Şimdi Ara

i7 Serisi 4ghz+ %100 stabil iddaları, SIRALAMALAR YENİLENDİ (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
356
Cevap
0
Favori
20.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok Yakında Bizde Gelicez Abi furkan_10 Çalışması Sayesinde İnşallah. Gigabyte Bi Çözebilsek.
  • Bende bugün akşam gidiyorum noctuanın soğutucusunu aldıktan sonra bende gelecem
  • Neticede imzasina i7 920 4 ghz vs gibi yazilar yazanlarin bu degerlere hayallerinde ulastiklarini ve hayallerinde bile linpack alamayacagi degerleri imzalarina yazarak kendilerini komik duruma dusurduklerini anlamis bulunmaktayiz.

Biri gider 2 alttaki topige ben stok fanla 3.8 i7 920 kullaniyorum yazar, digeri benim islemcim 4300mhz de stabil der 3d mark 2006 ss i koyar ss in ismini stabil yazar baskasi benim bilgisayar tas gibi stabil super pi aliyor yazar.

Maalesef forumun kullanici kitlesi bu seviyede ve mutemadiyen komik duruma dustuklerinin farkinda degiller. Stok fanla 3.8 de kullanip olumune kastirmada max 80 dereceymis eskiden guluyordum artik uzuluyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leop -- 20 Şubat 2010; 17:51:40 >
  • @CESAJANS

Kafadar bir hız aşırtmacı görmek ne kadar güzel.

En güzel cevabı, bu konuyu açarak vermişsiniz bence.
    Sisteminizde de 4.3Ghz'in hakkı olan su soğutma sistemi bulunmakta ve testlerden aldığınız değerler su soğutmanın gerekliliğini ispatlar nitelikte.
    Ayrıca sadece sıcaklık değil, sistemi Linpack gibi gerçekten üst düzeyde zorlayan uygulamalarda test etmek gerektiğini göstermişsiniz.

Elbette siz bu konuyu açmadan önce katılımın düşük olabileceğini tahmin etmişsinizdir.
    Malum ilk bahara doğru yaklaşıyoruz, sistemler nezle grip falan olur böyle zamanlarda. Gelemezler hiç zorlanmaya.

Şaka bir yana, hava soğutma ile buraya sonuç eklemek isteyenler için şöyle bir fan önerebilirim; (ne kadar işe yarar bilemem)
    DELTA PFB1212UHE

quote:

Neticede imzasina i7 920 4 ghz vs gibi yazilar yazanlarin bu degerlere hayellerinde ulastiklarini ve hayallerinde bile linpack alamayacagi degerleri imzalarina yazarak kendilerini komik duruma dusurduklerini anlamis bulunmaktayiz.

Biri gider 2 alttaki topige ben stok fanla 3.8 i7 920 kullaniyorum yazar, digeri benim islemcim 4300mhz de stabil der 3d mark 2006 ss i koyar ss in ismini stabil yazar baskasi benim bilgisayar tas gibi stabil super pi aliyor yazar.

Maalesef forumun kullanici kitlesi bu seviyede ve mutemadiyen komik duruma dustuklerinin farkinda degiller. Stok fanla 3.8 de kullanip olumune kastirmada max 80 dereceymis eskiden guluyordum artik uzuluyorum.

Aynen katılıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Storm Bringer -- 20 Şubat 2010; 17:58:58 >

• Bir sey daha soylemek istiyorum uzuldugum noktayi biraz acicam,

uzulmemin sebebi bu tarz cehalet dolu mesajlari okuyan ve bunlara inanan islemci alacak veya almis olan kisilere uzuluyorum. dusunsenize 4bin mesaji olan cok karizma gozuken uye butun i7 ler cok cok rahatlikla gunluk olarak 4ghz de kullanilabilir tarzi konusmalara baslamis, onun altinda baskasi da katiliyor bu argumanlara sonra islemciyi alan arkadas evinde islemciyi decent sogutucuyla 4ghz ye cektiginde prime95 blend testinde 10. saniyede 95 dereceyi gordugunde hissettiklerine uzuluyorum cunku hatayi ya kendinde ya da bilgisayarinin parcalarinda ariyor..

-----------------------------------------------------------------------------

2000 cl 7 istenmisti :

bilgisayayar bire bir yukardaki linpack aldigim degerlerin ve voltajlarin aynisinda.

2000mhz cl 7 7 7 21 1t ram voltaji 1.728v

daha oncede dedigim gibi bu ramler bu koydugum ayarlarda degil 1.55v ile 2000cl 8 calistirilmali.

i7 Serisi 4ghz+ %100 stabil iddaları, SIRALAMALAR YENİLENDİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leop -- 20 Şubat 2010; 19:47:50 >

• 4.0-4.2ghz günlük değerler İ7 920ler için kesinlikle hayal değil ancak iyi soğutmak şartıyla..Beni aranızda tanıyanlarda olacaktır bu şekilde power usera hitap eden sistemlerin satışını ,servisini veriyorum i7 920 li sistemleri Antalyanın yaz sıcaklarında dahi bir çok kişiye 3.8-4.2ghz seviyesinde sistemler verdim ve neredeyse hiç şikayet almadım.iyi soğutmak şartıryla bu değerler kesinlikle hayal değil..

Ve kendi iş bilgisayarımdan bir örnek vereyim daha öncede vermiştim sanırım iyi soğutmak ve birazda şanslı olmak ile 4.3ghz seviyelerine ulaşılabilir.Hatta benim vermiş olduğum ssteki gibi 4.5ghz bile mümkün olabilir..Yarın çalışmıyorum ancak yeterli vaktim olursa l1 değil 3 saat linpackte atabiilirim occt de prime95te.Ancak bu değerlerde kullanırmıyım bench hariç hayır neden çünkü 4.25ghz ile sadece 1.25v ile ve 27-35 su sıcaklığında kullanmak varken ne gerek var?

• quote:

Orijinalden alıntı: fenomenhaa

4.0-4.2ghz günlük değerler İ7 920ler için kesinlikle hayal değil ancak iyi soğutmak şartıyla..Beni aranızda tanıyanlarda olacaktır bu şekilde power usera hitap eden sistemlerin satışını ,servisini veriyorum i7 920 li sistemleri Antalyanın yaz sıcaklarında dahi bir çok kişiye 3.8-4.2ghz seviyesinde sistemler verdim ve neredeyse hiç şikayet almadım.iyi soğutmak şartıryla bu değerler kesinlikle hayal değil..

Ve kendi iş bilgisayarımdan bir örnek vereyim daha öncede vermiştim sanırım iyi soğutmak ve birazda şanslı olmak ile 4.3ghz seviyelerine ulaşılabilir.Hatta benim vermiş olduğum ssteki gibi 4.5ghz bile mümkün olabilir..Yarın çalışmıyorum ancak yeterli vaktim olursa l1 değil 3 saat linpackte atabiilirim occt de prime95te.Ancak bu değerlerde kullanırmıyım bench hariç hayır neden çünkü 4.25ghz ile sadece 1.25v ile ve 27-35 su sıcaklığında kullanmak varken ne gerek var?

Hayal olmadığını bende biliyorum arkadaşım. Söylediklerinede kısmen katılıyorum. İddiamı tekrar etmekte istemiyorum çünkü dilimde tüy bitti
    Sizden ricaam da tüm bileşenlerinizle birlikte ( soğutma anakart ram ) sadece 1 saat linpack yapıp ss sini koymanız, bu yeterli olacaktır

leop

Dostum sende şu testi kriterlerine uygun olacak şekilde baştan sona yapta ss ini ver artık ta bir veri tabanı oluşturalım yavaştan

Storm Bringer

Benim tahminim bu kadar bile katılım olmıyacağından yanaydı Gerçi biz bize gidiyoruz, katılım oluyor da ne oluyor? Şimdi 4,0-4,3 %100 stabil arkadaşların dediğiniz gibi bahar nezleleri başlamıştır Bırakın 4,2 -4,25 4,3ghz %100 stabilleri Şu 3,8 -4,0 ları bir görsekte, o da yeterli

• quote:

Orijinalden alıntı: CESAJANS

quote:

Orijinalden alıntı: fenomenhaa

4.0-4.2ghz günlük değerler İ7 920ler için kesinlikle hayal değil ancak iyi soğutmak şartıyla..Beni aranızda tanıyanlarda olacaktır bu şekilde power usera hitap eden sistemlerin satışını ,servisini veriyorum i7 920 li sistemleri Antalyanın yaz sıcaklarında dahi bir çok kişiye 3.8-4.2ghz seviyesinde sistemler verdim ve neredeyse hiç şikayet almadım.iyi soğutmak şartıryla bu değerler kesinlikle hayal değil..

Hayal olmadığını bende biliyorum arkadaşım. Söylediklerinede kısmen katılıyorum. İddiamı tekrar etmekte istemiyorum çünkü dilimde tüy bitti
    Sizden ricaam da tüm bileşenlerinizle birlikte ( soğutma anakart ram ) sadece 1 saat linpack yapıp ss sini koymanız, bu yeterli olacaktır

leop

Dostum sende şu testi kriterlerine uygun olacak şekilde baştan sona yapta ss ini ver artık ta bir veri tabanı oluşturalım yavaştan

Storm Bringer

Benim tahminim bu kadar bile katılım olmıyacağından yanaydı Gerçi biz bize gidiyoruz, katılım oluyor da ne oluyor? Şimdi 4,0-4,3 %100 stabil arkadaşların dediğiniz gibi bahar nezleleri başlamıştır Bırakın 4,2 -4,25 4,3ghz %100 stabilleri Şu 3,8 -4,0 ları bir görsekte, o da yeterli

hocam gerçekten guzel bir konu oldu bu.. gerçekler ortaya cıktı..

Hocam sizin stabil degerlerinizdeki vtt voltajı kaç acaba..
    Bu vtt konusu hala netleşmedigi icin korkuyorum ve forumda yardım bekleyen i7 kullanıcılarına yardım edemiyorum..

Bu arada Hk@N nickli arkadaşımız d14 leri sağ salim getirirse sağlam degerlerle konuyu baya canlandıracaz gerci konu baya canlı ama olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkan_10 -- 20 Şubat 2010; 22:58:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: furkan_10

hocam gerçekten guzel bir konu oldu bu.. gerçekler ortaya cıktı..

Hocam sizin stabil degerlerinizdeki vtt voltajı kaç acaba..
    Bu vtt konusu hala netleşmedigi icin korkuyorum ve forumda yardım bekleyen i7 kullanıcılarına yardım edemiyorum..

Bu arada Hk@N nickli arkadaşımız d14 leri sağ salim getirirse sağlam degerlerle konuyu baya canlandıracaz gerci konu baya canlı ama olsun

Bir önceki sayfada koydum ya bütün voltaj değerlerini, hatta biostan aldığım fotolar var ya

• 7/24 i7 kullanıcısı olsam bu eğlenceli konuya daha fazla katılmak isterdim doğrusu.. mevcut işlemci hızlarınız için qpi hızlarınız o kadar etki yapmasa da nb hızlarınıza dikkat edin bence,bazı ss lerde düşük çarpan gördüm sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: hey

7/24 i7 kullanıcısı olsam bu eğlenceli konuya daha fazla katılmak isterdim doğrusu.. mevcut işlemci hızlarınız için qpi hızlarınız o kadar etki yapmasa da nb hızlarınıza dikkat edin bence,bazı ss lerde düşük çarpan gördüm sanırım

pardonn yanlış görmüşümmm

bu arada mümkün mertebe en düşük vtt nizi bulursanız işlemci sıcaklığınız da düşen vtt nizle beraber düşecektir

• quote:

quote:

7/24 i7 kullanıcısı olsam bu eğlenceli konuya daha fazla katılmak isterdim doğrusu.. mevcut işlemci hızlarınız için qpi hızlarınız o kadar etki yapmasa da nb hızlarınıza dikkat edin bence,bazı ss lerde düşük çarpan gördüm sanırım

bu arada mümkün mertebe en düşük vtt nizi bulursanız işlemci sıcaklığınız da düşen vtt nizle beraber düşecektir

hocam sıcaklıkları gectimde gunluk kullanımda yuksek vtt nin bir zararı olmasın bize başka istedigim birşey yok
    işlemci max 72 derece yakın zamanda da d14 alıyorum 2000 rpm fan taktık mı 70 in ustune cıkmaz yaz kış..

• quote:

quote:

quote:

hocam sıcaklıkları gectimde gunluk kullanımda yuksek vtt nin bir zararı olmasın bize başka istedigim birşey yok
    işlemci max 72 derece yakın zamanda da d14 alıyorum 2000 rpm fan taktık mı 70 in ustune cıkmaz yaz kış..

hava soğutma ile max stable oc için yaklaşık 200bclck nın gerektiğini düşünürsek ve bu değeri de sanırım tüm işlemcilerin 1.35v vtt nin altında yapabileceğini düşünürsek vtt kimse için bir problem teşkil etmeyecektir

• quote:

quote:

quote:

quote:

hocam ben herşeyi defaulta alıp 1.35 v vtt verince pc açılmıyor illa 1.60- 1.70 arası vtt istiyor..
    bu şekilde işlemci icindeki bellek kontrolcusune zarar verir miyim acaba ?

hava soğutma ile max stable oc için yaklaşık 200bclck nın gerektiğini düşünürsek ve bu değeri de sanırım tüm işlemcilerin 1.35v vtt nin altında yapabileceğini düşünürsek vtt kimse için bir problem teşkil etmeyecektir

• quote:

Orijinalden alıntı: leop

Neticede imzasina i7 920 4 ghz vs gibi yazilar yazanlarin bu degerlere hayallerinde ulastiklarini ve hayallerinde bile linpack alamayacagi degerleri imzalarina yazarak kendilerini komik duruma dusurduklerini anlamis bulunmaktayiz.

hocam kullanan memnun olduktan sonra sizin bu kadar keyfinizi kaçıran nedir ki anlayamadım.

sanki stabilitemizi kontrol eden bir ekip var ve gelip bizim kararsız oc mizi tespit edip ceza yazacak.

kendimden örnek vermem gerekirse, 3.8ghz ile benim işim görülüyorsa oyunumu oynuyorsam ve bunu yaparken bana problem çıkarmıyosa benden mutlusu olamaz.

daha önce kullandığım e8400 üde stok fanla 3.6 da kullandım, eğerki bu testi yapsaydım mutlaka çakılacaktı ama 2 sene boyunca bir tek reset veya mavi ekran vermedi, neyse bunlar bilinen şeyler.

ben sizlere haksızsınız da demiyorum, içim rahat olsun işlemci ferah olsun aman yüzde yüz emin olayım diyenlere saygım var.

ama sizinde bize saygınız olmalı, cahil eşek konumuna getirmeyin insanları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hands0meJack -- 21 Şubat 2010; 0:17:57 >

• anakartı değiştirdim şimdilik su soğutmaya gecimde ramleride yenilim o zaman haberleşelim bir süre bu konuya yaklamışmim adam 8 thread acık 4,5 yapmış ohaaa diom
  • quote:

Orijinalden alıntı: CESAJANS

leop

18 Şubat 2010 tarihli postumda verdim ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leop -- 21 Şubat 2010; 5:22:53 >

• Yaptığınız testlerde 4 ghz için 60 derecenin üzerinde sıcaklık çok fazla !7 sisteminiz aşırı ısınıyor gibi bence sisteminize yazık yıpratmaya değmez
  • Bu da benden olsun gerci cok da iyi bişe değil ama. "eski sistemimden"
  • biri şu vtt konusuna acıklık getirse artık super olacak
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.