Şimdi Ara

İ7 MacBook air mi yoksa i5 MacBook Pro mu ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
6.663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: yılmazcan89

KuZeN Ali şuan Malezya da ve dediğine göre şu özellikteki bir bilgisayar 650 dolarmış. sizce almalı mıyım. dediklerine göre fiyat ucuzmuş. internette araştırayım dedim burayı buldum üye olup sizede soram dedim anlayan varsa yardım etsin gardaşlar.APPLE MACBOOKAIR NOTEBOOK COREİ5 1.8GHZ-4GB-128GBSSD-13.3-INTEL TASINABİLİR BİLGİSAYAR

bi daha yazsaydın keşke anlaşılmamış çünkü
  • quote:

Orijinalden alıntı: lucifer_666tr

quote:

KuZeN Ali şuan Malezya da ve dediğine göre şu özellikteki bir bilgisayar 650 dolarmış. sizce almalı mıyım. dediklerine göre fiyat ucuzmuş. internette araştırayım dedim burayı buldum üye olup sizede soram dedim anlayan varsa yardım etsin gardaşlar.APPLE MACBOOKAIR NOTEBOOK COREİ5 1.8GHZ-4GB-128GBSSD-13.3-INTEL TASINABİLİR BİLGİSAYAR

+1
    Aynen hocam bi kere daha yazarmisin tam anlayamadim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Trafficci

quote:

Orijinalden alıntı: lucifer_666tr

quote:

+1
    Aynen hocam bi kere daha yazarmisin tam anlayamadim

Herhalde sondan okumak lazım. Ben öyle yaptım güzel manalı şeyler çıktı

• http://store.apple.com/us/browse/home/shop_mac/family/macbook_air

Buraya bakıyorum da yeni air i7 işlemcili model yok. Neden böyle ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Üsooo

http://store.apple.com/us/browse/home/shop_mac/family/macbook_air

Satin alirken ozellestirme ekraninda cikiyor o secenek

• quote:

Orijinalden alıntı: Trafficci

quote:

Orijinalden alıntı: Üsooo

http://store.apple.com/us/browse/home/shop_mac/family/macbook_air

Satin alirken ozellestirme ekraninda cikiyor o secenek

Peki ek olarak ne kadar veriyoruz ?
  • 150 $ olmasi lazim

• 8 GB ram için +100$ i7 işlemci +150$ dolar oluyor

Bu arada o 650 dolar satılıyorlar diyenler dikkat edin 2. el yada refurbished olmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dodo_1912 -- 22 Haziran 2013; 18:20:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dodo_1912

İkiside bütçeme (1200$) denk geliyor. MacBook air olursa yeni haswell model ve upgradeli olacak 13'' model. Pro olursam retina olmayacak i5 işlemcisi olacak. Fakat tabiki arada daha farklı şeyler vardır. Bilemediğim için size sormak istedim :)

ne için kullanacağınızla alakalı. bence iş için almıyorsanız, (mesela sürekli fotoşop kullanıcam video montajlıycam falan demiyorsanız) günlük kullanım için 13 inç mba daha uygun olur. mbp adı üstünde 'pro'. şöle şöliym:

mbp: ekran kartı var, dolayısıyla daha iyi grafikleri var. (oyun için daha iyi, ağır video işleri için falan daha iyi), daha büyük ekran (iş için gerekli bişey), ama taşınabilirliği az. (bende 15 mbp var ve gerçekten taşınmıyor.) ssd yok, ki bu düşündüğünüzden çok ama çok büyük bir fark emin olun.

mba: i7 ve ssd ile alet çok daha hızlı açılır kapanır, daha hızlı program yükler ve açar, dosya kopyalar. ssd olmayanlar bu aletin yanına yaklaşamaz. taşınabilir olması büyük avantaj. ama ekran kartı yok, işlemcinin ekran kartı belli oranda yeterli olur ama yeni jenerasyon oyunları oynarken sıkıntı yaşarsınız. onun dışında sorun olmaz kesinlikle.

• son mesajı okuyarak cevap vermek gerekirse benim mdp almam gerekli. Öğrenciyim. öğrencilik yıllarımın son dönemleri hatta. çizim proje vs çok uğraşmıyorum ama oyunda oynamıyorum pek. Genelde FM serisi ile oynıyorum ki FM mac te var rahat oluyor. Yalnız biraz daha bakınca iMac 21'' de aynı fiyata satılıyor. 2 si arasındayken 3 arasında kaldım şimdi :))
  • Alakasız ama bu Mac'lerin ram herhangi bir ram alsak oluyor mu? Yani gidip Kingston alıp taksam uyuyor mu?
  • her zaman i5

• quote:

Orijinalden alıntı: dodo_1912

son mesajı okuyarak cevap vermek gerekirse benim mdp almam gerekli. Öğrenciyim. öğrencilik yıllarımın son dönemleri hatta. çizim proje vs çok uğraşmıyorum ama oyunda oynamıyorum pek. Genelde FM serisi ile oynıyorum ki FM mac te var rahat oluyor. Yalnız biraz daha bakınca iMac 21'' de aynı fiyata satılıyor. 2 si arasındayken 3 arasında kaldım şimdi :))

Çizim yapıyorum diyorsunuz, mimarlık gibi bişeyler okuyosunuz galiba. 3D çizim yapıyorsanız air'i unutun. işlemcinin dahili video özelliği bu işi için yeterli olmaz. 13 inçte de çizim yapmak işkence olur. mbp ve imac arasında kalmak çok doğal. ben çok uzun süre imac isteyip son anda mbp aldım. açıkçası i7 işlemci ve ssd sayesinde istediğim tüm işleri yapabiliyorum. ama 15 le 21 arasında büyük fark var. önceliklerinizi belirleyin. ama sonuç olarak hangisini seçerseniz seçin pişman olmayacaksınız.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.