Şimdi Ara

i7-8700K, i7-8700, i5-8600K, i5-8400, i3-8350K ve i3-8100 Testler[Testler, Sıcaklık ve Güç Tüketim Değerleri] (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
582
Cevap
4
Favori
30.426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Z370'in ölü doğmuş olma ihtimali yüksek, başka işlemcilere muhtemelen destek vermeyecektir.
    Intel mecburiyetten 2 damla performans verdikten sonra musluğu gene kapatacaktır.
  • Brightmist B kullanıcısına yanıt
    Bu Intel'in ilk defa yaptığı bir şey değil ki. Yine de birçok kişi alıyor. Neden? Yurtdışında alım gücü yüksek. Adam 300-400 birim para verir iken bizler ne kadar veriyoruz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 26 Ekim 2017; 12:31:10 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • techniquest35 kullanıcısına yanıt
    Alım gücüyle pek alakası yok bu olayın ya, bilinçli/bilinçsiz müşteri olmakla alakası var.

Oyun sektöründe de benzer bir durum söz konusu loot kutuları, microtransactionlar ve kısacık DLC'ler vs.
    Orası öyle tabi. Ama milyonlarca insana da bilinçsiz diyemeyiz ki. Sizin burada 3000 TL kazanıp ta 1.500 TL bir işlemciye para vermeniz var. Bir de yurtdışında adamın $3.000 kazanıp ta $350 bir işlemciye para vermesi var. Burada da fark oluşmuyor mu?

Milyonlarca kişiye bilinçsiz diyebiliriz, bir sorun yok bu söylemde.

Alım gücü farkı mevcut, evet. Ancak para bol diye düzeni anlamsız yere beslemeye de lüzum yok.
    İşte anlaşılamayan nokta orası. $3.000 para kazanıp bir ürüne $350 para vermek adama bilinçsiz harcama gelmiyor. Kaldı ki bunu 3-5 senede bir yapıyor. Ha siz 3.000 TL kazanıp ta sürekli tek bir ürüne 1.500 TL veriyorsanız bu bilinçsiz harcama olabilir. Ki bunun en çok örneği de ülkemizde var. Mesela; asgari ücret ile çalışıp ta en pahalı akıllı telefonu almaya çalışanlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 26 Ekim 2017; 13:03:24 >
    Kazanılan para miktarının harcamanın bilinçli/bilinçsiz olmasıyla bir alakası yok.

Bu işlemci güncellemelerinin 3-5 senede bir olması sadece son 6-7 seneye özel bir durum. Geçmişte günümüzde ekran kartlarında mecbur kaldığımız gibi, hatta daha da sık frekansta güncellemek gerekiyordu arada oluşan performans farklarından dolayı.
  • Beyler i7 8700k'yı hemen 1800 tl'ye alayım mı? Dolar yüzünden daha artacak gibi görünüyor. Daha anakart ram'im eksik ama onları almayı beklersem 2 ay geçecek.
  • Rodin kullanıcısına yanıt
    Akşam saatlerinde düştü biraz, ama tabi bu çıkmayacağı anlamına gelmez.

Eksende 1.749 Lira'ydı ama bitmiş
  • O değilde piyasada 144hz için uygun işlemci yok
    8600K 4.5GHz de Crysis3, Dying Light ve Fortnite'da kargaşa ortamlarında 1080'i besleyemiyor 80 e kadar fps drop yiyorum NE ALALIM DAHA NEEEEEEEEEEE
  • 8.ci nesile baya sinirlendim.Stok sıkıntısı bir yandan şişmiş fiyatlar bir yandan.Parasal sıkıntım yok ama sinir etti.2.el 7700k lara bakıyorum 8 serisi yüzünden fiyatlar pek düşmemiş.Ryzen 1600 le idare edecez 9.cu seriye kadar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence de idare edin. 2019 yılında Zen 2 ve Icelake işlemciler çıkacak. Bu 2018 yılında çıkacak olan Cannonlake işlemciler sadece mobil pazarda olacak deniliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 8 Kasım 2017; 17:22:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Akşam saatlerinde düştü biraz, ama tabi bu çıkmayacağı anlamına gelmez.

Eksende 1.749 Lira'ydı ama bitmiş

Hım, birde i7 8700k'nın yanına 1500 tl'ye kadar anakart ve 16gb ram önerebilir misiniz? Ekran kartım msi gtx 1060, işlemiciye oc yapıcam.
  • Beyler sistem toplamak istiyorum. Islemci olarak 8700 alayim diyorum aldiğimda 4 sene falan kullanicam. Oynadigim oyun armored warfare tekil cekirdek performansin yukleniyor. Anakart olarak msi z370a pro ve asus z370 prime arasinda kaldım. Ryzen toplamak istiyorum fkat oynadığım oyundan dolayi intel daha iyi performans veriyor. Zen+ larin çıkmasına daha var. Ram olarak Gskill alacağım büyük ihtimal.

• https://www.itopya.com/asus/intel-uyumlu/?f=n&o=faz&oid={_5918_:[7418]}

Bu anakartlar arasındaki fark nedir ? Asus Strixler arasındaki fark ?
  • i5 8400 tam benim bütçeme uygun bir işlemci... FX 8320 den geçmeyi düşünüyorum baharda.
  • 8700k lı laptop modelleri nasıl olur? 4790k-6700k-8700k içeren laptoplarda işlemci sıcaklığı yük altında 90-95 derecenin altına inmiyordu.
  • https://www.amazon.com/GIGABYTE-Z370-AORUS-Gaming-Motherboard/dp/B075KFX627/ref=sr_1_1_sspa?ie=UTF8&qid=1511446827&sr=8-1-spons&keywords=aorus+gaming+7&psc=1

Çok güzel fırsat. Şeytan çok pis dürttü beni hakimiyeti sağlamakta zorlandım bir an.

AORUS Gaming 7: $199.99 + $51.56
  • Arkadaşlar bana bir yol gösterin lütfen, kafam allak bullak ne almam gerektiğine bir türlü karar veremedim, durumum şu,

Çok uzun bir aradan sonra oyun için PC topluyorum,

Anakart aldım, Asus Z370 Prime A, Ekran kartı aldım, Asus GTX 1080 11Gpbs, işlemci soğutucusu var Corsair H100 V2 şimdi son kalan parça işlemci ama ne alsam bir türlü karar veremiyorum, aklımda 8400 - 8600K ve 8700 var, (8700K bütçemi aşıyor, seçeneklerimin arasında kesinlikle yok) bütçe olarak herhangi birini alabilirim sorun yok ama olabildiğince uygun olsun, kendimi zorlamak istemiyorum, bir yandan bu nesil İntel in ömrü çok uzun olmayacak gibi diyorum kendime, acaba 8400 alıp bir sene civarı kullanıp, sonra ki nesilde duruma bakıp gerekirse işlemci anakart ikilisini değiştirerek yola devam mı etmeliyim, yoksa 8700 alıp 2-3 sene aynı sistemi mi kullanmalı mıyım, performans olarak 2-3 senede ciddi kayıp olur mu, bir diğer seçenek 8600K, siz şimdi diyecek siniz ki, sıvı soğutman var 8600K al OC yap yoluna devam et, OC yapacağımdan/yapabileceğimden emin olsam zaten mantıklı olan bu ama hiç yapmadım ve yapabilir miyim bilmiyorum, siz benim durumumda olsanız ne yapardınız.

Bu arada monitörüm 144 HZ ve oyun olarak FPS tarzı oyun oynuyorum, en çok BF1 ve BF4.

Amacım sorunsuz stabil bir sistem kurmak, çok fazla uğraşmak istemiyorum, ne zamanım nede açıkçası bu konuda bir tecrübem yok, PC oyunculuğuna ve uğraşına ara vereli çok oldu (yaklaşık 10 yıl) şimdiden fikirlerini belirtip yardımcı olan herkese teşekkür ederim.
  • Beceriksiz Adam kullanıcısına yanıt
    8700

coffee lakelerden i5 8400 , 8700 ve 8700k harici islemci alinmaz bana gore.

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.