Şimdi Ara

i7 960 ve Gtx 1070

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar işlemcim i7 960 ve bir kaç hafta içerisinde gtx 1070 alacağım. Bottleneck(dar boğaz) sorunu çekermiyim dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sparda-sama -- 17 Temmuz 2016; 22:35:54 >

• Sparda-sama kullanıcısına yanıt
    Tükçe İsmiyle yazsana güzel dostum şunu forumdaki herkes ingilizcemi biliyor :) evet darbogaz yapacaktır hemde çok fazla GTX 1070 alacaksan işlemci olarakta i5 4670 ya i5 6500 gibi bir işlemci almalısın ki darbogaz sorunu çekme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IVANGUARDI -- 17 Temmuz 2016; 22:36:36 >
  • Hocam Türkiye aramalarından pek birşey bulamadım o yüzden ingilizce karşıtını yazdım bende buraya :) Cevabın için teşekkür ederim fakat yabancı forumlarda bu sorunu çeken kişiler overclock yapıp darboğaz olayını en aza indirgemişler. Max 10 fps düşüklük yaşanıyormuş şimdiki işlemcilerle karşılaştırıldığında.(1080p için bu dediklerim.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sparda-sama -- 17 Temmuz 2016; 22:49:50 >
  • VSR kullanarak darboğazı indirebilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GSkill fN

VSR kullanarak darboğazı indirebilirsiniz

Hocam ona pek sağlıklı denilmiyor ama?
    Hocam hangi anlamda dediğinizi bilmiyorum ancak ana mantığı görüntüyü yüksek çözünürlükle işleyip ekrana öyle görüntü geliyor tabiki gerçek 2k gibi görünmüyor ancak sahtesi gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: GSkill fN

Hocam hangi anlamda dediğinizi bilmiyorum ancak ana mantığı görüntüyü yüksek çözünürlükle işleyip ekrana öyle görüntü geliyor tabiki gerçek 2k gibi görünmüyor ancak sahtesi gibi

Anladım çok teşekkür ederim mesajın için.
  • 4ghz civarlarina cekerseniz cokta bir sıkıntı olacagini dusunmuyorum Haswell'a, Skylake cpu lara gore performans farki yasanir fakat Nehalem mimarili ilk nesil core i7'lerin tek cekirdek performansi ve mimarisi gayet iyi durumda fakat yinede 1070 gibi 980 Ti'i gecen bir kartta tam performans alamazsiniz onun icin Haswell i7 4770-4790k gibi gibi kilidi acik bir cpu sart (i5 4690k'larda fena degil) cpu+anakart degistirecekken sandy bridge-ivy bridge'i falan bosverin en az Haswell olsun ya da ram leride degisterecegim derseniz direk ddr4 lu skylake de toplayabilirsiniz o zamana kadar 4ghz li i7 960 idare edecektir.
  • Asisvénia kullanıcısına yanıt
    Cevabın için teşekkür ederim. Zaten bir kaç aya anakart ve işlemcimide değiştireceğim. O süreye kadar idare etsin beni yeter :)
    gtx 1070

daha güncel işlemcilerle kullanmak gerekir

i7 4790k veya i7 6700k veya k olmayan serileri de olur

veya i5 serisinde olur

http://www.vatanbilgisayar.com/intel/islemciler/?opf=p22195491,p22195499

stokta olmayan modelleride alabilirsin

olmadı ikinci el forumunu da de takip et

i7 4790k 900 satan vardı sıfır açılmamış kutu
  • fthyrr1976fy F kullanıcısına yanıt
    Hocam işlemci alırsam anakartta değiştirmek zorundayım, soketim 1366 maalesef.
    işte adamlar işi biliyor darboğaz olayı bile maksatlı

aynı durumdan bende geçtim seni mecbur bırakıyor adamlar

hadi sonrası power yetmiyor powerda al oyuncu monitörü de al

ALLAH yardımcımız olsun

sana uygun vede fiyat performans olarak en iyisi olanı almanı tavsiye ederim
  • Yurtdışından 40 dolaea l5640 al.

Ya da e5645 x5670 gibi işlemciler kelepir rakamlarda. Sorunsuz kullanirsin 12 izlekli bunlar üstelik 1366 lga da.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.