Şimdi Ara

İ7 6700k ikinci el alayım derken dolandırıldım (yakalanmis)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
3
Favori
8.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar z3plus kullanıcısı tarafından 850 TL dolandırıldım.
    Şuan karakoldayim. Tüm bilgilerine ulaştık.
    Suç duyurusunda bulundum. Hayırlısı diyelim.

Ayrıca site yöneticileri benimle irtibata geçerse çok sevinirim.

Ekleme: Geçmiş olsun dileklerini sunan arkadaşlara çok teşekkür ederim.
    Rabbim önce bunları ıslah etsin cezaları varsa da çeksin.

Benim uzuldugum nokta eşim 600 kusur TL lik ütü beğenmişti ben de pek sıcak bakmadım. Allah var sorun da yapmadı. Mesleğim gereği eşim ve çocuğumdan 2 yıldır uzagim kendisine karşı o kadar çok mahcup oldum ki anlatamam.

Aslında böyle durumlara düşecek biri de değilim ama olacağı varmış.

Heves ettim i7 6700k alayım dedim hazır ryzenler çıktı en azından ikinci eli uygun dedim bir de DonanımHaber in ağırlığı var daha önce de benzer alisverislerim oldu. Sorun yaşamadım zaten yapım gereği herkese guvenirim yaşım da 40 lara merdiven dayadı. Akcigerimden ve boyun bel bolgelerimden ciddi rahatsizliklarim da var kötü aliskanliklarim da yok oyun oynarım sadece ne diyeyim bilemiyorum ama dustugum durumun vardır bir hikmeti

Hukuksal sürecin selameti ve güvenirliği açısından z3plus adlı kullanıcının açık bilgilerini ve benimle olan yazışmalarını sizlerle paylasmayacagim tüm bilgilerine ulaşıldı siber suçlar ile dolandırıcılık tarafından muracatimin takibini yapacaklar bunu bilin yeter.

Siz suna kanmayin: havale EFT vb yollarla paytr ödeme adlı şahıs şirket adına para yatirmanizi isteyen kişilerden uzak durun. ayrıca sonu 0050 ile biten telefondan bilmediğiniz biri ararsa da açmayın...

Rabbim seni ıslah etsin öyle dediğin gibi 75 doğumlu degilmissin umarım doğru yolu bulursun z3plus !!!

Bu parça da sana gelsin https://www.youtube.com/watch?v=GXcWgtvMbGc

Ekleme: Herkese selamlar elaman İzmir'de yakalanmış beyler linkten bakabilirsiniz, vatana millete hayırlı olsun, herkese de geçmiş olsun :)
    https://www.technopat.net/sosyal/konu/yakalandi-dolandiricilik-emre-goektas.425407/

Ekleme:
    Sonunda adalet yerini buldu mu bilemem ama dava tamlandı sadece beni dolandırması yatarına artı 1 kusur yıl ekledi. Bana gelen bir şey olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolBUDUR -- 23 Mayıs 2023; 14:8:14 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hiç mesajı olmayan, referansı olmayan, yeni üyelik açmış biriyle alışveriş yapmanız baştan bir hata zaten.
  • Niye sikayetini geri cekiyorsun. Ben pacayi kurtardim baskasi ne yaparsa yapsin demektir bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Celonfix kullanıcısına yanıt
    Çok üzgünüm 😖

• şu dönemde bilindik referanslı adamlar bile bile dolandırıcılığa merak sarıp vole vurabilmekte ismi lazım değilin biriside aynını yaptı diyebilirim neredeyse bedava denebilecek şekilde ucuz 2 tb western digital green disk aldım sadece 30 sn çalıştı ve sonrasında disk tamamen bad sektör ile doldu açılmış olduğu bariz belli diskin ama şanslıydım ki 20 günü kalmıştı garantisinin bitmesine yolladım değiştirildi değişmeseydi vardı çekeceği bu kişinin yaklaşık 30 tanede referansı var gerisini siz düşünün kefil olurum diyerek kişisel bilgilerini paylaşanlarda oldu.

eskiden evrak senet sepet imza hiç birisi gerekmezdi söz demek bunların hepsinin teminatı idi artık çek senet teminat mektubu bunların hepsi hikaye hiç bir geçerliliği yok hırsızları dolandırıcıları savunma ana yasası yapan devlet büyüklerimiz sağ olsunlar.
  • şikayetini hiçbir şekilde geri çekme bugün sana yarın başkasına yapar bu tipte insanlar. ve bir şey daha bir malı almak için önce para göndermeyin satıyorsa normal satsın satmıyorsa bence göndermeyin...

Ben forumdan zamanında 290x ler şunlar bunlar aldım sattım. Sağlam kişilerdi çok şükür biz de kimsenin hakkına girmedik. Bunların insafı yok böyle dolandırabiliyorlar...

Edit: Sinirimden geçmiş olsun demeyi unutmuşum geçmiş olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker_mania -- 16 Mart 2017; 22:7:30 >
  • Şikayetini geri çekme adam gibi iş yapsınlar.Bende zamanında 6700k aldım 2.elden benim 1100 tl falandı.İşlemcinin diyotunu koparmışlar.Sorunu söylediğim andan itibaren adamlara ulaşamadım.Sonrasına intel ile iletişime geçtim imdadıma yetiştiler.
  • Geçmiş olsun dileklerini sunan arkadaşlara teşekkür ederim...

• omfarcan kullanıcısına yanıt
    Haklısın hocam sonuna kadar devam o zaman, suna üzüldüm gencecik birisi Allah Islah etsin...

• Paytr nin ne olduğunu açıkladılar sanal ödeme sitesiymis. Dolandırıcıların en çok başvurduğu yerlerdenmis yani ben elemanin yerine 850 TL lik islem ödemesi yapmışım. Bu eleman isterse nakit olarak parayı cekebiliyormus isterse de oyun vb sitelerde pay ödeme seçeneğiyle alışveriş yapabiliyormus.

• Mesut bey benimle irtibata geçerseniz sevinirim...

• Merhaba,

Forum üzerinde bir yetkim yok olsa da konu bizi değil yargıyı ilgilendirir. Biz aracı veya garantör değiliz. Satışlarda pay alma ve sonrasında hizmet verme gibi bir durum yok. Aldığınız kişileri araştırın.

Donanım Haber'in bir ağırlığı var demişsiniz. Bu yanlış bir yaklaşım. 2. Bölümünde gerekli açıklamalar var. İşlem yaparken bütün sorumluluk sizde.

Konuyu yargıya taşırsanız zaten kolluk kuvvetleri bizle iletişime geçip gerekli bilgileri alıyorlar.

Sevgiler,
    Mesut Çevik

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker_mania

şikayetini hiçbir şekilde geri çekme bugün sana yarın başkasına yapar bu tipte insanlar. ve bir şey daha bir malı almak için önce para göndermeyin satıyorsa normal satsın satmıyorsa bence göndermeyin...

Ben forumdan zamanında 290x ler şunlar bunlar aldım sattım. Sağlam kişilerdi çok şükür biz de kimsenin hakkına girmedik. Bunların insafı yok böyle dolandırabiliyorlar...

Edit: Sinirimden geçmiş olsun demeyi unutmuşum geçmiş olsun...

Hocam iyide, kim parasını almadan ürünü yollarki? Sizin herhangi bi yerden alışveriş yaptığınızda ürünü yollayın, parayı ürün gelince vereceğim deme şansınız var mı? Burada olay mümkün mertebe ürünü elden almak, alınamıyorsa referansı olan ve eski üyelerden alışveriş yapmak.

• Speed-Step kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim Mesut bey sormak istediğim sorunun cevabimi son paragrafinizda aldım. Sağ olun. Bu beni rahatlatması açısından önemli bir cevapti.

Donanım haberin ağırlığı var derken Türkiye'nin takip edilen en sevilen sitelerinden demek istedim yani uyduruk bir site değilsiniz. Yanlış anlaşıldıysa kusura bakmayın o cümleyi düzeltebilirim. sorumlusunuz da demek istemedim. Geçmişi olan köklü bir sitesiniz olduğu anlamında demek istedim.

Ayrıca hukuksal süreç de başlatıldı ben mağdur oldum en azından başkaları da olmasın.

Sizlerden ricam kullanicilarinizi bilinen dolandırıcı yöntemlerinden nasıl korunuruz gibilerinden hatırlatıcı onerilerinizi duyurmaniz ve engelleyici olmanız.

Çok eski bir kullanıcı ve takipcinizim onun için konudan sizi haber ettim.

Çalışmalarınızda başarılar dilerim rahatsız ettiysem kusura bakmayın... Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolBUDUR -- 17 Mart 2017; 0:52:36 >
  • Merhaba,

Bu tip durumlarda kimi zaman kullanıcı bizim ismimize güvendiğini alış verişi bu yüzden yaptığını söylüyor. Ağırlık diyince konu ile ilgili olarak böyle anladım. Anlayışınız için teşekkürler.

Geçmiş olsun umarım zararı telafi edersiniz.

Sevgiler,
    Mesut Çevik

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Speed-Step kullanıcısına yanıt
    Yok Mesut bey öyle olsa sikayetimde o yönde olurdu, burda sizlere feryat figan ederdim ayrıca tabiki güvenilir sitesiniz bir ürün alırken gerek erdi beyin gerek sizin sozlerinize ve incelemelerinize güvenerek ve önem vererek karar veriyorum.

Dediğim gibi size ulaşma isteğim son paragrafiniz içindi.

Umarım bir sonuca ulaşılır.

İyi geceler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolBUDUR -- 17 Mart 2017; 1:3:54 >
  • söylediğin gibi yaşı küçük biriyse zararını karşılarsa şayet şikayetini geri al zararım karşılandı diyerekten, buradakilere bakmayın siz büyüklüksizde kalsın adi bir suçtan sabıka yiyecek sicili kirlenecek 850tl için
    edit: şahsı tanımam etmem
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanerşen

söylediğin gibi yaşı küçük biriyse zararını karşılarsa şayet şikayetini geri al zararım karşılandı diyerekten, buradakilere bakmayın siz büyüklüksizde kalsın adi bir suçtan sabıka yiyecek sicili kirlenecek 850tl için
    edit: şahsı tanımam etmem

turkiyede ki mantık bu

yası kucuk ama aklı herseye erıyor

cezalandırmadıgınız takdır de kafa su sekılde calısıyor

"heee ben suc ıslemdım ama hıcbır ceza almadım"

bu durumda suc ıslemeye devam edıyor

sızın affetmıs olmanız bu suca tesfık etmenız demektır

Adı bır sucta sabıka yıyecek
    kırlenecek sıcılı 850tl ıcın

neyse dıyıp gecıstırecem bu lafa ama
    sunu yazmadan gecemıyecegım

"bırde gıdın sırtını sıvazlayın bu hırsızın dolandırıcının barı"

ki bu ulkde gormedıgımız bısey degıl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InsideR -- 17 Mart 2017; 3:31:48 >

• InsideR kullanıcısına yanıt
    oturduğun yerden atıp tutmak kolay kusura bakma dolandırılması kendi hatası ne yazmışım üstteki mesajda iyi oku okuyamıosan gözlük al kendine, senin gibilerini çok gördüm.
    orada yazmışım zararını karşılarsa diye bundan ne anladığını sormucam çünkü
    idrak etcek kapasitede olsan böyle cevap vermezdin.gene de konu sahibinin bileceği iş
    kendisi yazmış yaşı küçük diye eminim annesinin babasının haberi yoktur yaptığından
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanerşen

oturduğun yerden atıp tutmak kolay kusura bakma dolandırılması kendi hatası ne yazmışım üstteki mesajda iyi oku okuyamıosan gözlük al kendine, senin gibilerini çok gördüm.
    orada yazmışım zararını karşılarsa diye bundan ne anladığını sormucam çünkü
    idrak etcek kapasitede olsan böyle cevap vermezdin.gene de konu sahibinin bileceği iş
    kendisi yazmış yaşı küçük diye eminim annesinin babasının haberi yoktur yaptığından

gece gece
    yerınde ve zamanında gereken cevabı verırımde
    ayırdıgım 1sn e deymezsın

BLOCK
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.