Şimdi Ara

İ9 9900K'mı Ryzen 3900X'mi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
7.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amacım 144Hz/1080P de uzun süreli gidecek bir sistemem oluşturmak (4-5 yıl kullanacağım.) gelecekte 3 yılda bir ekran kartı değiştirdim desem sizce hangisi (İ9'mu 3900X'mi) benim ihtiyaçlarımı daha rahat karşılayabilir?(Oynadığım oyunlar Multiplayer ağırlıklı.)/Yayın yapmayı pek düşünmüyorum ama belki de yaparım tam emin değilim.(Yanına RTX 2080 Super takacağım.)

• 3900x daha mantıklı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saf oyun oynayacak adamın tercihi hala 9900k olmalı bence. Ayrıca oyun için 12 çekirdeğe gerek yok, 3700x ve 3800x yetecektir.

• Tabi ki de Ryzen.

Intel istiyorum derseniz yeni serileri bekleyin.
  • Johan Elmander kullanıcısına yanıt
    2700-2800 Lira cebimden çıktıktan sonra üzerine bir 600-700 lira daha koyarım kafasındayım.(Biliyorum yoksa dediğiniz işlemciler de oldukça iyiler.)
  • aschil kullanıcısına yanıt
    Yani önümde 2 senem yoğun/Çiftanadal,erasmus,dil eğitimi filan./ yoğunum anlayacağınız o yüzden şu aralarda toplamam yararıma olacaktır.Çünkü rahat rahat geçirdiğim hemen hemen son yaz gibi duruyor Bir yeni seri daha beklemeye yetecek mecalim kalmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edgespear101 -- 7 Temmuz 2019; 21:14:12 >
  • edgespear101 E kullanıcısına yanıt
    Ryzen alın geçin o zaman hocam.
  • 9900k almıcaksan ryzen 9 alma giib gafleete düşme. ryzen 3700x al geç
  • İkisi de 500 dolar ve 9900k oyunlarda daha iyi. Stok Soğutucu kullanmak olmaz daha düşük fps veriyor k zaman 9900k ile fark daha da açılıyor. Testleri izlersen daha iyi anlarsın.

• https://youtu.be/zmyitpHdzuA Donanım haberin karşılaştırmasını izlemeni tavsiye ederim :) 9700k dan 9900k ya geçicektim ben de fakat 3900x e geçmek daha mantıklı geliyor büyük ihtimal c8h ve 3900x alacağım

• dtmnyars kullanıcısına yanıt
    Sanırım doğru hem de şimdi farkettim İtopya'da MSI X570 kartlarda yanlarında Sıvı Soğutucu hediyesi ile geliyor.Sadece o aradaki fark biraz içimi huzursuz etti ama İ9 9900K için de sağlam bir sıvı soğutucu bütçesini elden çıkartmak gerek.
  • edgespear101 E kullanıcısına yanıt
    3900x ün yanında geleninde çok etkili olacağını düşünmüyorum o stok fanla ısılar yüksek olduğu için frekanslar fazla boostlanamıyor sıvı soğutmayla kullanmak en mantıklısı, kampanya güzel

• Kısacası CS:Go için 15.000 tl lik sistem toplayacağım demiş
  • 3700x 65W VEYA 3900X alınmali kesinlikle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 8 Temmuz 2019; 4:38:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dtmnyars

https://youtu.be/zmyitpHdzuA Donanım haberin karşılaştırmasını izlemeni tavsiye ederim :) 9700k dan 9900k ya geçicektim ben de fakat 3900x e geçmek daha mantıklı geliyor büyük ihtimal c8h ve 3900x alacağım
    Dostum bana soracak olursanız, eğer salt oyun için kullanacaksanız, ne 9900k nede Ryzen 3900x e geçmenize gerek yok.

9700k, 9900k ya yakın, 3900X ten de daha iyi performans verir oyunlarda. Upgrade edilecek bir işlemci değil şu aşamada.
  • Salt oyun için düşünüyorsanız 9900K alın geçin. Ryzen alınacaksa da 3900x değilde 3700x ve 3600 F/P bazında çok daha mantıklı.
  • sky__walker kullanıcısına yanıt
    Hocam 9700k de bf5 gerçekten stutter yiyordum o tedirgin etti biraz 9900k alacaktım fakat 3900 hem yeni hem de yeni bi platform olduğu için ryzen tercih ettim anakartıda sipariş ettim asus Corsshair hero 8 aldım bakalım birazda amd deneyelim beğenmezsem 9900k ya dönerim :)

• Ben hala testlerde tutarsızlık görüyorum.youtube da bazı test videolarında 9900k ile 3700x arasında 20-30 fps fark varken bazı videolarda 5-10 fps fark var.aynı oyunlarda.1-2 hafta sonra tamamen oturur incelemeler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dtmnyars

Hocam 9700k de bf5 gerçekten stutter yiyordum o tedirgin etti biraz 9900k alacaktım fakat 3900 hem yeni hem de yeni bi platform olduğu için ryzen tercih ettim anakartıda sipariş ettim asus Corsshair hero 8 aldım bakalım birazda amd deneyelim beğenmezsem 9900k ya dönerim :)
    Hocam o oyunun kendisi stutter. Oyunun mayasında problem var maalesef. Ray Tracing ile kullanıyorum ben BFV, sinir krizi geçiriyorum bazen.

Sizin olay, stutter dan ziyade hepimizde olan donanım ve upgrade hastalığı, hayırlı olsun yinede.
  • sky__walker kullanıcısına yanıt
    Yani o hastalık daha ağır basıyor orası ayrı teşekkür ederim

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.