Şimdi Ara

İ7 işlemcili ve 8 gb ramli macbookum çok kasıyor ne yapabilirim

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Macbookum bazen fazlasıyla kasıyor sorunun neyden olduğunu bir türlü anlayamadım ilk olarak torrent maveriks yükledim torrentten yükleyince kasma yapar dediler sonra app storedan indirdiğim sierra ile kurulum yaptım yine aynı fakat bir windows kurduğum zaman hiçbir sıkıntı olmuyor etkinlik monitöründen incelemeler yaptım cpu kullanımı yüzde 98 gözüküyor cpunun en başında en çok işlem gören kernel_task diye bişey var oda normalmiş bu kadar kullanım yapması forumda gezerken baktım işletim sistemi ile ilgili bişeymiş yardımcı olabilirseniz minnettar kalırım sağlıcakla kalın

Fotoğrafhttp://i.hizliresim.com/yEV0Y9.jpg

# GUVENLI MODDA ACILIRSA SORUN OLMUYOR

# BILGISAYARIMA ISLETIM SISTEMINI YENI YUKLEDIM DOSYA YOGUNLUGU FALAN OLAMAZ

# OTURUM AÇILDIĞINDA AÇILACAK ÖĞELER BOŞ FİNDER VE DOCK

Dip not:bu sorun ilk açıldıktan birkaç dakika sonra oluyor bide uyku modundan uyandırdıktan birkaç dakika sonra oluyor ilk kullanımda cpu 2-18 arasında ama bişey oluyor 98 çıkıyor

Macbook özellikleri
    15 inch 2011 başı macbook pro
    İ7 3. Nesil
    8 gb ram
    750 gb hdd
    Amd radeon 6750m ekran kartı

• bir virüs taraması yapın derim ayrıca çok sınıyor mu cihaz bunu bir kontrol edin çok klasik ama sıfırdan kurulum denediniz mi
  • yeniden kurulum virüs tarama vs denemişseniz
    Mac dizüstü bilgisayarlarda SMC'yi sıfırlama

Öncelikle pilin çıkarılabilir olup olmadığını belirleyin. Çıkarılamaz pil içeren Mac dizüstü bilgisayarlar MacBook Pro (2009 Başı) ve sonraki modelleri, tüm MacBook Air modelleri, MacBook (2009 Sonu) ve MacBook (Retina, 12 inç, 2015 Başı) ve sonraki modelleridir. Mac dizüstü bilgisayar pilleri hakkında daha fazla bilgi edinin.
    Bilgisayarda çıkarılamaz pil varsa:
    Mac'inizi kapatın.
    MagSafe veya USB-C güç adaptörünü bilgisayarınızdan çıkarın.
    Yerleşik klavyeyi kullanıp klavyenin sol tarafındaki Shift-Control-Option tuşlarına ve güç düğmesine aynı anda basın. Bu tuşları ve güç düğmesini 10 saniye basılı tutun.
    Touch ID'li bir 2016 MacBook Pro'nuz varsa Touch ID düğmesi aynı zamanda güç düğmesidir.
    Tüm tuşları serbest bırakın.
    Güç adaptörünü yeniden takın.
    Mac'inizi açmak için tekrar güç düğmesine basın.
    Bilgisayarda çıkarılabilir pil varsa:
    Mac'inizi kapatın.
    MagSafe güç adaptörünü bilgisayarınızdan çıkarın.
    Pili çıkarın. (MacBook ve MacBook Pro bilgisayarlarda pilin nasıl çıkarılacağını öğrenin.)
    Güç düğmesini 5 saniye basılı tutun.
    Pili ve MagSafe güç adaptörünü yeniden takın.
    Mac'inizi açmak için güç düğmesine basın.
    Mac masaüstü bilgisayarlarda SMC'yi sıfırlama

iMac, Mac mini, Mac Pro ve Xserve için bu adımları izleyin.
    Mac'inizi kapatın.
    Güç kablosunu fişten çekin.
    15 saniye bekleyin.
    Güç kablosunu tekrar takın.
    Beş saniye bekleyin ve sonra Mac'inizi açmak için güç düğmesine basın.
    Yanıt vermeyen Intel tabanlı Xserve bilgisayarları yerel olarak veya uzaktan komut kullanarak kapatabilirsiniz. Bu bilgisayarlar güç düğmesi beş saniye basılı tutularak da kapatılabilir.
  • Sıfırdan işletim sistemi kurulumu deneyin, bende hep işe yaramıştır. Şöyle diyeyim, üst üste güncellemeyle versiyon yükseltmek mac'in bendeki tek hız sorunu.
  • WinteR W kullanıcısına yanıt
    Ssd olayı çözer

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur0159

Ssd olayı çözer

SSD var zaten ama üst üste güncelleme ve yükseltmeye karşılık tek başına son versiyonu kullanmak farklı, Yosemite > El Capitan > Sierra yerine doğrudan Sierra kurun.
  • ram yetmiyordur. ha 8 gb yeterli ama mac os için bu günlerde olması gereken minimum miktar ve bilgisayarı nasıl kullandığınıza göre yetip yetmemesi değişebilir. ayrıca windows ram tüketimi konusunda os x den daha başarılı o yüzden windows da problem olmaz 8 gb ram windows için fazlasıyla yeterlidir ama mac os e 8 gb ramle yüklenirsen kasar benim bilgisayarım da yüklenince kasıyor normaldir slot durumları müsaitse rami 16 gb yapın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtreme4495 -- 2 Haziran 2017; 15:0:35 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.