Şimdi Ara

i7 oc testleri tamam AMD ve lga 2011 ciler bekleniyor. (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
244
Cevap
3
Favori
6.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: -erna-

i7 oc testleri tamam AMD ve lga 2011 ciler bekleniyor.

bunu siz istediniz
    daha gitmeyeyim en iyisi sıcaklıklar 80 i buldu

@IItwentysixII

değerleriniz normal bir sorun yok

Senin anakart ne hacım MSI mı

• IItwentysixII kullanıcısına yanıt
    sabertooth x79
  • quote:

bunu siz istediniz
    daha gitmeyeyim en iyisi sıcaklıklar 80 i buldu

@IItwentysixII

değerleriniz normal bir sorun yok

Forumda biriside buna benzer bir voltajla aynı anakartla 3930k kullanıyordu sonrasında anakartla işlemciyi yakmıştı.Anlaşılan saber x79 fazla voltaj istiyor.Lehimli olsada hız için çıktığın voltaja bakarsak ya işlemcin takoz yada intel bu sefer macunla değilde voltajla oc yi engellemiş.Madem bu voltaja kadar çıktın hazır bulmuşken aynı voltajda 5 dk prime yapsana bakalım ne kadar süre yanmadan durabilecek? Lehimde bir yere kadar yani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sabertooth ile alakası yok cpu fazla voltaj istiyor aynı cpu rampage ile de kullanıldı onda da bu kadar yüksek voltaj istendi
    cpu işi şans işi benim cpu takoz değil ortalarda olan bir cpu 4.7ghz için 1.35v istiyor daha üstünde voltaj aşırı artmaya başlıyor ki onlardaki voltaj değeri vs benim için önemli değil önemli olan kısım 1.3 gibi voltajlarda kaça çıktığı 4.7 e kadar çıktı bu da yeterlidir zaten. Sonuçta lehimli cpu sıcaklık sorunumuz Allah a şükür yok
    millet 1.4v ile 90-100c leri görürken biz 1.57v ile 80 i görmedik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 19 Ocak 2014; 15:16:10 >
  • quote:

sabertooth ile alakası yok cpu fazla voltaj istiyor aynı cpu rampage ile de kullanıldı onda da bu kadar yüksek voltaj istendi
    cpu işi şans işi benim cpu takoz değil ortalarda olan bir cpu 4.7ghz için 1.35v istiyor daha üstünde voltaj aşırı artmaya başlıyor ki onlardaki voltaj değeri vs benim için önemli değil önemli olan kısım 1.3 gibi voltajlarda kaça çıktığı 4.7 e kadar çıktı bu da yeterlidir zaten. Sonuçta lehimli cpu sıcaklık sorunumuz Allah a şükür yok
    millet 1.4v ile 90-100c leri görürken biz 1.57v ile 80 i görmedik

4.7 ye çıktıda stabil mi önemli olan bu kısmı.(Yoksa 4.7 ye bende çıktım ama oyunlarda stabilite sağlayamayınca düşürdüm hızı.)Bu test için öyleyse pek önemi yok çünkü işlemciyi tam yüke almıyor program cinebench kadar anca ısıtıyor.Aynı voltajda prime95 dede 80 c lerde ise o zaman iyi yoksa bu test sıcaklık ve stabilite için doğru sonuca ulaştırmaz.Ayrıca 1,4 voltla bu testle değil prime95,linx gibi programlarla 95 ler görülebiliyor bunda o kadar ısınmaz.Lehimli cpu farkını görmek içın aynı voltajda prime95 en az 5 dk lık test bekliyorum sürüm 27.9 yada 28.1 ile.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 4.7 de linx de testi geçtiyse ki geçti sorun yok demektir
  • 4.7ghz de 1.35v ile cinebench i geçiyor
    linx i 1.39v ile rahat geçti sıcaklıklar 71c max

sağlam bir h100i ve elimdeki 4 tane nf-f12 fan ile 4.7ghz 7/24 kullanılabilir u14s ile 4.5ghz 7/24 daha iyi olacaktır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 19 Ocak 2014; 17:15:37 >

• quote:

4.7ghz de 1.35v ile cinebench i geçiyor
    linx i 1.39v ile rahat geçti sıcaklıklar 71c max

sağlam bir h100i ve elimdeki 4 tane nf-f12 fan ile 4.7ghz 7/24 kullanılabilir u14s ile 4.5ghz 7/24 daha iyi olacaktır

Sadece 2 dakika mı?

• linx i geçmiş daha ne olsun gerçi benim cpu mda haswell gibi ısınsa bende lehimli cpuların düşük sıcaklıklarını kıskanırım ne yalan söyleyeyim
  • Yanlışım yoksa, bu tartıştığınız test Passmark'ın tamsayı testi. İki diğer testi daha var diye biliyorum, onlardan da sonuçlarda bahsedebilirsiniz.
  • Kıskanan kim ki hocam durduk yere bunu çıkarıyorsun, kendine kendine övünmek bu olsa gerek.
  • 4.7 Ghz 64 dakikalık prime95 testi ve sıcaklık max 67 derece
    Ya benim soğutmam çok iyi yada senin soğutma problemli
  • Yanlış yere cevap yazmışım kusura bakmayın
  • kusura bakmayın ama şurada bile abuk subuk sıra tartışması yaratan bir siz varsınız burada insanların zevklerini baltalamayı keserseniz iyi edersiniz
    dalga geçer gibi sadece 2 dk mı yok cpun lehimli görelim bakalım cpunu gibi gene abuk subuk konuşmaları yapan da sizsiniz böyle şeylere gerek yok

@IItwentysixII

voltaj oda sıcaklığı bunlar en önemli faktörler benim oda biraz sıcaktır ondan sıcaklıklar genelde yüksek çıkıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 19 Ocak 2014; 17:37:18 >
  • quote:

kusura bakmayın ama şurada bile abuk subuk sıra tartışması yaratan bir siz varsınız burada insanların zevklerini baltalamayı keserseniz iyi edersiniz
    dalga geçer gibi sadece 2 dk mı yok cpun lehimli görelim bakalım cpunu gibi gene abuk subuk konuşmaları yapan da sizsiniz böyle şeylere gerek yok

@IItwentysixII

voltaj oda sıcaklığı bunlar en önemli faktörler benim oda biraz sıcaktır ondan sıcaklıklar genelde yüksek çıkıyor

quote:

koskoca 4820k bu kıskanmayalım lütfen
    lehimiyle döver bir kere 4770k yı

Lehimden bahseden kim ben lehimden ne zaman bahsettim önce kendin yazdığın mesaja bak sonra akıl ver zoruna gitti sanırım sıralama ile uğraşmam nede olsa liste başında sen vardın değil mi ?Sen alıngansan ben yapayım 2 dk lık test mi olur sadece orada sürenin kısa olmasından bahsediyorken bunu dalga geçme olarak anlıyorsun ya ne diyeyim artık.Senin zevk anlayışın burada yanlış sıralama yapıp liste başı olmaksa çok iyiymiş gerçekten.

• yazdığın mesajları iyi oku lehim kelimesini yukarıda bulacaksın zor olmasa gerek
    liste başı ya da sonunda olmak benim için önemli değil ne yapayim liste başında olmayı biraz büyüyün artık nedir bu yahu
    pireyi deve yapmayı bırakın artık şu forumda test paylaşıyoruz yok o neden böyle değil yok neden passmark 8 kullanılmadı falan filan sorun çıkarmaya ne meyillisiniz yahu
  • quote:

yazdığın mesajları iyi oku lehim kelimesini yukarıda bulacaksın zor olmasa gerek
    liste başı ya da sonunda olmak benim için önemli değil ne yapayim liste başında olmayı biraz büyüyün artık nedir bu yahu
    pireyi deve yapmayı bırakın artık şu forumda test paylaşıyoruz yok o neden böyle değil yok neden passmark 8 kullanılmadı falan filan sorun çıkarmaya ne meyillisiniz yahu

Lehim kelimesini ilk sen kullandın ben bunun üzerine cevap yazdım yoksa banane lehiminden macunundan alır kullanırım işlemciyi.Büyüyün diyorsunda yaşım senden çok geride sanki büyü diyene bak benim işlemci lehimiyle döver diye mesaj yazıyor oyun mu oynuyoruz buradaki işlemciler biribirini dövecek.Güncel sürümle test yapmak çocukluk öylemi o programı yazanlar senden daha düşüncesiz ki güncel sürüm çıkarıyorlar.Pireyi deve yapan ben değilim kardeş çok bir şey demedim sadece sıralama düzgün olsun artı güncel sürümle güncel işlemcilerin değerlendirilmesi daha sağlıklı olsun diye anlamamakta ısrar ediyorsun anlaşılan devamda edeceksin.Artı mesajlarımı beğenmiyorsan ya şikayet et yada blokla bu sana öyle büyüyün tarzı kelimeler kullanma hakkınıda sana vermez anlıyor musun büyümek öyle kolay değil yaşla değil akılla olur büyük kim biz kim?

• 4.2Ghz FX6100 1.392V
  • FX 6300 4.4 GHZ

• güncel sürümle test edilip edilmemesine mi çocukluk demişim? cevap yazmadan önce mesajları iyi okuyup anlaman gerek
    liste başı ya da sonunda olmanın benim için hiçbir önemi yok. Burada güzel güzel test sonuçlarını paylaşıyoruz ne bir atışma var bir şey ama sen yok sıralama bozuk yok program güncel değil deyip ortamı geriyorsun
    ismini siliyorsun daha mesaj atmayacağım diyorsun hala aynı konuda mesaj atma peşindesin
    puanlara bakın aynı cpu aynı hızda olmasına rağmen büyük farklar oluşmuş
    sizin yaptığınız gibi bir çıkıp sıralamada niye ram hızları aynı değil vs demiş mi? herkes neyin ne olduğunu görüyor ama ciddiye almıyor sonuçta sizin gibi bunu yarış olarak gören yok
    konu passmark 7 konusu 8 ini biri açsın orada paylaşalım sonuçları ama burada 7 skorları paylaşılıyor bunu anlamak neden bu kadar zor?
    oyun dilinden şöyle konuşayim fifa 12-13 ü olan illa 13 mü oynamak zorunda ya da nvidia kart kullanan illa son driver ile mi oyunlarını test edecek adam istediğiyle test eder onu koyar aynı mantık
    neyse daha uzatmaya gerek yok konu burada kapansın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 20 Ocak 2014; 0:14:47 >

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.