Şimdi Ara

İ7 Laptop Kasıyor???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Teknosadanhttp://www.teknosa.com/urunler/125032507/dell-inspiron-p28f-5521-f53w81c-notebook adresteki laptobu aldım. Adama felan sordum acaba bi sorun cıkarmı oyunlarda felan vb. diye adam hiçbir sorun çıkmaz herşeyi rahatça oynarsın dedi fakat çok fena kasıyor bf4 en düşük ayarlarda 70 derece oluyor ve felaket kasıyor. Kazıklandım vallayide billayide kazıklandım 2000 tl bosa gitti Size sorayım dedım belkı care bulursunuz

• Arkadaşına soracağına ,almadan bize sorsaydın..

Hep söylüyoruz, oyun için laptop alınmaz,desktop alınır. Hele yeni çıkmış ,çok iyi konfigürasyon gerektiren BF4 için..
  • Aldığın yere git geri ver teknik servise sorunu onlarda görürse bir çaresine bakarlar
  • Ironpumper I kullanıcısına yanıt
    Bi tane masaüstü pcim var canavar gibi. 8 çekirdek felan. fx serilerinden. Fakat laptop olarak bı yere gıderken lazım olur oyun vs. dedim. Sadece pesi kasmadan oynatıyor Satıcam bunu gidicem msı ge60 alıcam baska caresı yok gıbı
  • quote:

Orijinalden alıntı: exotic.

Bi tane masaüstü pcim var canavar gibi. 8 çekirdek felan. fx serilerinden. Fakat laptop olarak bı yere gıderken lazım olur oyun vs. dedim. Sadece pesi kasmadan oynatıyor Satıcam bunu gidicem msı ge60 alıcam baska caresı yok gıbı

Tamam masaüstün varsa sorun yok

Ekran kartının modelini göremedim ,yazar mısın?

Sadece Pes'i oynatması normal bir durum değil. Laptop ama özellikleri fena değil.
    AMD Radeon HD8730M 2GB DDR3
  • quote:

AMD Radeon HD8730M 2GB DDR3

Yeni nesil bir mobil ekran kartı bu.

Dediğim gibi sorun farklı birşeydir. Oyunlarda o kadar da kötü olmamalı.
    Çok ısınıyor 70 derece felan oluyor. Arkadasın i3 acer laptobu ıle aynı calıstırıyo oyunları bu ıste bı sıkıntı var gercekten
  • quote:

Çok ısınıyor 70 derece felan oluyor. Arkadasın i3 acer laptobu ıle aynı calıstırıyo oyunları bu ıste bı sıkıntı var gercekten

Teknik servise anlatmalısın sorunu. Alet yeni sonuçta.
  • Unutmadan, 70 derece ekran kartı oluyorsa normal. Ekran kartlarının 80-85'e kadar yolu var.
    İşlemci 70 derece zaten sabit 70 degıl 70 oluyor 75 80 oluyor öyle işte
  • quote:

İşlemci 70 derece zaten sabit 70 degıl 70 oluyor 75 80 oluyor öyle işte

O işlemcinin websitesinde yazdığına göre 105'e kadar yolu var:

http://ark.intel.com/products/72054/
  • Laptoba çamur atmayalım Donanımsal olarak iyi bir laptop performansı verir.Güncel iyi bir gpu ya sahip.Bu da Full HD de olmasa da HD kalitede medium ayarlarda BF4'ü uçarak çalıştıracaktır demek oluyor.Isınması ise gayet normal.Bu donanımı bu kasaya koyup ısınmamasını beklemek hata zaten.Monster fantazi olsun diye çift fanlı takoz gibi kasalı notebooklar üretmiyor.Soğutma önemli.Laptop soğutucusu almanızı tavsiye ederim ama ne yaparsanız yapın çok iyi performans alamazsınız.Eğer GT70 ile veya monsterın laptopları ile karşılaştırmaya kalkarsanız ezilir gider
  • zwanzig kullanıcısına yanıt
    Ya çalıştırmasına çalıştırıyorda çok fena kasıyor ondan şikayetçiyim hocam. Vallayi billayi ya oyunun zevki kaçıyor. Kasması bi yana o teknosadaki adamın bana sahte gülüşlerine sinir oldum. ... Neyse artık 950 tl ye yaptıgım masaustunu tasırım her yere

Bu arada masaüstünün özellikleri şu
    Amd 8120
    gıgabyte 970 a ds3
    xfx 6870 1 gb 256 bit
    1033 mhz ram 8 gb
    550 watt güç kaynagı
    gıgabyte kasa
  • exotic. kullanıcısına yanıt
    Sizin masaüstü de fena sayılmaz.Kasıyor kasıyor diyorsunuz da acaba 1920x1080 de ultra ayarlarda falan oynamaya çalıştığınız için olmasın
  • zwanzig kullanıcısına yanıt
    Evet 1920 1080 Lowda bile kastı. 1280 720 yaptım yıne kastı.
    masaustunde acıyorum full hd gram kasma hıssetmıyorum.

Bu arada sizin anakart da aynı benımkıyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exotic. -- 26 Aralık 2013; 22:20:17 >
  • Ne güzel
  • Bende Sony Vaio i5 3230M 6GB RAM 1GB AMD ekran kartı olan laptop aldım ve şimdiye kadar açtığım oyunlarda kasma hissetmedim hiç. Son çıkan Call of Duty de tüm ayaları maksimuma getirince ağırlaştı sonra geri normale dönderdim :) sıkıntı yok... Bence cihazda bir sıkıntı vardır, henüz alalı 30 gün geçmediyse Cayma Hakkını kullanarak iade et, mecbur almak zorundalar. Geçttiyse servise verip iade almalarını sağlayacaksın, dene :)
  • Bilgisayarda sorun var büyük ihtimalle. Özelliklerine bakınca ultrada olmasa bile medium-high arası detaylarda akıcı oynatması lazım.

Şu videoda arkadaş bu makinenin i5'lisiyle kasma olmadan oynamış.

Muhtemelen dahili ekran kartıyla açıyor bilgisayar oyunu, otomatik olarak geçiş yapamıyor ekran kartları arasında.
    Oyunun exe dosyasına sağ tıklayıp ''yüksek grafikle çalıştır'' gibi bi seçenek varsa onunla açarsan düzelir diye düşünüyorum.

• Sag tiklayip en yuksek grafiklerde oyna secenegi nvida ekran kartlarinda var. Biz ati icin nasil yapabiliriz. Yani onboard ekran kartini bi sekil kapatmam lazim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.