Şimdi Ara

i7 8700K Delid - Rockit88

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
1.709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar daha önceden aldığım ve kenara koyduğum delid kitimi dün çıkarıp işlemciyi delidlemeye karar verdim.

Kullandığım Malzemeler
    - Rockit 88 LGA 1151 Delid & Relid Kit
    - Loctit Supergel Glue Yapıştırıcı
    - Thermal Grizzly Conductonaut Sıvı Metal
    - Maskeleme Bandı
    - Ve IHS dışında Noctua NT H1 Termal macun

İşlemden Fotoğraflar:

Delid Öncesi Prime95 Testi (Testi başlattığımdan itibaren ki dereceler muhtemelen 80 i geçerdi)
    Delid Sonrası Prime95 Testi

Stock ayarlarda max 60 derecede kullanabiliyorum. Temp Spikes sorununa çözüm olan bir yöntem değil delid bunuda belirtmek isterim hitler oluyor gene fakat maksimum 50 dereceye hitleniyor.
    Delid Hakkında sorularınız varsa cevaplayabilirim. Birde bir sorum olacak ilk denememde sürdüğüm yapıştırıcı fazla kaçtığından arada boşluk fazla oldu ve açıp gene delidledim fakat o kadar sertti ki yapışkan çıkarmak için aseton kullandım pcb üzerinde bir problem olur mu ve ortadaki chipteki sıvı metali temizlemek için ıslak mendil + alkollü mendil kullandım. Şuan 10 Dakikalık Aida64 Stress testinde 50 dereceyi geçmedi. Prime95 te 60 dereceyi geçmedi Cinebench yaparken 50 Dereceyi geçmedi. Herhangibir sorun olmuş olabilir mi 1 defaya mahsus cinebench yaparken hafif donma ve ardından kaldığı yerden devam etme oldu fakat cb scora yansımadı bu.

• 5,3ghz cok rahat çıkabilirsiniz hocam
    buda benim konum hocam

https://forum.donanimhaber.com/8700k-delid-tamamlandi-test-asamasi--130321496
  • Pcbyi asetonla silmem de bir problem oluşmuşmudur ve oc den anlamadığımdan stabilite sağlayamıyorum hiç.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam ben :
    %95 alkol kullandım birde bunu kullandım temizleme için ArctiClean 60ml Kit (includes 30ml ArctiClean 1 and 30ml ArctiClean 2) https://www.amazon.com/ArctiClean-60ml-Kit-30ml/dp/B0007TOR08/ref=pd_bxgy_147_img_2?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B0007TOR08&pd_rd_r=SR3YG9CVQHS72Z8A31ED&pd_rd_w=1unZd&pd_rd_wg=aXpp4&psc=1&refRID=SR3YG9CVQHS72Z8A31ED

aseton zarar verseydi şuan heralde pcniz açılmazdı . anakartımız aynı olsaydı benim ayarları verirdin size ama farklı anakart , internette ayarlar mevcuttur anakartınız için yada forumda da mevcuttur.
  • Bakiyorumda benim anakart icin ayar hic yok gibi herkes asus prime veya z370-f - maximus apex vs kullaniyor.
  • biosta oto overclock menüsü varsa ordan yapsanız ilk basta sonra ince ayarları netten çözeriz hocam
    https://www.youtube.com/watch?v=3Is8XqC0-C0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CA3AA6F80 -- 20 Ocak 2018; 19:16:5 >
  • İyi de bu denli yüksek fiyata satılan bir ürünün bu kadar dandik macunla son kullanıcı önüne sunulması gerçekten içler acısı. Şu olayı AMD yapsa milletin dilinden düşmez söyleye söyleye insanları bıktırırlar ama intel 1800 liraya dandik macunlu, lehimsiz işlemci satınca ''abi yeaaa tek çekirdek performansı süper yhaa''
  • Daha 1 ay olmadı kullanalı inan içini açtım tim kurumuştu katılaşmış ve üflememle termal macunu düştü :==
  • Gaza getirmeyin ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YoğunBelKası -- 20 Ocak 2018; 21:59:13 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Overclockta durum ne hocam ?

• Bana canli rehber olabilecek biri olmadikca is zor ustad ya :)
  • O delid boşa gitmemeli :) nette falan elbet video falan vardır yada anakartın sitesinden forum bölümüne girin orada zateb vardır genel tartışma yada overclock bölümünde , en olmadı bizim forumda bile gelir zamanla overclockcular yardımcı olur size

• Son durum 1.4v LLC Mode 5 CFG-Lock Disable Intel C-State Disable avx offset -1 stabil bir sekilde calismakta 5.1 ghzde
  • O voltaj çok gibi ama

• Bilemem cok mu az mi banada cok geldi dusurmeyi deneyecem bugun.

• YoğunBelKası kullanıcısına yanıt
    Daha dusukte prime95 testinde her cekirdegi %100 loada sokamiyor ustad. 1.4 zarar verir mi? bilgim yok
  • Zarar vermez ama 1.4v'un üzerine de çıkmayın derim. Cpu biraz ortalamanın altında denk gelmiş olabilir size yine de çok kötü değil tabi.
    Bence 1.4v vermektense 5ghz 1.35v falan oluyorsa öyle yapıp bırakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YoğunBelKası -- 21 Ocak 2018; 15:56:16 >
  • YoğunBelKası kullanıcısına yanıt
    1450 e kadar gideri var en az soğutabiliyorsaniz 1500 de verebilirsiniz 1450 e kadar bizzat kendim denedim soğutma kısmı önemli olan
  • i7 8700K Delid - Rockit88i7 8700K Delid - Rockit88
    CPUTIN ve TMPIN5 Degerleri 80e kadar gidiyor normal mi ? idle bile olsa.
  • Shegorath S kullanıcısına yanıt
    Soğuduktan sonra ne önemi var diyorsanız ömründen yiyor çipin sonuçta haberiniz olsun..
    Yoksa bozulur diye demedim zaten günlük kullanım için gereksiz fazla.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.