Şimdi Ara

i7 8700K mı Ryzen 7 2700X mi ACİL (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
185
Cevap
1
Favori
14.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: basturk9027

8700k yı onerenlerin tek mantıklı argümanı 1080p oyundur.
    Çözünürlük 2k ya geldiginde birebir aynı performans. Rander konusunda zaten tokat manyağı yapıyor 8700k yı. 2700x + bol vrm li b450 anakart alıp arkana bakma derim üstad.
    2k yada 4k da ekran kartı yeterli FPS veremediği için işlemciye yük düşmüyor , yarın daha güçlü ekran kartları kullanırken farkı daha net göreceğiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whitebeard.

o %30 u bi biz kullananlar olarak göremedik anasını satayım imzamdaki fx te %40 a kadar bile varıyordu ama o dönemler geride kaldı
    https://i.hizliresim.com/WDXVJP.png

• 8700k tartışmasız.
  • Brother ToLGa B kullanıcısına yanıt
    1080 ti 2k da yetersiz yani ?
    Haydi onu geçtim 1080-1080ti sli testlerinde de kafa kafayalar? (Test ilk nesil ryzene karşı 5ghz 8700k 1080ti sli)
    Yeni çıkan gpular 2x1080ti olmayacak. İnsanlari fan hisleriniz ile yanlış yonlendirmeyin lütfen.
    Adam Adobe kullanıyorum , tasarım yapıyorum , yayın yapicam demiş hala 8700 diyen olması çok ilginç. Ben sadece oyun oynayıp kapatıyorum(1080p) o yüzden Intel mevcut sistemde ama rader odaklı oyun PC ihtiyacım olsaydı ryzen alırdım mecburen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi basturk9027 -- 5 Ağustos 2018; 13:52:50 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

Dayanıklılık açısından iki işlemcide sıkıntı çıkarmaz. Aslında dayanıklılık meseleleri işlemciler için şu ana kadar pek sorun teşkil etmedi (fiziksel dayanıklılıktan bahsediyoruz sanıyorum).

Ram hızında da mümkünse 3000 MHz ve üzeri hızlara yönelmeniz yararınıza olur.

Alıntıları Göster
    2700x in özelliklerinde System Memory Specification:2933MHz yazıyor.
    3000 Mhz üzeri ramlar boşa masraf olmaz mı?
  • LynXMaSTeR kullanıcısına yanıt
    Bunda ringbus mimarisi yok. Öyle olsa düşük gecikme süreli erişimiyle az bellek hızını da hızlı tepki süresinden yüksek hızlı belleklere eşitliyor olurdu. Ryzen'de Intel'in 9 serisine benzer bellek sistemi var. Gecikme daha yüksek dolayısıyla genel hız itibariyle bantgenişliği değeri öne çıkıyor.

• fiyat olarak 2700x
    1080p de 144 hz monitör de 2080 gibi ekran kartları ile daha fazla fps için 8700k
    Oyun harici 2700x

• quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Bunda ringbus mimarisi yok. Öyle olsa düşük gecikme süreli erişimiyle az bellek hızını da hızlı tepki süresinden yüksek hızlı belleklere eşitliyor olurdu. Ryzen'de Intel'in 9 serisine benzer bellek sistemi var. Gecikme daha yüksek dolayısıyla genel hız itibariyle bantgenişliği değeri öne çıkıyor.
    hocam bahsettiğiniz ringbus ı ilk defa duyuyorum. o sebeple ne demek istediğinizi tam olarak anlayamadım?
    şöyle sorayımi ryzen 7 2700x te 2900 küsür mhz ram desteği yazıyor.
    şimdi aynı gecikme değerine sahip 3000 mhz ve 4000 mhz lik ramleri ele alırsak 4000 mhz lik ram daha iyi performans gösterir mi, yoksa işlemcinin kısıtlamasına girer mi?

intelde durum nasıldır?
    örneğin 8700k işlemci de 2666 Mhz ram desteği görünüyor.
    aynı gecikme değerine sahip 2400 Mhz ram mi daha performanslı olur yoksa 3000 Mhz üzeri mi?
    burda da 2666 kısıtlaması olur mu?
  • Bromton B kullanıcısına yanıt
    bazı bellekleri derken? nasıl bilicez hangisinin çalışıp çalışmayacağını?

bu arada intelde durum nedir?
  • En kötü 9700 k varken neden 8700k thread gerçek çekirdek gücünü vermiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 007captiva -- 27 Aralık 2018; 12:21:24 >
  • Senin gibi cahillerin bu forumda olmaması lazım. Hiçbir gerekçe bile yazmamış adam, 26 tane fanboyda beğenmiş.

Yeni çıkan teknolojiyi mi alırsın AMD'nin kaç yıl soketine destek vereceği, 16 çekirdek 8 thread olan, render performansı ortada olan yoksa Ryzen'dan sonra Intel'in sancı çektiği, 14 nm'de takılı kalan Intel'i mi seçersin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkayjan -- 27 Aralık 2018; 12:45:48 >
  • berkayjan kullanıcısına yanıt
    Çok tiner koklamayın bu genç yaşta, hayat uzun sağlığınıza dikkat edin.

• Oyunlarda hem daha fazla fps hemde daha stabil bir fps dengesi için kesinlikle i7 8700k derim.

Render yayın için r7 2700x tavsiye ederim. Amd r7 2700x ile de oyun oynanır iyi bir performans verir. Fakat i7 8700k gibi performans veremiyor. Hatta bazı oyunlarda ciddi bir fps kaybı veriyor.
    Ryzen'in kısaca bantgenişliği daha yüksekte gezerken gecikmeleri dezavantaj oluyor, ama diğer yandan ringbus taşıyan tüm Intel'lerden daha yüksek bantgenişliği potansiyeli oluyor bu sayede: bu bir tasarruf, yüksekte olması tekil işlemler için oluyor değil, sonuçta işlemci kümeli önbellek tasarımında ortaya konmuş. Tekil olarak yarısı aktif ama birden çok işlemleri yürütürken bellek kanalları birbirine parazit yapmadan çalışabiliyor diye düşünebilirsiniz. Gecikmeleri öyle kısa seçmelisiniz, veriyollarının tasarımını öyle yapmalısınız ki, bellek gecikmesi bellek saat hızında gölgelensin - bunun çözümü zaten veriyollarını çoğaltmaktan geçiyor, yani Ryzen tasarımı bu daha kısalamayan gecikme sabitlerine verilecek doğal karşılıktan ileri geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Ryzen'in kısaca bantgenişliği daha yüksekte gezerken gecikmeleri dezavantaj oluyor, ama diğer yandan ringbus taşıyan tüm Intel'lerden daha yüksek bantgenişliği potansiyeli oluyor bu sayede: bu bir tasarruf, yüksekte olması tekil işlemler için oluyor değil, sonuçta işlemci kümeli önbellek tasarımında ortaya konmuş. Tekil olarak yarısı aktif ama birden çok işlemleri yürütürken bellek kanalları birbirine parazit yapmadan çalışabiliyor diye düşünebilirsiniz. Gecikmeleri öyle kısa seçmelisiniz, veriyollarının tasarımını öyle yapmalısınız ki, bellek gecikmesi bellek saat hızında gölgelensin - bunun çözümü zaten veriyollarını çoğaltmaktan geçiyor, yani Ryzen tasarımı bu daha kısalamayan gecikme sabitlerine verilecek doğal karşılıktan ileri geliyor.
    sonuç olarak Ryzen daha mı iyidir bu konuda?
    Ryzen'in bellek okuma, yazma hızı Lake mimarisinden üstün fakat oyunlarda önemli olan bellek gecikmesi(latency) değeri, buda Intele göre Ryzen'de oldukça kötü zaten Ryzenların oyun perfrormansının Lake mimarisine karşı düşük olmasının temel sebebide bu bellek gecikmesinin yüksek olması, bu nedenle oyunların çoğunda 8400'ün performansı bile 2700X'den yüksek, kaldı ki 8700 ve üstü işlemcilerle kıyaslayasın.
    Nokta atışı yaptın inteldede bu oran 2666mhz dir.

• No Way Out kullanıcısına yanıt
    Abartmayın 2600 ve üzeri bütün ryzen işlemciler overclockla oyunların çoğunda 8400 ü geçer.

Ryzen ile işlemciye ayırman gereken paradan kısar, 3200CL14 alırsın 3466CL16 yaparsın kısaca.
    Intel'de ise durum tersi; yalnız, Ryzen'de gecikmeler bu kadar önemli olduğu için 3. zamanlamaları kısarak da bir çarpanlık hızlanman oluyor.
    Bazı anakartların otomatik olarak bu 3. zamanlamaları sana tanılama özelliği var. Asus'ta var benim bildiğim, örnek olarak.
  • basturk9027 kullanıcısına yanıt
    Sanki 2kda 144hz veren ekran kartı varda gelmiş boş yapiyosun 8700kve gtx1070 1080 vega64 alıp 1080pde 144+ Hz costurmak varken niye kendinize yazık ediyosun anlamıyorum

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.