da farkı sormuşun ben sadece ekran çözünürlüğünün değiştiğini gördüm yüklediğin sürücüden dolayı.

Zaten şu var, DSDT yüklü olmasa o sistemde, kurulumdan sonraki ilk resette bios kendini sıfırlar. Zaten ilk burdan çıkmıştır DSDT patch olayı.

About This Mac kısmında gördüğünüz hızlarada aldanmayın, o bölüm sadece kozmetiktir.Ram in 2000 veya 667 veya 4000 yazması hiç bişeyi etkilemez. Ha ne olur göze hoş görünür o olur.

Yinede özür dilerim, ön yargılı değilim, sadece yardımcı olmaya çalışıyorum. Konu itibari ile siz haklı olabilirsiniz, belki dediğiniz sisteme sadece bu şekilde kuruluyordur, veya sizin bilmediğiniz bir şekilde daha kolay kuruluyordur. Sonuçta her türlü herkese yardımı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2smoke -- 20 Şubat 2011; 14:48:33 >

• quote:

CESAJANS;

Hocam yanlış anlıyorsun sen beni her seferinde ve çok agresif yaklaşıyorsun olaya. Ben senin yaptığın işe bişey demiyorum, emeğin içinde ilk teşekkürü edenlerdenim. Lakin sen dahil kendinizi zora sokuyorsunuz boşuna.

Bak arkadaş 3-4 msj yukarıda chamelon RC5 ile ekran kartını halletim demiş, sen bana bu ekran kartını kurdunmu diyorsun.

Ben sana yanlışsın şöylesin böylesin demiyorum ki, sadece dediğim fazla iş yapıyorsunuz. Yoruyorsunuz kendinizi. Nvidia için RC5-6 yeter, DSDT yapmak eğer retail kurulum yapmıyorsanız bir işe yaramaz, çünkü bu kurduğunuz sürümlerdeki bootloaderler zaten onu sizin yerinizde yapıyor. Ama retail olursa bu bootloader leri kullanmayacağınız için ayrıyeten DSDT yapmanız gerekebilir.

DSDT olayı PC nin ACPI tablosunu hacintosh a tanıtma olayıdır başka bişey değil. Bu sayde kuruluan hacintosh güç yönetimi veya bileşenlerin kesme isteklerine tam ulaşabilir. Ama dediğim gibi zaten bootloader lar bunu yapıyor. RC4 ten evelki loadler lar yapmıyordu birde dediğim gibi Retail kurulumlarda yapmak gerekir. Onun dışında hiç bir artısını göremessin. Video da farkı sormuşun ben sadece ekran çözünürlüğünün değiştiğini gördüm yüklediğin sürücüden dolayı.

Zaten şu var, DSDT yüklü olmasa o sistemde, kurulumdan sonraki ilk resette bios kendini sıfırlar. Zaten ilk burdan çıkmıştır DSDT patch olayı.

About This Mac kısmında gördüğünüz hızlarada aldanmayın, o bölüm sadece kozmetiktir.Ram in 2000 veya 667 veya 4000 yazması hiç bişeyi etkilemez. Ha ne olur göze hoş görünür o olur.

Yinede özür dilerim, ön yargılı değilim, sadece yardımcı olmaya çalışıyorum. Konu itibari ile siz haklı olabilirsiniz, belki dediğiniz sisteme sadece bu şekilde kuruluyordur, veya sizin bilmediğiniz bir şekilde daha kolay kuruluyordur. Sonuçta her türlü herkese yardımı olur.

Asla yanlış anlama mevzu değil

Çok basit bir şekilde yazdım ben, <sizin bu konuda uygulamalı tecrübeniz varmı? dedim. Varsa yol gösterin dedim. Hiçte agresif olduğumu düşünmüyorum?

Yukarıda RC CML. yükleyen arkadaşımız RC5 nedeni ile ekran kartını tanıtmadı karıştırmayalım lütfen! Zaten ekran kartı ile ilgili kext leri yüklemişti evvelden.

Kozmetik demişsiniz yüklemeler sonucu görünen sistem bilgileri, bilmem belkide haklısınnızdır? Birde dikkatimi çekti, RC5 -6 felan demişsiniz hatta diğer postlarınızda RC7 den bahsettiğinizide hatırlıyorum, şahsen ben RC5 den üstr bir versiyon görmedim, Bu RC6 -7 için link verebilirmisiniz?

Birde tekrar yazıyorum. Buyursun paylaşsın arkadaşlarımız tecrübelerini, varsa eğer benim gösterdiğim yoldan farklı benzer sisteme Snow L. kurmuş olan ve daha stabil!! diye iddia edilen kurulumlar, karşılaştıralım, bakalım deneyimleyelim, öğrenelim bizde uygulayalım

Bunda bir sıkıntı olamaz nihayetinde pozitif sonuçlara yol açıcak bir fikir ve uygulama tartışması içerisindeyiz, birbirimize saygı ve seviyemizi kaybetmediğimiz, en iyisi benim dediğim.! sizinki hikaye, .... diye eleştirmediğimiz sürece ben her türlü fikir tartışmasına varım, alınmam gücenmem ve asla agresifleşmem.

Birazdan bir video daha ekliyeceğim, sistem eksiksiz olarak kurulduktan sonra ekran videosu ile neler yapılabileceğini kısaca gösteren bir video.

Ayrıca şunuda belirtmek isterim, benim kurduğum sistemle, mac pro yu dahi hem stabilite hemde işlem gücü açısından karşılaştırırım. Demek istediğim şu ki bu tür kurulumlarla çalışan Hackintoslar asla benzer Mac sistemlerinden yavaş yada sorunlu veya daha az stabil olmadıkları gibi çok daha yüksek verimliliğe sahiptir. Denemesi bedava

• Sakin olun kuramadım zaten
  • S3 v2 indirip kurmaya çalıştım boot ve Kurulumda bir hata ile karşılaşmadım. Ama kurulum bitince daha açılırken sürekli reset atıyor. Yardımcı olabilirmisiniz?
  • Kullanım deneyimi için örnek olsun diye bir video daha ekledim arkadaşlar, bu sefer net
  • quote:

Orijinalden alıntı: itsthehallowman

S3 v2 indirip kurmaya çalıştım boot ve Kurulumda bir hata ile karşılaşmadım. Ama kurulum bitince daha açılırken sürekli reset atıyor. Yardımcı olabilirmisiniz?

Arkadaşlar lütfen, sıkıntılarımızı yazarken sistem özelliklerimizi detayı ile belirtelimki, bilen anlıyan yada tecrübe etmiş katılımcılar öneride bulunabilsinler, değilmi?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.