Şimdi Ara

i7 8700K mı Ryzen 7 2700X mi ACİL (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
185
Cevap
1
Favori
14.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sadece ram gecikmesinden kaynaklanmıyor. ryzenların tek çekirdek performansları çok düşük hatta rezalet bence.

3.nesil ryzenlar ile 7.nesil intelin tek çekirdek performansına belki yetişirler. yani 3 sene geriden geliyor amd.
  • Bromton B kullanıcısına yanıt
    .öncelikle beni uyuz ettin bu yüzden uslubüm değişiyor sana karşı.
    kardeşim günde 20 tane test görüyorum aklımda mı tutacağım konuştuğun şeye bak alıcaksan al ryzen banane ? yada cinebench'e bakıp aaaa amd süpermiş intel ile %3 fark varmış diyip kendini mutlu et banane ya kanser ettin beni.

https://www.pugetsystems.com/labs/articles/Photoshop-CC-2018-CPU-Performance-AMD-Ryzen-2-vs-Intel-8th-Gen-1136/#BenchmarkResults

bu tarz sitelerden birisinde görmüştüm. hala bık bık konuşup duruyorsun. evet i5 8400 2.8 baz frekansı vadır z370 anakartın varsa 3.8 lere çıkar. hatta 3.8 ghz'a sabit kitlersin sıkıntısız.

Yahu kullanmasak etmesek inandıracaksın ryzenların inteli dövdüğüne. bak nediyorum. 3.nesil ryzenlar 7.nesil intellerin tek çekirdek performansına yaklaşırsa iyi diyebiliriz. 3 sene geriden geliyor minimum.

Foruma yeni üye olduğun belli. Herşeyi armut pis ağzıma düş bekliyorsun. Ne üslubun ne sen umrumdasin. Google a yazarsan zibilyon tane test görürsün. Cinebenche çok takılma diyorum daha fazla kompleks testler.var diyorum testleri kurup bizzat test etmemi bekleyeceksin utanmasan. Hadi rastgele işim gücüm var benim. Senin matematiğine göre fx9590 serisinin dünyanin en iyi işlemcisi olması lazım 4.4 4.9 da çalışan 8 çekirdekli işlemci çünkü.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • IceRulez kullanıcısına yanıt
    IPC veya tek çekirdek performansı olarak söylediğim gibi intelden hiçbir farkları yok. Araştırırsanız siz de anlayacaksınız. Frekansları intel kadar yükselemiyor o kadar. Aynı frekansta çok benzer sonuç verir. Aksini iddia ediyorsanız bir kanıt sunmalısınız. Bu arada i5 8400 3.8 ghz da çalışıyor 2.8 değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 8 Ocak 2019; 23:16:46 >
  • nkvelioglu N kullanıcısına yanıt
    Vaktim bu kadardı. İnşallah bir dahakine. Google dan single core performance vb yazın zor değil. Herşey frekans değil. Sunmuyorum size birşey. Saygısızsınız çünkü.

İ5 8400 baz hızı 2.8 . 3.8 e nadir çıkar. Z370 anakartta ise sürekli 3.8 de stabil çalışabilir. Bana mı öğretiyorsun ?

Evet size öğretmeye çalışıyorum çünkü i5 8400 bütün anakartlarda 3.8 ghz da çalışıyor. Bilmiyorsunuz. Üzerine burada agresif bir şekilde millete hakaret ediyorsunuz. Uzattıkça daha fazla rezil olacaksınız. Araştırın hatanızı anlayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 8 Ocak 2019; 23:21:35 >
    nadir mi çıkar? 3.8'e çıkamadığı ve sabit kalmadığı h310 serisi anakart bile yok

nerden edindiniz bu bilgiyi? dayanağınız var mı?

ben bizzat hem h310 hem b360 ile kullandım bu işlemciyi. şu anda da b360 ile kullanıyorum. oyunlarda 3.8 in altına indiğini iki anakartta da görmedim. z370 serisiyle ise sabit 3.9 ya da 4.0 ghz sağlayabiliyor. aralarındaki fark bu, o da BLCK limiti kaldırılabildiği için
  • Bende kullandım. Zorlanmadigi için çıkmıyor. 2.8 görüyorum genelde . Z370 olunca zorlanmasada 3.8 lerde geziyor. Ne kadar garip insanlarsiniz. Neyle itham ediyorsunuz beni nereden aldınız bu bilgiyi diyorsunuz yahu. Önce üyeliğime bir baksaniz keşke. Herkesi cahil 16 yaşında çocuk sanmasaniz.

Hocam sıkıntı yok özür dilemene de gerek yok. Sadece geçmişten edindiğim tecrübeme dayaranak sen kendi bildiğini doğru kabul edeceksin o yüzden ben çekiliyorum seninle tartışmaktan. Özür dilemene de gerek yok benimle bu konuda tartışmana da umarım anlamışsındır beni.

• windowsu performans moduna alırsan işlemci koşulsuz şartsız 3.8 ghzde kalıyor ister yükte olsun ister olmasın

dengeliye alırsan intelin speed step teknolojisi devreye girer, kart yükte olmadığında 800 mhzden 2.8 ghzye kadar farklı hızlara çıkar/düşer. muhtemelen z serisi anakartında speed step teknolojisini devre dışı bıraktın ve sende bu şekilde bir algı oluştu

ben seni niye cahil 16 yaşında çocuk sanayım. sadece yanlış bir sonuca varmışsın, düzeltmeye çalışıyorum. çok bilgili biri olsan bile hata yapabileceğin, yanlış bilebileceğin şeyler olur. burası bir forum, amacı da bu. tartışıp bilgi paylaşmak

yine de kabullenmiyorsan, uzatmanın çok bir anlamı olmaz elbette.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veliayhangizemiseviyor -- 8 Ocak 2019; 23:31:36 >
  • iş ağırlıklıysa kesinlikle ryzen!

tabi ram de çok önemli.
    https://www.cgdirector.com/best-cpu-for-rendering/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 8 Ocak 2019; 23:39:17 >
  • windowsun performans moduna aldığındakiyle process lasso uygulamasındaki maksimum performans olayı çok farklı bunu araştır.
    ben bu yüzden lisanslı process lasso kullanıyorum yıllardır. uygulama başına çekirdek atayabiliyoruz ve Windows'un kendi algoritmasından bariz daha iyi.

biostan ayarını yaparsan dengeli olsun performans modu olsun bundan bağımsız hep 3.8 de çalışır sıkıntı yok ama işlemci 15 derece fazla ısınır minimum.

beni cahil sanmasan tepki göstermezdim. nereden aldınız bu bilgiyi ne demek ? hiç sevmediğim tabirler. bunun yerine hocam bana da paylaşabilirmisiniz bu konuda bilginizi tecrübenizi vs daha mantıklı yaklaşım olur. bende insanlara böyle yaklaşıyorum.

bir yerden sonra hata yapmazsın. hata yapa yapa dersini alırsın o yüzden bu söylediğine katılmıyorum.
    biz silivride 18 yıl internet kafe işlettik o kadar çok hata yaptık ki artık işin ve piyasanın kurdu olduk.
    evde Windows 95 in cd leri ve kitapçıkları durur orijinal lisanslı şekilde. ne kadar hata yaptığımızı sen düşün az çok.

kabullenmek ayrı katılmak ayrı. ben herkesin düşüncesine saygı gösterir katılırım. ama ortada bir doğru varsa başkasının söylediğini kabullenmem. 20 tane test diyorsa tek çekirdek performansı iyi. ve buna kendi tecrübelerim de ekleniyorsa. başkasıda çıkıp diyorsa ya hocam ryzenlar %3 daha yavaş intelden. kusura bakma kabullenmem. ama tartışmaya da kendimi yıpratmam.

saygı göstermeyene saygı göstermem. hepsi bu kadar basit. bu konuda saygısızlığı başlatan sensin. yaklaşımın hoş değil.
    ama sorun da değil. çok takılmıyorum böyle şeylere.

Biosta turbo boost kapalı olabilir.
  • çok hata yapmışsın ama pek şey öğrenememişsin daha yiyecek kırk fırın ekmeğin var, sana kolay gelsin. bir 18 yıl daha kafe işlet belki o zaman
  • terbiyesiz ve saygısız olduğunu biliyordum bu cümlenle doğrulamış oldun tekrardan. ama zerre umrumda değilsin.

2007 yılında q6600 işlemciyi mayonez ve thermaltake big typhoon ile 3.75 ghz'da stabil çalıştırdık 2 gün.

benim bilmediğim bir şey olamaz bilgisayar konusunda. Bu konu benim hobim ve severek uğraştığım bir şey.

mümkünse beni forumda engelle. ben hatırlamıyorum nereden engelleme yapıldığını.
  • her şeyi bildiğini iddia eden biriyle tartışmaya girmemeli :)
  • LynXMaSTeR kullanıcısına yanıt
    bir insan hayatının yarısını bir konuya vermişse, o konuda herşeyi biliyorum diyorsa o kişi, önce o dinlenmeli.sonra tartışılmalı.

felsefe yapmayla olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IceRulez

bir insan hayatının yarısını bir konuya vermişse, o konuda herşeyi biliyorum diyorsa o kişi, önce o dinlenmeli.sonra tartışılmalı.

felsefe yapmayla olmuyor.
    dostum üsluptan bahsetmissiniz, asıl sizin üslubunuz rahatsız edici. 18 yıl kafe işletip, çekmecede halen windows 95 cd leri olunca bu işin kurdu, piri olunmuyor. yazdığınız bir çok şey, varsayım ve uydurma bilgilerden oluşuyor. vaktim olsa tek tek aksini ispat ederim. insanlara saldırmayı bırakın, herkes önünüzde diz çöksün, bilgime hürmet istiyorsunuz herhalde. Herşeyi biliyorum diyen hiçbirşey bilmiyordur...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.