Şimdi Ara

i7 6700k 4.0 GHZ asus Z170-A kingston hyperx ddr4 predator 3200 MHZ ramler 3200 e yükseltince reset

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
416
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi sistem şöyle

intel i7 6700K 4,0 GHZ

Asus Z170-A

Kingston HyperX predator ddr4 3200 MHZ

ramler 3000 mhz da çok iyi çalışıyor hiçbir sıkıntı olmuyor yanlız 3200 mhz a çıkartınca makina hata veriyor neden kaynaklanıyor çözemedim böyle bir hatayla karşılaşan varsa yada çözen varsa yardımcı olabilir mi şimdiden teşekkür ederim.

• İşlemci voltajınız yetersiz olabilir. Arttırıp deneyin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 4.0ghz 6700k için zaten düşük bir değer,ben işlemci voltajından kaynaklandığını düşünmüyorum,

Büyük ihtimal ramin çektiği(çekemediği voltajdan dolayı olabilir)

Sorununuzu açarsanız daha sağlıklı yorum yapalım, 4.0ghz de verdiğiniz voltaj değeri ne,ne tür bir hata mavi ekran mı çakılma mı takılma mı açıklarsanız daha iyi olur

İşlemciyi 4.0 ghz gibi makul bir değerde kullanıyorken,rami 3000mhz den 3.2 çıkartmaya çalışmak gereksiz ve anlamsız aradaki 200mhz fark hiç bir işeye yaramayacak ve siz burda ki farkı farkedemiyeceksiniz,

Birde ram'ler işlemcilere göre daha hassas cihazlar,ram'le uğraşmak yerine işlemci ghz değerini yükseltmekle uğraşırsanız verdiğiniz uğraşın karşılığını farkedebilirsiniz,keza ramde farkedilebilir birşey olmayacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.