Şimdi Ara

i7 6700k overclock sıkıntısı/ Z270 Anakart

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Overclocktan fazla anlamıyorum 4.0 ghz da çalışıyordu anladığım kadarıyla 32 yazıp hızı 3200'e aldım fakat bilgisayarıma girdiğimde şöyle gözüküyor
    i7 6700k overclock sıkıntısı/ Z270 Anakart

• çarpanı 32 yaparsanız 3.20 de calisir amacınız nedir ?
  • Ya 3.20 de çalışması amacım da galiba oradaki 4.0 adında var bn biraz malım
  • Technical.assistance kullanıcısına yanıt
    Normalde 3.80de idi evde kombi görevi görüyordu kısayım dedim şunu görünce bir endişelendim açıkcası
  • Hocam sizde de Z270 M7 varmış bu kartlarda overclock çok basit. Çarpanı kendiniz ayarlamaya çalışmayın BIOS ekranında sol yukarıda overclock menüsü mevcut en temizi gidip oradan "KADEME KADEME" yükseltme yaparak gidin.
    Bir kademe yükseltip windows'u açın ve aida64'te birkaç dakika stress test uygulayın. Sorun yoksa "BİR kademe daha yükselterek ilerleyebilirsiniz. Zaten sorun olursa PC mavi ekran verip reset atar. Reset attığında hata verdiği kademenin bir üstünü daha deneyin yine aynı şekilde reset atarsa en son kaç GHZ'de kaldıysanız oraya geri çekerek kullanabilirsiniz.

Not: Msi Fast Boot açıksa işlemlere başlamadan önce kapatın ki BIOS a rahatça girebilin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hipotermi

Hocam sizde de Z270 M7 varmış bu kartlarda overclock çok basit. Çarpanı kendiniz ayarlamaya çalışmayın BIOS ekranında sol yukarıda overclock menüsü mevcut en temizi gidip oradan "KADEME KADEME" yükseltme yaparak gidin.
    Bir kademe yükseltip windows'u açın ve aida64'te birkaç dakika stress test uygulayın. Sorun yoksa "BİR kademe daha yükselterek ilerleyebilirsiniz. Zaten sorun olursa PC mavi ekran verip reset atar. Reset attığında hata verdiği kademenin bir üstünü daha deneyin yine aynı şekilde reset atarsa en son kaç GHZ'de kaldıysanız oraya geri çekerek kullanabilirsiniz.

Not: Msi Fast Boot açıksa işlemlere başlamadan önce kapatın ki BIOS a rahatça girebilin.
    Hocam sağolun msi fast boot'u bios içinden mi kapıyoruz acaba?

• Yazın ısıtıyor pc evi düşürdüm iyice valla 3.8deydi normalde 3.2 de stabil şu anda stresste 70e doğru kayıyor derece
  • MstfAlkan kullanıcısına yanıt
    BIOS içinden de kapatabilirsiniz. Bilgisayarınıza MSI Fast Boot programını yüklediyseniz oradan da kapatabilirsiniz.
  • MstfAlkan kullanıcısına yanıt
    Ben GHZ yükseltmeyi anlattım siz galiba ilginç bir şekilde düşürmeye çalışıyorsunuz. Eğer düşürmek istiyorsanız dediklerimi yapmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hipotermi

Ben GHZ yükseltmeyi anlattım siz galiba ilginç bir şekilde düşürmeye çalışıyorsunuz. Eğer düşürmek istiyorsanız dediklerimi yapmayın
    ısınıyor ekran kartı fe olunca :( kışın iyi ama
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.