Şimdi Ara

İ7 870 Ne kadar Performans Farkettirir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elimde i5 650 1156 pin var arkadaşlar yeni ekran kartı aldım gtx 960 2gb ve tam performans alamıyorum işlemciden dolayı degiştirmeyi düşünüyorum ama cok masafa giricek durumum yok anakartı degiştirmeden i7 870 almayı düşünüyorum bu düşüncem mantıklımı ve performans artışı yaşarmıyım yaşarsam tahmini ne kadar olur

• burkino kullanıcısına yanıt
    illaki fark yaşarsın ama bence değişime değecek kadar değil ayrıca o işlemcinin 960'a yetmesi lazım nasıl anladın yetmediğini?
    İ7 870 + R9 380 Kullanıyorum hicbir darboğaz gibi sorun yok çok müthiş bir işlemcimi değil ama cidden daha beni 5 6 yıl idare edebilir performans artışından emin değilim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GSkill fN -- 23 Şubat 2016; 8:00:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dismissed_fear D kullanıcısına yanıt
    Hocam tam anlamıyla yetmiyor işlemci gereğinden fazla yük biniyor takılma kasma yapmıyor ama bunu kullanırken hissedebiliyorum

• 870 kullanıyorum yıllardır.Tek sorunum ısınma idi. 3ds max render , Unreal engine.BF serisi,Crysis serisi,Far Cry serisi.Skıntı yok ekran kartının canını alana kadar zorluyorum.Dedigim gibi tek sorunum ısınma onuda. Frekans düşürerek halettim.2.2Ghz de kullanıyorum.Hiç bir değisiklik fark etmedim.Sıcaklık max 55 min 37.
    hocam siz bilirsiniz deyince kavga çıkmazmış anakart değişmediği için maliyet az olur
  • dismissed_fear D kullanıcısına yanıt
    hocam gerçekten maliyet az olur diye düşünüyorum ve ekstra birşey saglamıcaksa bana suan 600 liraya i3 6100 ve uyumlu anakart alabiliyorum ama 300 lirayada alabiliyorum bana yüzde kaç bir performans artışı saglar merakım bu
  • neyde performans farkettirir mi sorulacak soru bu :)
  • Atesbaz A kullanıcısına yanıt
    genel olarak oyunlarda hocam yani fps olarak artış saglar mı
  • performans artışı o kadar çok bileşene bağlı ki.Kasa içerisinde kablolamanın düzenlenmesine varana kadar performansı etkileyen faktörler var.Bir ülke olarak yalnızca ram ve ekran kartına odaklı düşünüyoruz ama işlemci bunların arasında en önemlisi.Evet etkisini hissettirecek kadar performans farkı gözlemlersin.
  • Atesbaz A kullanıcısına yanıt
    teşekkür ediyorum
  • i5 650 2 çekirdek 4 izlek

i7 870 4 çekirdek 8 izlek

güncel i3 ün 870 e göre tek performansında çekirdek avantajı var 870 çoklu uygulamalarda yüzde 10 kadar daha iyi
  • Nerd Miner kullanıcısına yanıt
    İ5 650 ye gore yuzde kac olur hocam ?

Tek çekirdek de aralarında hissedilebilir bir fark yok (%4). çoklu çekirdek uygulamalarda aralarında hissedilebilir fark var .(yüzde 50 civarı deniyor)

elindeki anakart kaliteli bir şeyse geç yoksa bana kalırsa amacında oyunsa 2 ci el den haswell i5 ve anakart yakala daha iyi
  • Nerd Miner kullanıcısına yanıt
    Asus p7p55 lx var hocam anakart ve genel olarak i7 alırsan iyi performans alırsın dediler ve sizin dediğiniz anlamadım i5 ve anakart hangisini kovalayim ?

4 cu nesil islemci al yanina ona uygun 1150 soket hangisini alsan isini gorur

K serisi icin z97 z87

K olmayan islemciler icin b85 h81 h97 h87

Anakartlar uyar

870 alirsan rahatlar zaten yazdim daha iyi diye ama yine eski bir islemciye para vermis olacaksin

870 icinde forumlarda bazi oyunlarda 960 icin zayif notu dusmusler bu yuzden tereddutte kaliyorum al diye direk bastirmam mumkun degil

• Dediğiniz seyler bana ne kadara patlar işlemci ve anakart ile birlikte tahmini?

hesap sıfır olarak 4460 ve ortalama bir anakart şu an 700-800 e patlar.

2 ci elde 600 ve altına 2 li yakalanabilir. (işlemci 400 450 arası görünüyordu en son )

Anakartını gözden geçirme fırsatım oldu eğer soğutucu da ayarlarsan 870 alıp overclock da yapılabilir (ilk serilerin overclock yeteneği ve gideri var )
  • Soğutucu alabilirim cok pahalı degil sonuçta ve oc daha mantıklı

• şöyle diyim gta v ele alalım i5 650 low da dahi darboğaz yapar yapabilir takmış olduğun ekran kartını baz alarak söylüyorum i7 870 high rahat 50 fbs alırsın altına düşmez
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.