Şimdi Ara

İ7 6700k ve Gigabyte Z170x Gamig 5 Arızası ve Sonrasında Yaşananlar. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
2.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    İntelin resmi sitesine sorununu anlatan ingilizce bir metin atman gerekli.Sonrasında sizden atpo fpo tarzı bazı bilgiler isteyecektir.Ama size tavsiyem kullanıcı müdahalesi olduğundan bahsetmeyin.Ne kadar kullanıcı hatası olan ürünü sıfırı ile değiştirse bile işinizi garanti altına alın.
  • Modality kullanıcısına yanıt
    Merhaba cevap içi sağolun. Ben ingilizce bir şeyler yazıp gönderdim ve sonrasında Türkçe yazılmış biraz daha detay isteyen mail aldım. O maile geri dönüş yaptım benden sistem bilgilerini felan istemişlerdi. Dün işlemcinin fotoğrafını istediler önlü arkalı ama yollamadım.

O ara işlemcinin üzerindeki lehim izlerini sildirmek için telefoncuya gidiyordum. Bilgisayarcı lehimlemişti güya ama bari lehim izi silinsin diyerek izopropil alkol ile silerken bir baktım parça düştü. Şimdi hem lehim olduğu belliydi hem de diyot, kondansatör ya da adı her neyse işlem yapılan parça düşmüştü. Ben de o düşeni evde bırakıp lehim izini sildirmeye gittim, mail de yoldayken gelmişti.
    Telefoncuya lehim izi silinecek dedim sonra işlem tamam diye adam getirdi işlemciyi, bir baktım takmış o parçayı(yanımda değildi kendi elindekini takmış). Bana dedi ki çalışır işlemci bu şekilde.
    Ben de adama dedim bunu ben değişim için gönderecektim fotoğraf istediler ama bu şekilde en azından lehimli olduğu çok belli olmuyor diyerek işlemciyi verdiği haliyle geri aldım.
    Daha sonra eve gelip fotoğraflarını faturayı felan yolladım, heralde mesai bitimine denk geldiği için cevap gelmedi.
    Ben de o ara işlemciyi deneyeyim dedim taktım olmadı, bios reset yaptım olmadı, umudum kalmamıştı ve değişim yaparlar inşallah diye dua ediyordum.

Dün anakart üzerinde de 2 pin yamulmuştu ve bilgisayarcı düzeldiğini söylemişti ama ben yine baktım yamuk görünüyordu, iyice inceleyip 1 saat kadar uğraşıp düzelttim ve pcyi bıraktım.
    Bugün ise aklıma bilgisayarın ilk kurulumunda yaşadığım sorunlar ve çözümü geldi. Bilgisayara işlemciyi takıp çalıştırmayı denedim, ledler daha farklı yanmaya başladı, bunu ilk kurulumda yapmıştı.
    O zaman da sistemi uzay montaj haline getirip bir kaç deneme yapmıştım ve sistem o gün de olduğu gibi bugün de açıldı.
    Sistem şu an çalışıyor, bilgisayardan yazıyorum bunu. Acayip sevindim çalıştığını görünce ama pazartesi mail geldiğinde adres isterlerse değişim için. Ne yapacam bilmiyorum.
    Bu işlemciyi aldıkları zaman kontrol edip mi geri yolluyorlar yoksa yenisini göndermek için mi benden işlemciyi alıyorlar?
    Bir de sistemi tek ram ile çalıştırabildim. 2. rami taktığım zaman çalışmıyor, A1 ve A2ye tek başına taktığımda çalışıyor.
    Anakartım Asus Z270-A prime, amazondan almıştım.

• pcwolf28 P kullanıcısına yanıt
    Şöyle diyim bende işlemciyi gönderdiğimde değişim olacağından pek umudum yoktu.Araştırırken forumdan bir arkadaşın işlemci değişimi yaptığını görmüştüm.Şansımı denemek istedim.İntel pek tamir olaylarına girecek bir yer izlenimi vermedi bana işin daha da güzeli işlemci 1 hafta geçmeden sıfırı ile değiştirilip geri geldi.
    Pazartesi günü bakalım ne diyecekler. Şu an telefoncunun yaptığı lehim sayesinde pc açılıyor ama ne kadar dayanır bilmiyorum. Şimdi çalışır halde olduğu için işlemciyi aldıklarında çalışıyor bu deyip geri gönderme ihtimalini düşünüyorum.
    Normalde işlemci kendi kendine bozuldu, lehim temizlesin diye verdiğim telefoncu tamir edip vermiş oldu. Ama ben çalışmayan halinin fotoğrafını atmıştım. İşler karışık cidden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Modality

Şöyle diyim bende işlemciyi gönderdiğimde değişim olacağından pek umudum yoktu.Araştırırken forumdan bir arkadaşın işlemci değişimi yaptığını görmüştüm.Şansımı denemek istedim.İntel pek tamir olaylarına girecek bir yer izlenimi vermedi bana işin daha da güzeli işlemci 1 hafta geçmeden sıfırı ile değiştirilip geri geldi.
    Merhaba, bugün intel adres istedi.
    İşlemciyi gönderime hazırlamak için neler yapıyoruz?
    Ürün kutulu, faturasını göndermemize gerek yok değil mi? Dhl etiketini işlemci kutusuna mı yapıştırıyoruz yoksa kargo poşetine mi?
    Valla kutusu faturası falan tam kutu içeriği ile yollasan iyi olur.Eğer eksikse bunu müşteri temsilcisine belirt sıkıntı yaşama derim.Dhl etiketi falan yapıştırmadım ben müşteri temsilcisine adres verdim.Dhl'de çalışan kurye verdiğim adresten teslim alıp gitti.1 hafta geçmeden geri geldi elime
    Tamamdır sağolun.
    Merhaba, işlemci değişimi olduğu zaman size böyle bir mail mi geldi?

"Değiştirilen ürününüz veya ürünleriniz gönderildi. Gönderinin durumunu takip etmek için lütfen yukarıdaki takip numarasını kullanın. Teşekkürler.

Paket elinize ulaşınca ayrıntılı olarak inceleyin:

Paketin kurcalandığını veya içinden bir şeyler alındığını gösteren herhangi bir belirti varsa paketi teslim almayın. Olayı hemen Intel Müşteri Destek Birimine bildirin.
    Paketin kurcalandığını veya içinden bir şeyler alındığını gösteren bir belirti yoksa birimlerin talep ettiklerinizle ve ticari faturada belirtilenlerle aynı olduğundan emin olun.
    Aradan baya bir süre geçtiği için hatırlamıyorum ama bu şekilde bir bilgilendirme maili geliyor.
    Maile dikkatli bakmamıştım. Mailde intele gelen işlemci seri numarası (benimki), intelden gönderilen işlemci seri numarası (farklı numara var) şeklinde alta yazmışlardı.
    Demek ki değişmiş.
    Aklımda işlemciyi satıp ryzen geçmek vardı ama bakalım nolcak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Modality

Aradan baya bir süre geçtiği için hatırlamıyorum ama bu şekilde bir bilgilendirme maili geliyor.
    Yeni işlemci bugün geldi. Konu açmıştım anakart pininde de sıkıntı vardı kopuptu bir tanesi. Dual ram çalışmıyordu, çok şükür o da düzeldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pcwolf28

Yeni işlemci bugün geldi. Konu açmıştım anakart pininde de sıkıntı vardı kopuptu bir tanesi. Dual ram çalışmıyordu, çok şükür o da düzeldi.

Alıntıları Göster
    Hayırlı olsun.Sizde bir badireden kurtulmuş oldunuz.Bu tarz konular hangi üründe olursa olsun olmalı.Firmalarla ilgili deneyimlerden herkes yararlanmalıdır.
    Sağolun, aslında işlemciyi satma düşüncem vardı platform değişikliği düşünüyordum ama bazı aksaklıklar oldu erteledim.
    Bu işlemcinin garantisi bir yıl daha uzamış oldu galiba

• İnteli bu konuda takdir ettim.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.