Şimdi Ara

İ7 6700k ikinci el alayım derken dolandırıldım (yakalanmis) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
3
Favori
8.771
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tr.duman

ben yanlış biliyorum o zaman, o kısımdaki işleyiş nasıl peki bilginiz var mı hocam... neyse onu öğrenirim ben... yine de sağ ol...

İlamsız icra takibi başlatmanız gerekiyor, eğer şahsın üzerine mal varlığı var ise ancak bu şekilde tanzim edebilirsiniz.
  • fofer kullanıcısına yanıt
    hocam o son aşama olmuyor mu? her şey netleştikten kişi tespit edildikten sonra olması gerekiyor sizin dediğiniz yanlış da biliyor olabilirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolBUDUR -- 20 Mart 2017; 17:55:35 >
  • quote:

hocam o son aşama olmuyor mu? her şey netleştikten kişi tespit edildikten sonra olması gerekiyor sizin dediğiniz yanlış da biliyor olabilirim...

Evet hocam son aşama? Siz ne sormuştunuz ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: YereDusenAdam

dava sonucu paranızı geri alamayacaksınız maalesef. adam sadece ceza alacak.

Bunu nereden biliyorsunuz, hukuk eğitiminiz var mı? Alamayacağını sanmıyorum sonuçta yargı dolandırdığına kanaat getirdikten o kişiden bu paranın tahsili için gerekeni yapacaktır.
    Ayrıca küçük müçük denilen insanlar 18-20 yaşında hırsızlığın,dolandırıcılığın ne demek olduğunu idrak edecek yaşı çoktan geçmiş. Bu noktada parayı alıp şikayetten vazgeçmek, ileride başkasının da canının yanmasına sebep olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurr999

quote:

Orijinalden alıntı: YereDusenAdam

dava sonucu paranızı geri alamayacaksınız maalesef. adam sadece ceza alacak.

Bunu nereden biliyorsunuz, hukuk eğitiminiz var mı? Alamayacağını sanmıyorum sonuçta yargı dolandırdığına kanaat getirdikten o kişiden bu paranın tahsili için gerekeni yapacaktır.
    Ayrıca küçük müçük denilen insanlar 18-20 yaşında hırsızlığın,dolandırıcılığın ne demek olduğunu idrak edecek yaşı çoktan geçmiş. Bu noktada parayı alıp şikayetten vazgeçmek, ileride başkasının da canının yanmasına sebep olabilir.

Şikayetini çekmesini söylemiyorum kesinlikle çekmesin. Benzer bir olay başıma geldiği için böyle söyledim. Dava sonucu ceza alacak ancak parasını almak için ayriyetten bir dava açması gerek. Yoksa bu dava sonucu dolandırıcılıktan ceza alacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Geçmiş olsun. İkinci el bölümüne biraz çeki düzen verilmeli. Tc kimlik no vb bilgilerde eklenmesi istenmeli. Hepimiz oradan birşeyler satıp alıyoruz. Direk ikinci bölümünü kötülemek yanlış, hem satarken hemde alırken çok dikkatli davranılması gerek. Elden satış yapmak en temizi.
  • awsalli kullanıcısına yanıt
    o da olmaz hocam tüm bilgilere ulaşmak kolay bu devirde, ancak gg gibi bir site olup para sitenin sistemine düşecek karşı taraf da ürünün geldiğini onaylayıp sorun yoksa hesaba site üzerinden geçecek olumsuz bir durum varsa da ispat edecek hepsi bu, diğer türlü tc no telefon no olmaz...
  • Güzel fikir, gittigidiyor gibi ama burası teknoloji forumu bunun için vakit ayırabileceklerini zannetmiyorum. Dükkanlar ürünleri ölü fiyatına aldığı için, riski göze alıp ürünü buralardan satmaya çalışıyoruz.

Bu arada satılan ürünlerin çoğu ikinci el ve bunlar bazen kargo ile yollanıyor. Mesela Hdd'lerin kargo ile taşınması durumunda, gönderende iyi paketlemediyse üründe arıza olabilir. Ya da bir ürün çok ucuza satılıyor olabilir ki, bunu ben geçen sene gerçekleştirdim. Dali zensor hoparlör seti ve Yamaha rx sinema amfisini, ürünlerin fiyatını kestirememem ve hi-fi dükkanının 500 tl vermeseinden dolayı, 850 tl gibi komik bir fiyata sattım. Ben kişiyle anlaştıktan sonra, beni uyaranlar olsada söz verdiğim için geri dönmedim. Bu forumda satılan ürünlerde arıza olabilir, satıcı paraya sıkışmış olabilir vs. Önemli olan satan kişinin belirli bir süre ürünün arkasında durması lazım. Ben mesela sattığım ürünlerin parasına ilk ay dokunmuyorum, olurda ürünü geri getirirse diye. Tabi buda suistimal edilmememli. Tekrardan geçmiş olsun,bir daha yaşamazsınız inş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi awsalli -- 22 Mart 2017; 23:59:15 >

• kusura bakmayın ama hata sizde yeni üye olan birinden alışveriş yapıyorsunuz artı banka hesabı da değil yollanan hesap yanlış anlamadıysam?. ayrıca kimse üstüne alınmasın ama güvenip te forumlardan kolay kolay yüksek fiyatlı 2.ci el yada sıfır ürün almam neyse geçmiş olsun sakın affetmeyin siz affederseniz yarın başkasını dolandırır bizde genç olduk kimseyi dolandırmadık çok şükür... ne fakirler gördüm şerefiyle yaşayıp ekmek parası için çabalayan. haram para kazanmak için çabalayana acımayacaksın çeksin cezasını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 23 Mart 2017; 3:8:4 >
  • 2 yıl kadar oldu sahibinden üzerinden bir fotograf makinesi flashı gördüm begendim ürün get degildi bende daha fazla ödemek istemedim adam sıfır ürün vs yazmıştı eftyi yaptım 550 tl ürün geldi açtım baktım harbiden temiz tertemiz, ama pilleri takınca aletin çalışması gerektigi gibi çalışmadıgını anladım , adamı aradım yok ben sana gönderdigimde saglamdı kargoda bozulduysa benim suçummu vsvsvs, savcıya gitsem ne dicem ,adama parayı göndermişim malı göndermiş, herşey isteyerek yapılmış , malın adamdan cıkarken saglam olup olmadıgını kanıtlayamacagım için ,bi su bardagı su içtik, dediğiniz gibi çıkacagı varmış ama eminim ondanda çıkmıştır, hala aklıma geldikçe anasına saygılar gönderirim,
  • hakanlevent kullanıcısına yanıt
    :) yani zaman zaman sevgilerimizi saygılarımızı eksik etmemek lazım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolBUDUR -- 23 Mart 2017; 7:46:55 >
  • Herkese selamlar elaman İzmir'de yakalanmış beyler linkten bakabilirsiniz, vatana millete hayırlı olsun, herkese de geçmiş olsun :)

https://www.technopat.net/sosyal/konu/yakalandi-dolandiricilik-emre-goektas.425407/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolBUDUR -- 2 Nisan 2017; 13:55:49 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok iyi hak ettiğini bulmuş.

• Şahıs İzmir'de dün yakalanmış ve bugün cezaevine konulmuş. İsminin Emre Göktaş olduğu doğrulandı. Bilgi almak isteyen:

0 (0232) 228 16 16

İzmir Asayiş Şube. Emre Göktaş - 17 yıl ceza.

Afiyet olsun.

Profili: Emre Göktaş
  • Geçmiş olsun hocam yakalandığına sevindim.

Siz suç duyurusunda bulunmadınız mı acaba? Belki daha fazla ceza alırdı.Konuyu okumadım ama kb.
  • Beter olsun zamaninda sansar samet vardi dhde az adam dolandirmadi simdi gardiyan arkadasimdan biliyorum kocaeli f tipinde 86 yil cezasini cekiyor

• Bulundum hocam benim konuyu siber suçlar ve dolandırıcılık takip ediyor. Ben şahıs bilgilerini biliyordum ama soruşturmanın selameti açısından kişi bilgilerini paylasmamistim.

Umarım bir daha kimse böyle cakalliklar yapmaz ve halen yapanlara da ibretlik olur.

• bu tip şahıslara hiç acımayın ,bunlara acırsanız bir şekilde destek vermiş gibi olursunuz
    adam dolandırıp yakalanmadığı sürece daha da cesaretlenecektir
    bu şahıs yakalanmış ama bunun gibi bir sürü dolandırıcı var

lakin hapisten çıktıktan sonra uslanacağını zannetmeyin ,bu tipler genelde bu yolun yolcusu oluyor (ölene kadar)
    hırsızlık ,dolandırıcılık zaten bir nevi hastalıktır ,sadece maddi kısmına bakmıyorlar ,bu işten büyük haz duyuyorlar

bir macera yaşayım diye düşünen varsa ,görsün işte başına ne geleceğini
  • Az önce siber suçlara ek ifade verdim. Uzlaşma istemiyorum deyip çıktım. Rabbim devletimize milletimize zeval vermesin paramı alır mıyım alamaz mıyım bilmiyorum ama elemanı yakalayan polislere ve gereğini yapan mahkemeye şükranlarımı sunuyorum, şu an çok mutluyum arkadaşlarımla menengic kahvesi içiyorum :)

• quote:

Az önce siber suçlara ek ifade verdim. Uzlaşma istemiyorum deyip çıktım. Rabbim devletimize milletimize zeval vermesin paramı alır mıyım alamaz mıyım bilmiyorum ama elemanı yakalayan polislere ve gereğini yapan mahkemeye şükranlarımı sunuyorum, şu an çok mutluyum arkadaşlarımla menengic kahvesi içiyorum :)

Geçmiş olsun. Kendisinin peşini bırakmadığınız için ayrıca tebrik ve teşekkür ederim. Neden mi ? Bizim halkımız Allah'ından bulsun demeye alışmış. Hem bu dünyada hem de ALLah'ından bulsa fena mı olur ?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.