Şimdi Ara

i7 8700K - Z370 Anakart Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
1.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

i7 8700K işlemci ile sistem toplama arefesindeyim ve buna uygun anakart arıyorum güncel bir model olarak. En mantıklı F/P anakart hangisidir? Anakart için çok bütçe ayırmayı düşünmüyorum. Şayet ekstra özelliklere de pek ihtiyaç duyacağımı düşünmüyorum. Asus genel anlamda tercihimdir. Hatta bulabildiğim en makul anakartlara bakıyorum desem yeridir. Aradaki farklara değecek, hangisini tercih etmeliyim neye göre yani?
    Yurtdışından da alabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Woody WP -- 3 Nisan 2018; 18:2:32 >

• z370 tomahawk

• Gaming Pro ile Gaming M5 arasındaki farklar nedir? Fiyat olarak çok yakınlar. Ben wifi+bt harici pek fark göremedim açıkcası.

Asus TUF-Pro serisi, Gaming ve MSI Sli Plus gibi modellerde mevcut. Özellikle Msi tavsiye edilmesinin bir nedeni var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Woody WP

Gaming Pro ile Gaming M5 arasındaki farklar nedir? Fiyat olarak çok yakınlar. Ben wifi+bt harici pek fark göremedim açıkcası.

Asus TUF-Pro serisi, Gaming ve MSI Sli Plus gibi modellerde mevcut. Özellikle Msi tavsiye edilmesinin bir nedeni var mı?
    Asus a bulaşma hocam. Carbon ac ile m5 in farkı yok görünüş olarak m5 daha iyi duruyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • • Cpu - Intel i7 8700K
    • Motherboard - Msi Z370 Gaming M5
    • Ram - Gskill Trident Z 2x8GB Dual 3200Mhz
    • Psu - Evga 750W
    • SSD - Samsung Evo 960 250GB M2
    • HDD - Seagate 1 TB 7200rpm
    • Case - Dark N10 Advanced
    • Gpu - Gigabyte GTX1070 8gb

Anlaşıldı hocam. Toplamda şu ürünlere karar verdim. Gpu zaten elimde var. Geri kalanları da uygun fiyata yavaş yavaş toplayacağız artık.
  • Şimdiden hayırlı olsun hocam. Anakartın uyumluluk listesinde seçmiş olduğunuz belleğin olduğundan emin olun.

• Bu kart çok güzel tavsiye ederim

ASUS ROG MAXIMUS X CODE S LGA1151 DDR4 DP HDMI M.2 Z370 ATX Motherboard

Gece pavyon gibi oluyor oda. Keşfetmeye çalışıyorum

• Kesinlikle MSI önermem şayet başta benim forumdada çoğu arkadaşın bu illet marka yüzünden başı yandı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Anakartta msi çok kötü. Anakartın kralı asustur hocam asustan şaşmayın.

• M5 parasına göre son derece uyduruk anakart, 200 tl daha koyup aurus 7 veya hero alınır.

• Msi ha? sakın hocam anakart olarak msi’dan uzak durun sonra söylemişlerdi dersiniz

• quote:

• Cpu - Intel i7 8700K
    • Motherboard - Msi Z370 Gaming M5
    • Ram - Gskill Trident Z 2x8GB Dual 3200Mhz
    • Psu - Evga 750W
    • SSD - Samsung Evo 960 250GB M2
    • HDD - Seagate 1 TB 7200rpm
    • Case - Dark N10 Advanced
    • Gpu - Gigabyte GTX1070 8gb

Anlaşıldı hocam. Toplamda şu ürünlere karar verdim. Gpu zaten elimde var. Geri kalanları da uygun fiyata yavaş yavaş toplayacağız artık.
    Ekran kartini fark cok yoksa msi zotac asus alin bence. Sogutmalari daha iyi. Imkan varsa ikinci el 1080. Forumda bulunuyor temizleri.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ` quaD. kullanıcısına yanıt
    Elimde olduğunu belirtmiştim zaten hocam gözden kaçmış galiba. Ayrıca 6 aydır kullanıyorum 3 fanlı g1 gaming modelini en ufak ısı problemi yok aklınızda olsun önyargı olmasın.
  • quote:

Elimde olduğunu belirtmiştim zaten hocam gözden kaçmış galiba. Ayrıca 6 aydır kullanıyorum 3 fanlı g1 gaming modelini en ufak ısı problemi yok aklınızda olsun önyargı olmasın.
    Ben daha iyi demistim. Kotulemedim zaten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ` quaD. kullanıcısına yanıt
    Yok bende kötülediniz demedim hocam zaten. Isı farkları çok az ondan bahsettim, ön yargı konusunda. 5 Derece falan olur maks. tahminen. Kötüleseniz de sonuçta fabrika benim değil hocam marka fanatikliği yapacak biri değilim sıkıntı yok :)
  • Neden belirtmeden şu marka kötüdür bu marka iyidir demek çok yanlış. Topu topu 3 tane çizgi üstü marka var. 2 Bunlardan en iyi ikisi ASUS ve MSI. Ben iki markayı da uzun seneler kullandım.
    İkisinin de aynı fiyat segmentinde avantajlı seçimleri var. Konuda bahsi geçen MSI Z370 Gaming M5 kaliteli bir anakart.
  • Asus Prime almıştım daha önce bellek sorunları yüzünden iade edip Z370 Gaming Pro ile değiştirdim. Taş gibi anakart ve sorunsuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ber-G

Kesinlikle MSI önermem şayet başta benim forumdada çoğu arkadaşın bu illet marka yüzünden başı yandı
    Hocam neden tavsiye etmiyorsun, iki nesildir msi kullanıyorum ve gayet memnunum.
  • Ben i7 8700K ile Asus Z370 E kullanıyorum gayet memnunum hocam.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.