Şimdi Ara

i7-7700 8700,k yada 2700x Hangisi iyi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba. Bilgisayari artik degistirme vaktimin geldigini düsünüyorum. ( sistemim imzadaki gibidir )

intel konusunda 2600 serisinden yeterince verim alamadim. sürekli fps droplari yasadim sürekli bir donma oldu.

Her neyse. özet geceyim

Bilgisayarda bazen photoshop yapiyorum bazen oyun oynuyorum. bazen hobi olarak 8k video bakiyorum. bazense sanallastirma yapiyorum ( yeni cikan sistemleri pcde windows üstüne kurup denerim )

Simdi benim kullandigim islemci 7 8 senelik 4 core 8 thread. ( youtubedeki 8k videolarinda bile donuyor )

Sizce saydigim özelliklere göre tavsiye edeceginiz islemci hangisidir?

i7 7700k ?
    8700 yada 8700k ?

Yada hic birisi diyip ryzen 7 2700x mi?
    cevaplarinizi bekliyorum simdiden yorumlariniz icin tesekkür ederim.

• Sanallaştırma ile uğraşıcaksan 32-64GB Ram ve 2700X tüm işlerini halledebilir. Gerçi ne alırsan al WMWare gibi programlar her türlü kasıcaktır.

Sadece oyun oynucaksan 8700K

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 20 Eylül 2018; 13:1:15 >
  • 2700X ile 8700K arasında ortalama 500 TL fark var işin içine anakart da girince eğer ki illa X470 gibi üst seviye alacam diye gayen yoksa fark 900-1000 liraya kadar çıkar çünkü 2700X B350 anakartlar da dahi sorunsuz şekilde stabil OC olabiliyor youtube da testleri mevcut ama 8700K için illa ki orta üstü bir Z370 almak zorundasın öyle Z370-A gibi ankartlar da stabil OC olamıyor maalesef + olarak soğutucu masrafın da olacak 8700K için

1080-1080 Ti gibi bir kartın varsa saf oyun deneyimi için 8700K biraz daha iyi olabilir ama bu iyi kısmını maddiyat olarak değerlendirmek önemli. İnsanlar 8700K daha iyi derken fiyatından söz etmiyorlar adam bir setup kuruyor anakart + işlemci + soğutucu + delid derken ortalama 5000 TL sadece bunlara para bayılıyor öteki tarafta oyun anlamında %7-8 daha geride bir işlemci ortalama 1800-2000 TL daha ucuza kuruluyor ama millet tutturmuş 8700K daha fazla fps veriyor be cahil kardeşim aldığın fps i verdiğin fiyata böl ve her fps e ne kadar ödediğini hesapla bakalım hangisi daha iyi, daha mantıklı

Piyasada ki en iyi 8700K ve 2700X karşılaştırması; 5ghz 8700K ve 4.2ghz 2700X ki burada olay 8700K yı hangi anakart ve hangi sıvı soğutma ile stabil 5ghz tutacağın? 2700X yukarı da dediğim gibi B350 ile rahat rahat 4.2ghz görür üstelik soğutucuya da gerek yok.

https://www.youtube.com/watch?v=yVnCCMI--Bo

• 2700x alir 8700k alir kismi kisinin tercihi tamamda

Prime z370a ile 8700k stabil 5 ghz kullaniyorum neye dayanarak bu sekilde fikir veriyosunuz insanlara alip kullanmis gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ömr0681 -- 20 Eylül 2018; 14:53:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ömr0681

2700x alir 8700k alir kismi kisinin tercihi tamamda

Prime z370a ile 8700k stabil 5 ghz kullaniyorum neye dayanarak bu sekilde fikir veriyosunuz insanlara alip kullanmis gibi
    Prime Z370-A 8+2 fazlı gayet güzel bir anakart zaten fiyatı da 1300 civarı hayli fazla. Değinmek istediğim MSI Z370-A Pro gibi çöp ötesi 4+2/5+2 fazlı anakartlar onlarla hiç bir şekilde 5ghz i bırak 4.8ghz bile stabil kullanamazsın üstelik fiyatları da 750-800 TL
  • 👍

• quote:

👍
    8700K kullanıcısı olduğun için anlayamamış yada kabullenememiş olabilirsin
  • threadripper 1900x ve x399 diyorum ben.
  • Kabullenilmeyen bisey yok sen z370a ile 5 ghz kullanamazssin demissin bende kullaniyorum deyince msı demistim diye kivirdin
    Şimdi amd sever kardeş babanin sirketi gibi savundugun amd ye 2700k li sistemi dagitip gectim ryzen 1600 ve prime b350 plus satinaldim cold boottu vrm isinmasiydi derken anakarti x370 croshair hero 6 ile degistim amac 1600 ile bi sure devam edip ilerde bu 2 seriye gececektim baktim 2700k ile aldigim performansi bile alamiyorum al sattan hic yoksa 600-700 tl zararim oldu cold boot vs bi suru zirvayla ugrasmayip tekrar intele gectim

Simdi burda anlasilmayan ne var oyle vitrinlerden baktigimiz urunlerin internet yorumlarina gore millete fetva vermiyoz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ömr0681 -- 20 Eylül 2018; 19:23:37 >
  • quote:

Kabullenilmeyen bisey yok sen z370a ile 5 ghz kullanamazssin demissin bende kullaniyorum deyince msı demistim diye kivirdin
    Şimdi amd sever kardeş babanin sirketi gibi savundugun amd ye 2700k li sistemi dagitip gectim ryzen 1600 ve prime b350 plus satinaldim cold boottu vrm isinmasiydi derken anakarti x370 croshair hero 6 ile degistim amac 1600 ile bi sure devam edip ilerde bu 2 seriye gececektim baktim 2700k ile aldigim performansi bile alamiyorum al sattan hic yoksa 600-700 tl zararim oldu cold boot vs bi suru zirvayla ugrasmayip tekrar intele gectim

Simdi burda anlasilmayan ne var oyle vitrinlerden baktigimiz urunlerin internet yorumlarina gore millete fetva vermiyoz
    Özetle sen donanım konusunda yetersiz bir insn olduğun için kullanamamışsın ayrıca konumuz ryzen 1600 mü? yoksa 2700x mi? vrm ısınması dediğin B350 plus ı şuan ryzen 1600 ile kullanıyorum niye benim vrm ler ısınmıyor acaba? sana mı garezi var bu anakartın? boş konuşuyorsun, sallıyorsun, fanlık yapıyorsun. Ayrıca bir kere cold boot sorunu da yaşamadım çıktığı günden beri 3 farklı anakart ve 3 farklı ryzen kullandım tek yaşadığım sorun ram uyuşmazlığından kaynaklı ramlerin olması gereken frekansta çalışmaması. Donanım bilgin yoksa zaten bulaşmıcaktın ryzen a bu kadar basit hem yeni bir mimari hemde bilgin yok sonra forum köşelerinde ağlar durursun böyle.

Bir de işin acı tarafı 1 yıldır kullandığım anakarta vrm ısınması falan diye boş laf yapıyorsun hani stok da kullanmıyorum aldığım günden beri 3.9ghz çalışıyor sallamanın, çamur atmanın bu kadar ucuzu

• ch6 konusunu acta bak cold boot sorununu kac sayfa yazmis insanlar sende sorun yok kimsede yok kafasida iyiymis

350 liralik kartinla mutluluklar dilerim 👍

1.4 ile 3.9 kullan dur kendi kendine tum cekirdeklere 300mhz oc yaptigini dusunup yeterli oldugunu düşün 😉

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ömr0681 -- 20 Eylül 2018; 20:27:49 >
  • Öncelikle yorumlariniza tesekkür ederim.
    Parasal olarak zira pek sikintim yok. yurtdisinda yasiyorum 8700k ile ryzen 2700x arasinda öyle cerez parasi kadar oynama var burda.
    Cok fpslere takilan bir insan degilim öyle yok 100 az 150 gelsin degil. ben lowda oynamaya bile raziyim yeterki donmasin.

Onun harici olarak. Threadripper 1900x icin. 2020 ye kadar amd AM4 Slotuna destek verdigi icin ryzen 2700x düsünüyorum. Yoksa TR4 alirdim. ama suan 1155 pin in elimde kaldigi gibi 2 gün sonra oda elimde kalsin istemiyorum.
  • quote:

ch6 konusunu acta bak cold boot sorununu kac sayfa yazmis insanlar sende sorun yok kimsede yok kafasida iyiymis

350 liralik kartinla mutluluklar dilerim 👍

1.4 ile 3.9 kullan dur kendi kendine tum cekirdeklere 300mhz oc yaptigini dusunup yeterli oldugunu düşün 😉
    1.4v ile 3.9ghz mi

Donanım cahilliği başa bela hele ki donanım forumunda..

1.25v ile 3.9ghz kullanıyorum. Daha ryzenlar hangi voltajla hangi hızları görüyor bilgin yok boş boş ötüyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: AMD KÖLESİ

1.4v ile 3.9ghz mi

Donanım cahilliği başa bela hele ki donanım forumunda..

1.25v ile 3.9ghz kullanıyorum. Daha ryzenlar hangi voltajla hangi hızları görüyor bilgin yok boş boş ötüyorsun

Alıntıları Göster
    Konu sahibi arkadas kendi adima ozur diliyorum ancak bu densize cevap vermek lazim

Hw info acik 15 dk occt veya prime small test yap koy bi ss de stabilmi gorelim ole masa ustunde ss alip kendi kendine siritip kendini daha fazla asagilama

• quote:

Konu sahibi arkadas kendi adima ozur diliyorum ancak bu densize cevap vermek lazim

Hw info acik 15 dk occt veya prime small test yap koy bi ss de stabilmi gorelim ole masa ustunde ss alip kendi kendine siritip kendini daha fazla asagilama

Alıntıları Göster

Bak bu laflarını sana nasıl yediriyorum az bekle işim bitsin 15dk prime 95 testi atıcam ama eğer adamsan bu boş muhabbetinden sonra ben bir halt bilmiyor muşum diye özür dilersin.

• Prime small veya occt yap hwinfo 64 ac zaman sayacida acik olsun voltaj core load clocklar gozuksun ekrandan

o testi sorunsuz gecerse altin cip diye 2700x ile bile takaslar b350 anakartinla 2700x oc lersin 😀

Bu arada adamliktan bahsedene bir bak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ömr0681 -- 21 Eylül 2018; 0:55:3 >
  • quote:

Prime small veya occt yap hwinfo 64 ac zaman sayacida acik olsun voltaj core load clocklar gozuksun ekrandan

o testi sorunsuz gecerse altin cip diye 2700x ile bile takaslar b350 anakartinla 2700x oc lersin 😀

Bu arada adamliktan bahsedene bir bak
    Evet hadi bakalım yeni bahaneni bekliyorum wowowowowo ama bu altın çip wowowowowow diğerleri bu değerlerde çalışmıyor ama

Bundan önce ryzen 1400 vardı 1.28v ile 3.9ghz çalışıyordu he bu arada 1.25v dedim ya 1.22v muş fazla söylemişim

Ayrıca bak orada motherboard 3-4-5-6 şeklinde anakartın kuzey, güney, çipset vs. tüm sıcaklık değerleri yazıyor hani ağlıyordun ya vrm sıcaklıkları diye

Edit: kuyruk acından takılırsın diye söylüyorum zaman sayacı falan açmadım prime 95 de kocaman 01:29 da başlattığım 01:43 gece de hala prime 95 in çalıştığı görülüyor 01:44 de de SS almışım zaten bu kadar fazla işlemi 10-12dk sonra yapıyor prime biraz donanım bilgin varsa bilirsin hani bu kadar açıklamaya bile gerek yok da sende böyle hani zaman sayacı diyecek bir tip görüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AMD KÖLESİ -- 21 Eylül 2018; 2:3:42 >

• ömr0681 kullanıcısına yanıt
    Kardeş ne altın çipi ya... 1,3V ile neredeyse her Ryzen 3,9 Ghz yapar. Biraz şanslı olanlar 1,27 ile falan yapar. 3,8 Ghz'de ise 1,3V ile çalışmayan 1 tane işlemci bulamazsın. Bilmiyorsun boştan sallama bari...
  • Ben hiç voltaj vermedim Cpu ratio yazan yere 38.5 yazdım aylardır saatlerce oyun oynadım/oynuyorum hiçbir sıkıntı yok. Voltaj kaçta bilmiyorum ama 3.85 bence gayet iyi bir değer.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.