Şimdi Ara

i7 8700K mı Ryzen 7 2700X mi ACİL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
185
Cevap
1
Favori
14.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba pc toplatıcam. Tasarımcıyım adobe kullanıyorum. Oyun - tasarım - yayın yani render ağırlıklı bir pc istiyorum işlemciside en az 8700k olsun dedim. Vatandakiler bana size ryzen önerelim render performansı açısından dedi. Bu işlemci 16 çekirdekmiş sanırım. Ne diyorsunuz ?

• Ram mi seçiyor? Son SMU +AGESA updateleri Ile intel'den daha fazla ram modeli ile uyumlu çalışıyor bilgin olsun.

8700k'dan daha çok ısınan bir işlemci kısmına kocaman bir AMD işlemciler lehimli geliyor Intel gibi diş macunu ile değil. Git biraz inceleme izle be adam

http://www.overclock.net/forum/10-amd-cpus/1628751-official-amd-ryzen-ddr4-24-7-memory-stability-thread-67.html
    Yav atmayın ya yalan atmayın sallamaktan başka birşey yaptıgınız yok

Yok ram şeçermişte bilmem ne bios update ile ram sorunları çözüldü yeni x470 anakartlarda problem yok ram konusunda

İntel hala meltdown spectre ve hpet i düzeltsin milleti zarara sokacaklar 8700k zorunlu z370 zorunlu sıvı sogutma zaten burası kafadan 2000 + 800 + 700 intel 3500 e geliyor

Konu sahibine dönersek zaten 2700x in içinden kaliteli bakır sogutma çıkıyor git güzel bir kasa al içini fanla doldur

X470 806 tl 1850 r7 2700x 2656tl

Bazı kasalarda 3x120 lik fanla geliyor bi 2 tane daha taktıgında zaten kasa buz gibi olur 5x120 ile
    Size son kez mesaj yazıyorum. Q6600 hava soğutma ile 4.2ghz lara çıkartıldı, hatta forumda bile yapanlar oldu. 3.6ghz a zaten hemen herkes çıkarttı, dünya rekoru ise yanlış hatırlamıyorsam 5 ila 5.1 ghz gibi idi. Q6600 65nm mimaride üretilen 10 yıl öncesinin işlemcisi, artık 7nm ler konuşuluyor. O devirden bu devire çok şeyler değişti, mayoneze gerek yok artık çok iyi termal macunlar var. Bunların benim yazdığım, sorduğum ve söylediğim şeylerle bir alakası yok zaten.

Dediğim gibi tavrınız irrite edici, bence herkese saldıracağınıza dönüp bir aynaya bakın, neden herkes bana benzer şeyler yazmış diye. Bu kafa ile kaç ünv bitirirseniz bitirin, hangi ülkeye giderseniz gidin, hiçbir yerde aradığınızı bulamazsınız.
    Birader ne kadar boş iddialar bunlar. ryzen 2600 12 çekirdekli değil. 6 çekirdeğini ihtiyaç duyduğu anlarda 12 çekirdekmiş gibi kullanıyor. Bu da işlemin devam etmesi için bir önceki işlemin bitirilmesi gereken yüklerde performans kazanımı sağlıyor. i3 8100 ile Ryzen 2600'ü "Benzer FPS veriyor" diye bir tutan bir insan gitsin HP hazır bilgisayar alsın. Aç AOTS oyununu bakayım arada nasıl fark oluşuyor. Bu yaptığınız; toprak yolda Fiat Linea ve Ferrari aynı hızda gidiyor diye "Linea bile Ferrari kadar performanslı, Ferrari'ye ne gerek var" demek ile birebir aynı şey. Çıksınlar bakalım ikisinin de %100 kullanıldığı otobana. Arada nasıl uçurum oluşuyor. Cinebench'ten 1300 puan alan bir işlemciyle 600 puan alan bir işlemciyi benzer FPS veriyor diye aynı seviyede görmek ÇOK AMA ÇOK BİLGİSİZ BİR PROFİL.
  • Merhaba,

RYZEN 7 2700X | 8C/16T

i7 8700K | 6C/12T

özelliklerini taşımaktalar. Bahsettiğiniz işlemleri düşündüğümüz zaman RYZEN daha mantıklıdır.
  • REDSTONE kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Peki dayanıklılık açısından hangi marka iyidir. şuana dek ryzen sistem ne kullandım ne bir araştırmam var. 0 bilgi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Münebbih

oyun için 8700K
    hem oyun hem tasarım ise 2700X

https://forum.donanimhaber.com/300-1-500-tl-uzeri-islemci-secimi-hangisini-almali--67331038
    Tabiki öncelik mesleki kolaylık. Fakat studyo kuruyorum creative bir kanal açıp yayın yapma düşüncem var. Twich performansıda önemli bu açıdan
  • quote:

Orijinalden alıntı: emclord00

Teşekkürler. Peki dayanıklılık açısından hangi marka iyidir. şuana dek ryzen sistem ne kullandım ne bir araştırmam var. 0 bilgi
    Dayanıklılık açısından iki işlemcide sıkıntı çıkarmaz. Aslında dayanıklılık meseleleri işlemciler için şu ana kadar pek sorun teşkil etmedi (fiziksel dayanıklılıktan bahsediyoruz sanıyorum).

Ram hızında da mümkünse 3000 MHz ve üzeri hızlara yönelmeniz yararınıza olur.
    Ramler dual 8 gb kingston fury black 3200MHz olarak düşündük
  • quote:

Tabiki öncelik mesleki kolaylık. Fakat studyo kuruyorum creative bir kanal açıp yayın yapma düşüncem var. Twich performansıda önemli bu açıdan

Alıntıları Göster
    2700X daha iyi
    2 çekirdek 4 thread fazla
  • quote:

Ramler dual 8 gb kingston fury black 3200MHz olarak düşündük
    RYZEN tarafında düşündüğünüz anakartla kronik sorunu yoksa; MHz değeri bahsettiğim seviye üzerinde olduktan sonra ram tercihi kişisel denebilir, fiyatlar da başka bir etken tabii. Fiyatları bütçenize uyuyorsa CORSAIR öncelikli olmakla beraber G.SKILL de düşünebilirsiniz.
    MSİ x470 gaming plus am4 AMD . ryzen dd4 3500mhz Anakart konuşuldu diye hatırlıyorum,
    ekran kartı 1070 veya 1080 olacak
    diğer sıvı soğutma vs konuşmadık henüz
  • emclord00 kullanıcısına yanıt
    2700X tek dezavantajı
    Sınırlı hız aşırtma alanı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

MSİ x470 gaming plus am4 AMD . ryzen dd4 3500mhz Anakart konuşuldu diye hatırlıyorum,
    ekran kartı 1070 veya 1080 olacak
    diğer sıvı soğutma vs konuşmadık henüz
    Yapacağınız işlemleri düşündüğümüz zaman işlemci tercihiniz az çok belli. Ram ile alakalı da dikkat etmeniz gereken noktaları dile getirdim.

Anakart noktasında; alacağınız veya önerilen anakartın resmi internet sitesinden, test edilen ramleri görerek fikir sahibi olabilirsiniz. Intel tarafında kronik ram sorunu olan anakart yok denecek kadar az, AMD tarafında da neredeyse tamamen sorunlar giderildi denebilir. Çok sıkıntı yaşayacağınız bir durum olmaz. Fakat anakart konusu; özel bir istek gelmedikten sonra son zamanlarda didik didik ettiğim bir husus değil. Güncel olarak bu konuyla haşır neşir olan arkadaşların yardımı dokunacaktır.

• Anakart konusunda inşallah post atan olur o zaman. Yardımlarınız için teşekkür ederim sizede. Yarın toplatacağım pc yi çünkü
  • quote:

Anakart konusunda inşallah post atan olur o zaman. Yardımlarınız için teşekkür ederim sizede. Yarın toplatacağım pc yi çünkü
    Hocam genelde msi anakartlar önerilmiyor. Kronik bazı sorunları vardı(şu an ne olduğunu hatırlamıyorum). Anakart tamircisi bi abinin videosunu izlemiştim, kendisi en az arıza veren anakartın asus olduğunu söylemişti. Ben olsam asus alırdım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Anakart konusunda inşallah post atan olur o zaman. Yardımlarınız için teşekkür ederim sizede. Yarın toplatacağım pc yi çünkü
    Rica ederim.
  • asrock fatality k4 ve taichi modeline bakılabilir.

tr hiç bi yerde stok görünmüyor.şansınız zorlayabilirsiniz.

üst seviyede içerik üreten kullanıcılara gözüm kapalı asrock tavsiye edebilirim.

bütçe ve stok durumuna göre gugabyte g7 yine şahane modeldir..
  • 2700X işlemci alıyosan amd ekran kartı al diyorlar bu konudada kafa karıştı şimdi. Evet bende asus ana kart istiyorum aslında asus ( bana göre ) kaliteli bir marka.

Amd işlemci ile amd ekran kartı alın diyen pek olaydan anlamıyordur dinlemeyin siz.

Tersi geçerlidir; Intel ile AMD Radeon, AMD ile Nvidia GeForce daha uyumludur. Bu tamamen AMD-Intel ikilisinin orta sınıf işlemcileri için geçerlidir. Ekran kartı tercihe bağlıdır.
    Anakartınız için iki seçeneğiniz var; hız aşırtacaksanız, hiç kafanıza takmamak için Asus CHF almanız yararlıdır. Özellikle bellek hız aşırtması tarafında o kadar başarılı bir anakarttır ki, 3000 belleklerle otomatik zamanlamaları 3200C14 Flare X'ten iyidir.
    Tabii, bellek hız aşırtmasına gereksinimi olmayan iyi bir bellek setiniz varsa(Flare X 3200C14) o zaman daha düşük bir anakart almanızda hiçbir sakınca yok.
    Ayrıca, AMP zamanlamalarının eksikliği uyumsuzluk çilesine sizi bulaştırmasın diye her halûkarda AMD uyumlu set almanız da önerilir.
  • Hocam 8700k alırsanız 500 liraya yakın iyi bir soğutucu da almanız gerekecek. Ryzen öneririm.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.