Şimdi Ara

i7 6700K Sistem Tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben bir oyun bilgisayarı topladım. Sistem uyumlu mu, değil mi? Genel olarak bilgi paylaşımında ve tavsiyelerde bulunursanız sevinirim.

NOT:
    * Ram çok olmuş diye düşünenler ramin çok olması beni mutlu ediyor.
    * Hep laptop kullandım. Oyun performası tat vermiyor. İlk defa masaüstü pc topladım. Hatalarım olabilir. Agresif tepkiler olmazsa sevinirim.
    * Daha ucuza da toplarsın diyecek arkadaşlarada şöyle söyleyebilirim tek atımlık hakkım var :D
    * GTA VI - Battlefield 5 - Farcry 5 oyunları çıktığındada son ayarlarda sorunsuz 60 fps üstünde oynamayı bekliyorum.
    * Bu pc'den beklentimi karşılar mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
    * OC yapılarak 4.5 ghz de stabil olarak çalışabilirmiş sistem uyumluymuş nova pc yetkililerinden aldığım cevap bu şekilde.
    * güç kaynağını 750W yapsak sistemde güç sorunu olur mu
     i7 6700K Sistem Tavsiye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lSunTzu -- 3 Ocak 2016; 14:18:39 >

• Hocam bilgisayara 15 k vermeye gerçekten ihtiyacınız var mı önce onu düşünün. Güç kaynağı tam emin değilim ama overclock sırasında yetmeyebilir darboğaza düşmemek için bence yükseltmelisiniz. Ben 15 k ya bilgisayar alınmaz demiyorum. İhtiyacınız var mı mutlaka gözden geçirin. Bu kadar para vermişken eizo monitörleri de araştırın. Saygılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayihani

Hocam bilgisayara 15 k vermeye gerçekten ihtiyacınız var mı önce onu düşünün. Güç kaynağı tam emin değilim ama overclock sırasında yetmeyebilir darboğaza düşmemek için bence yükseltmelisiniz. Ben 15 k ya bilgisayar alınmaz demiyorum. İhtiyacınız var mı mutlaka gözden geçirin. Bu kadar para vermişken eizo monitörleri de araştırın. Saygılar.

doğrusu bende fiyat tablosundan pek memnun değilim A dan Z ye her şey dahil fiyatı o olsa da daha uygun fiatlı olsun sisterdim bir şöyle bir yönü var bu kasdar para verip sistem kurarsan vakit ayırmak lazım bütğn vaktimi pc başında gecirmek istemem 16 gb ramli 3200 mhz de gene bf5 farcry5 gibi oyunları oynacak uygun fiyatlı sistem öneriniz var mı hocam saygılar.ses kartı meselesi takıldım ben özellikle oyun oynarken kulaklık kullanacağım film izlerken hoparlör nasıl yapılır o şekilde.

• 2 aya kadar gddr6 çıkıcagını duymuştum ekran kartında beklemenizi tavsiye ederim
  • isacomak kullanıcısına yanıt
    beklerim hocam sonradan pişman olmaktansa tavsiyeniz için çok teşekkür ederim fiyat aldatmasın rami 16 gb yapsam windows u çkarsam falan filan epey düşer fiyat şimdi ona bakacağım 850W PSU da oc yapılarak 4.5 ghz e stabil olarak çıktığında yetecek seviyede olsun isterim monitöre baktım hocam 2k aşşa çözünürlük istemiyorum onlarda baktıklarımda hep full hd idi 2k sı var mı diye tekrar bakarım fakat tek pürüz o değil bilindik web üzerinden satış yapan sitelerde yok o monitör kendi web sitesinden getirmek gerekir heralde yanlışım varsa affola.
  • 11.971.71 e düşüyor klavye+ mouse ve windows hariç ramda 3200 mhz de ddr4 16 gb olursa 16 olup 2400 olanıda var o zamanda 500 tl civarında daha düşüyor ddr6 çıksın hele bir az kalmış mouse+klavyeyi uygun fiyata kapatmak lazım olmazsa 311.00 tl lik mouse almaktansa öncedende olanla devam ederiz logitechden kablosuz var uygun fiyata da klavye tamamdır.
     i7 6700K Sistem Tavsiye
     i7 6700K Sistem Tavsiye

• ben pg278q kullanıyorum kesinlikle almanı tavsiye etmem çok sorunlu bir monitör zaten googleda ararsan bir sürü kişinin pişman olduğunu görürsün
  • oha 14 bin lira olması ayrı bi yana dursun 2 bin lirasının vergi olması bilmiyorum uygun sözcükleri kelimeleri bulamadım şuan kendimi ifade edicek tabi senin zevkin ama yinede tavsiye vermeden geçemicem bence sistemi biraz düşür 6600k ve gtx 970 gibi rahatlıkla işini görücektir diye düşünüyorum çünkü 14 bin lira dile kolay şimdi düşündüm de harbiden fazlaymış ya bende 8 bin lira civarı para harcamıştım şuan pişmanım.
  • O bütçeye kesinlikle x99 toplanmalı ram 16 yeter windowsa o para verilmez monitör ram psu amazondan alınıp ucuza getirilebilir ekran kartı amazondan 980 ti alınabilir 2k 144 hz için 980 zayıf kalır aynı şekilde corsair sıvı soğutmada amazondan ucuza gelir

• berkke kullanıcısına yanıt
    Oyun için x99 saçma ve ve daha pahalı olur
  • 4.5ghz için o sogutucu abartı olmuş bence stabilde 300tl lik sıvı lar işini görücektir ve nvida kullandıgın için psu okadar yüksek olması gerekicegini düşünmüyorum sadece sertifikalarına bakarak f/p bişey alsanız yeterli olucaktır 750w bile fazla yani kullanıcagını sanmıyorum ama zaten fazladan zarar gelmez hesabı oluyo birazda slı yapıcaksanız ilerde düşünebilirsiniz

Edit: hdd yi wd olarak degiştirirseniz daha iyi olucaktır.Dh haber de 2-3 tb'ın %40 oranında bozulma şansı oldugu yazıyordu seagate de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isacomak -- 3 Ocak 2016; 19:11:52 >
  • öncelikle kırmadan incitmeden ve nazik bir dille yardımcı olamaya çalıştığınız için teşekkür ederim. Monitör sıkıntı diyen arkadaş bi bakacağım internete duruma göre yeni monitör bakılabilir. 8.000 tl verip pişman olan arkadaşım bende aslında hiç hoşnut değilim fiyattan en son 12.000 e kapattım el deki parçlarla yamalayarak kullanmak üzere amazondan getirtmek için ucuza gelir kulağa hoş geliyor fakat gümrüğe takılırsa çok uğraştırırlar nova pc ye mail attım ve sordum tek gtx 980 ti yeter mi diye fazlasıyla yeter dendi en az 2K düşünüyorum monitörü 980 Ti haricini araştırmadım pek onun haricinde psu hakkında yardımcı olan arkadaş SLI yapmayı düşünüyorsan 850W de kalsın diğer türlü 750W fazlasıyla yeter demişsin tekrardan teşekkürler SLI derken 980 Tİ SLI olarak mı pek anlayamadım o kısmı biraz acemiyim de hatamız varsa affola monitör dahil 10.000 geçmeyen pc öneriniz olursa açığım orta yolu bulalım istiyorum param boşa gitmesin 9 Taksitle ancak alırım bunu

• quote:

Orijinalden alıntı: isacomak

Oyun için x99 saçma ve ve daha pahalı olur

5820klı bir sistem hiçte fazla olmaz ve daha uzun ömürlü olur arkadaşın sistemi zaten fazlasıyla pahalı biraz daha fazla verip 4core 4 izlek cpu almak yerine 6 core 12 izlek cpu almak gayet iyi bir seçenek

• AMD nasıl oyun performansında benim seçtiklerim mi karşılığını daha çok verir yoksa AMD mi uygun olur performans açısından ayrıca ersimli olarak sağlam bir oyuncu pc si tavsiye edermisinizz monitör dahil 10.000 tl yi geçmesin bir de bu sistemler beni ne akdar götürür. son olarak monitör 2K 144hz ve 1ms özelliklerini taşıması benim için önemli yardımcı olursanız çok seviniriim iyi forumlar
  • Amazon'dan alın bazı parçaları gümrüğe takılma riski yok çünkü ödemeyi yaparken amazon gümrük vergisinide dahil ediyor ve gümrük işlemlerini sizin yerinize yapıyor forumda oldukça detaylı konusu mevcut mutlaka bakın.Evga corsair samsung markaları uluslararası garantisi var ve türkiyedekine göre çok daha hızlı işliyor süreç.Benüm önerim psu evga, ekran kartı evga 980ti classfield,cpu cooler ve ram ise corsair olarak amazondan alın ssd olarak uzun Samsung 850 evo amazondan alınabilir seçtiğiniz monitör tn panel dışında süper onuda amazondan alabilirsiniz.İşlemci anakart olarak 5820k+msi x99s m power öneririm 6700e göre daha uzun ömürlü olacaktır bu bütçeye x99 alınır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkke -- 3 Ocak 2016; 21:45:31 >
  • @ tavsiyelerin için çok teşekkür ederim dediğin konuya bakmıştım pek vaktim yoktu uzun uzdıya incelemedim çok güzel bir rehber konusu gerçektende mutlaka bakarım oraya 5820k nın uzun ömürlü olmasının nedeni nedir 980 Ti o monitöre göre zayıf kalma ihtimali çok mu yüksek bu arada 5820k oc yapılınca kaç ghz ye çıkıyor AMD performans açısından mantıklımıdır diye sormamın nedeni linkteki işlemcinin 4.7 ghz olması yapılıyormu bilmiyorum fakat OC yapılırsa kim bilir kaç ghz ye çıkar düşüncesi
  • Linkteki işlemci tam bir odun hocam bendeki 8320nin fabrika çıkışlı 5 ghzye o.clanmış hali oyun performansı olarak intelin 2. Nesil işlemcileriyle anca yarışabilir ama render işlerinde canavar gibidir çok fazla güç çeker ve 220 tdp sebebiyle çok fazla ısı üretir yani kısaca amdden uzak durun.5820 k 6 çekirdek 12 sanal çekirdeğe sahip 6700k ise 4 çekirde 4 sanal çekirdek stok halde 5820 k saat hızı biraz düşük biraz o.cda yaptınmı ne 6700 nede 4790 dinlemez.Ekran kartı olarak ben sizin ilk mesajdaki sistemde gpuyu 980 olarak gördüm şimdi baktım 980 ti imiş 980ti gayet yeterli olur.Ama dediğim gibi ssd,ram,monitör,işlemci soğutucu,ekran kartı,psu bu parçaları amazondan alın.İşlemci sanırım aynı fiyatlara geliyor anakart ise amazon anakart yollamıyor nedense kasa ise büyük olduğundan kargo pahalı tutacaktır.İşlemci öç konusunda ise 4.2 ye rahatlıkla ulaşırsınız h100 gtr ile 4.7-4.8 e kadar yolu var hatta 5 ghzye çıkaranda var ama 4.5 gayet makul ve yeterli gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkke -- 3 Ocak 2016; 22:14:35 >

• 5820 bf3-4-rabinbox siege ve bazı oyunlardaki ozel durumlarda 6770k dan daha iyi fps verir
  • berkke kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim hocam ana kart türkiyeden olacak işemci 300 tl mi 600 tl mi ne daha ucuz amazonda 5820K ben bi araştırayım amazon çok mantıklı geliyor fakat şuan konuya vakıf olamadığım için oradan almam riskli yada kesin oradan alıyorum diyemiyorum bakacağım aklıma yattığı yerden sıkıntısız elime ulaşsın yeter amazon sıkıntılı demiyorum sakın yanlış anlaşılmasın araştıracağım o meseleyi seni arkadaş ekleyeyim ben konuyu hortlatmadan özelden de tavsiye verebilirsin uygunsa tabiki de onun haricinde şuana kadar yorum atıp kendince yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara çok çok teşekkür ederim ben son bir foto atayım güç kaynağı konusunda ayarlayamıyorum psu siz seçersiniz. iyi forumlar
  • 5820K için sağlam bir ana karta ihtiyacım var pc toplama sayfasında 5820K için ASUS Z170 Maximus VIII Hero, Z170, DDR4, Socket 1151, USB 3.1 Anakart'a uyumsuz olarak gözüküyor uyumluysa onu kullanacağım değilse sağlam bir ana kart önerisine ihtiyacım var olmazsa

3200 yada 3000 mhz de 16 gb ram
    Gtx 980 Ti olan bir sistem kurup tavsiye edecek varsa oda çok makbule geçer

Saygılar...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.